Ziemeļpolija

MaršrutsPolija
Datums14.09.2018 - 16.09.2018
KategorijaAutobusu ceļojumi
Dienas ceļojumā3
Cilvēku skaits
Summa

Ceļojuma apraksts:

1

06:00 izbraukšana no Liepājas. Brauciens cauri Lietuvai. Ierašanās Olštinā – Vārmijas-Mazūrijas vojevodistes galvaspilsētā. Gotiskā cietokšņa apskate. Šī cietokšņa vēsture ir saistīta ar Nikolaju Koperniku, kurš 1516. gadā pilī tika iecelts par kapitula pārvaldnieku, un tās ziemeļaustrumu spārnā dzīvoja līdz 1521. gada rudenim, pārraudzīdams arī muižas zemes un paralēli nodarbodamies ar planētu vērošanu. Šajā laikā Koperniks veiksmīgi vadīja Olštinas aizsardzību pret Albrehta karaspēku. Par to pateicīgie pilsētnieki pils parkā viņam ir uzstādījuši pieminekli. Brīvajā laikā iespējams uzkāpt cietokšņa tornī, kā arī apskatīt Olštinas vecpilsētu. Nakts viesnīcā Malborkā.

2

Brokastis. Malborkas pils apskate. 15. gadsimtā pats cietoksnis bija Teitoņu Ordeņa valsts galvaspilsēta - apmēram 50 hektāru platībā. Noslēgtajā iekšpagalmā bija dziļa aka un plaši pagrabi zem mūriem pārtikas rezervēm, lai pils aizstāvji varētu izturēt ilgstošu aplenkumu. Tāpat tur atradās maizes ceptuve, virtuve, baznīca un bruņinieku guļamistabas. Apkārt centrālajai pils daļai bija dziļš, ar ūdeni piepildīts grāvis, kas veica arī asenizācijas funkciju. Tagad Pils muzejā ir plaša dzintara un ordeņa laika ieroču kolekcija, lieliski velvju salaidumi un mozaīkveida grīdas. Baznīca ar nolūku nav atjaunota, lai ikvienam atgādinātu par to postu, ko sev līdzi nes karš, bet Jums tā ir lieliska iespēja pabūt viduslaikos! Brīvs laiks Malborkā, vai par papildus maksu izbraukuma ekskursija uz Gdaņsku ( 15 EUR) – vienu no skaistākajām pilsētām pie Baltijas jūras. Šodienas Gdaņska ir viens no bagātākajiem Polijas novadiem. Pilsēta nedaudz līdzinās Rīgai: arī Gdaņskai ir sava Jūrmala – Sopota, savs Mežaparks – Olīvas rajons, kā arī ostas Gdiņā. Pilsētas vēsturiskais centrs pilnībā atjaunots vēl sociālisma laikos. Vecpilsētas Glowne Miasto apskate. Motlavas piekraste, senās pilsētas nocietinājuma fragmenti. Brīvais laiks. Vakarā atgriešanās viesnīcā Malborkā.

3

Brokastis. Izbrauciens uz Fromborkas pilsētu. Fromborkas pils kompleksa apskate, kurā slavenais Nikolajs Koperniks pavadījis savas dzīves pēdējos 30 gadus. No pils torņa zinātnieks veicis debesu pētījumus, un dzīves nogalē, pa pusei triekas paralizēts, to īsti neapzinādamies, viņš savā nāves dienā pieskārās tikko Nirnbergā nodrukātās grāmatas pirmajam eksemplāram. Brīvais laiks. Izbraukšana mājup un vakarā ierašanās Liepājā.

PDF fails

Papildus informācija:

Ceļojuma cenā iekļauts:
• Komfortabla autobusa īre (TV, WC, kondicionieris);
• Degvielas izdevumi, autoceļu nodokļi;
• Naktsmītnes tūristu klases viesnīcās ar brokastīm;
• Veselības apdrošināšana;
• Grupas vadītāja – gida pakalpojumi.

Papildus izmaksas:

• Malborkas pils – 40 PLN;
• Ekskursija uz Gdaņsku – 15 EUR.

Informācija:
• Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
• Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru – 30 EUR;
• Piemaksa par papildvietu autobusā – 50 EUR;
• Piemaksa par iespēju izvēlēties sēdvietu autobusā – 20 EUR.

Lai uzzinātu sīkāku informāciju:

Jūsu vārds (obligāts)

Jūsu e-pasts (obligāts)

Jūsu Telefona numurs (obligāts)

Jūsu ziņa

Atsauksmes

Esi pirmais, kas atstāj iespaidus par “Ziemeļpolija”