Pa senatnes pēdām Sicīlijā – IZPĀRDOTS

MaršrutsItālija
Datums29.04.2018 - 06.05.2018
KategorijaAvioceļojumi
Dienas ceļojumā8
Cilvēku skaits
Summa
Categories: , Tag:

Ceļojuma apraksts:

1

05:00 tikšanās Rīgas lidostā. Lidojums Rīga – Katānija 07:10. – 09:35. Taormina - 4. gs. p.m.ē. šeit bijusi grieķu apmetne. Tās aktīvā tirdzniecība Vidusjūras centrālajā daļā konkurējusi ar austrumu kaimiņvalsti, Kartāgu. Uz mūsdienu pasauli noraugās gan Odeons – slēgtais teātris, gan impērijas laiku (2. gs. p.m.ē.) termu paliekas, gan Palazzo Corvaja –pirmā parlamenta sapulču ēka, gan 13. gs. katedrāle. Maigais klimats, pasaulslavenās pludmales, apbrīnojami skaistā piekraste un tīrā jūra vilina tūristus no visas pasaules. Transfērs uz viesnīcu un vakariņas. Nakts viesnīcā.

2

Brokastis. Mesīna – šī skaistā un bagātā pilsēta, būdama svarīga osta un Sicīlijas tirdzniecības centrs, pamanījusies saglabāt ne mazums arhitektūras pieminekļu. Aplūkosim gan 12. gs. katedrāli, kas lepojas ar lielāko astronomisko pulksteni pasaulē, gan arī 16. gs. veidotās Mikelandželo skolnieka Montorsoli strūklakas. Cefalu – pilsēta, kas saglabājusi savus viduslaiku vaibstus. Tās rota un simbols ir Roka (Rocca) – stāva klints galvas formā. Kādreiz tur bija dievietes Diānas templis, bet tagad - viena no skaistākajām Sicīlijas normāņu katedrālēm. Vakariņas. Nakts viesnīcā.

3

Brokastis. Brīva diena, vai par papildus maksu – 12 EUR pilnas dienas ekskursija. Sicīlijas galvaspilsēta Palermo. Unikālie kultūras pieminekļi un gandrīz 3000 gadu senā vēsture padarījusi Palermo par tūristu apmeklētāko Sicīlijas pilsētu. To pirms gandrīz 3000 gadiem dibinājuši feniķieši. Vēlāk tā nonāca arābu rokās, kuri tempļus pārvērta par mošejām. Tad Palermo kļuva par vienu no pasaules skaistākajām musulmaņu pilsētām, piekāpjoties vien Bagdādei. Arī mūsdienās eksotiskais mauru, normāņu un spāņu baroka sajaukums dara pilsētu neatkārtojami diženu. Monrealē piedalīsimies vīna degustācijā kā arī apmeklēsim grezni rotāto katedrāli, kas ir viena no normāņu Sicīlijas izcilākajiem arhitektūras pieminekļiem. Tās telpās vizuļo sicīliešu un bizantiešu mākslinieku darinātās mozaīkas. Vakariņas. Nakts viesnīcā.

4

Brokastis. Fotomirkļu ķeršana apbrīnojamu ainavu ieskautajā Agridžento (Agrigento). Šī pilsēta, kas graciozi pakāpusies augstkalnu nogāzēs, savā pakājē glabā slaveno Tempļu ieleju. Tempļu ielejas antīkās pasaules arhitektūras pieminekļi rada neaizmirstamu Vidusjūras valsts ainavu. Grieķu kolonistu dibinātā Katānija. Tā atrodas līdzās aktīvākajam Eiropas vulkānam, kas septiņas reizes nopostījis pilsētu savu izvirdumu laikā. Katānija ir slavena ar senās romiešu arhitektūras pieminekļiem un termām, kā arī ar baroka arhitektūru, pateicoties kam, tā iekļauta UNESCO Pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Vakariņas. Nakts viesnīcā.

5

Brokastis. Brīva diena, vai par papildus maksu – 10 EUR ekskursija. Aktīvākais vulkāns pasaulē Etna. Lai gan tas ir jauns vulkāns (virs jūras pacēlies pirms apmēram 2,5 mlj. gadu un savu pirmo izvirdumu piedzīvojis pirms 2 mlj. gadu), liecības par Etnu iesniedzas pat mītiskajā pasaulē. Vietējo produktu degustācija. Vakariņas. Nakts viesnīcā

6

Brokastis. Brīva diena, vai par papildus maksu – 10 EUR ekskursija. Sirakūzas izceļas ar arheoloģiskajiem pieminekļiem. Te atrodas Romas ģimnāzijs (1. gs. p.m.ē.), San Džovanni katakombas, Grieķu teātris (5. gs. p.m.ē.), Romas amfiteātris (1. gs. p.m.ē.), grota „Dionīsija Auss”, Euralija pils (4. gs. p.m.ē.), Hierona II altāris (3. gs. p.m.ē.) un Arhimēda kaps (1. gs. p.m.ē.)Tieši Sirakūzās Arhimēds atklāja galveno hidrostatikas likumu un, izskrējis uz ielas, sauca: „Eurēka!”. Skaistākā baroka pilsēta Sicīlijā Noto. Pēc tam, kad 1693. gadā zemestrīce iznīcināja veco Noto pilsētu (Noto Antica), tā tika uzcelta no jauna baroka stilā. Šīs pilsētas skaistums nonāca arī UNESCO redzeslokā, tāpēc 2002. gadā šī vēlīnā baroka pilsēta, tika iekļauta Pasaules mantojuma sarakstā. Vakariņas. Nakts viesnīcā

7

Bokastis. Brīva diena, vai par papildus maksu – 45 EUR ekskursija - minikruīzs uz Lipari un Vulcano salām. Lipari sala ir lielākā un tūristu apmeklētākā sala: zvejnieku pilsētiņas, balto smilšu pludmales, vulkāniskā stikla klintis... Vulcano salu veido 4 vulkāni. Tur ir lieliskas melno smilšu pludmales un pastaigu takas. Vakariņas. Nakts viesnīcā.

8

Brokastis. Transfērs uz lidostu. Lidojums Katānija – Rīga 10:20 – 14:45.  

 PDF fails

Papildus informācija:

Cenā iekļauts:

 • Avio biļete Rīga – Katānija – Rīga; (nododamā bagāža – 20 kg., rokas bagāža – 8 kg);
 • Nakšņošana 3* viesnīcā ar brokastīm, vakariņām;
 • Krievu valodā runājošs vietējais gids;
 • Apdrošināšana;
 • Grupas vadītāja pakalpojumi;
 • Transporta pakalpojumi;
 • Ekskursiju programma (daļēja).

Papildu izmaksas:

 • Personīgie izdevumi;
 • Pilsētas nodokļi ~15 EUR.;
 • 3.dienas ekskursija – 12 EUR;
 • 5. dienas ekskursija – 10 EUR
 • 6.dienas ekskursija – 10 EUR;
 • 7 dienas ekskursija – 45 EUR.;
 • Ja vēlēsieties uzbraukt līdz Etnas krāterim, tad cena ~60 EUR;
 • Vīna degustācija Palermo – 18 EUR;
 • Tempļu ieleja – 13,50 EUR;
 • Romiešu teātris – 10 EUR.;
 • Degustācija (pie Etnas).

Svarīgi:
Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.

Lai uzzinātu sīkāku informāciju:

Jūsu vārds (obligāts)

Jūsu e-pasts (obligāts)

Jūsu Telefona numurs (obligāts)

Jūsu ziņa

Atsauksmes

Esi pirmais, kas atstāj iespaidus par “Pa senatnes pēdām Sicīlijā – IZPĀRDOTS”