Ceļojumi Autobusu noma Pakalpojumi Ciemiņš Liepājā Par mums
homecontactmap
Čārterlidojumi
Avioceļojumi
Autobusu ceļojumi
Slēpošana
     ŽEMAITIJAS NACIONĀLAIS PARKS - Autobuss no Liepājas !!

Brauciena organizators - AP SAULI.

Izbraukšana: 2017. gada 3. jūnijā.

Liepāja - Apuole - Plateļi - Pluņģe - Liepāja

Plkst. 07:00 izbraukšana no Liepājas.

Burbuļojošais Truikinai avots, kas 2002. gadā iekļauts  valsts aizsargājamā dabas mantojuma sarakstā. Avota ūdens tiek uzskatīs par ārstniecisku, jo sevišķi acu slimībām.

Senākā Lietuvas apdzīvotā vieta Apuole, kas pirmo reizi, līdz ar citu kuršu pili — Ezerpili (tagadējo Grobiņu), minēta 854. gadā. Apuole ir bijusi senās Kuršu zemes galvaspilsēta. Uzkāpsim Apūles slavenajā pilskalnā, kur kuršu vikingi varonīgi cīnījās pret iebrucējiem.

Lielākais akmens Lietuvā - Puoke, kuru atraka pilnīgi nejauši. Tā izmēri ir milzīgi! Garums – 13,4 m , augstums – 3,6 m , bet platums 7,5 m.  Dižakmens apkārtmērs ir 30,8 m,  un tas sver 680 tonnas.

Žemaišu Kalvārija – Lietuvas „Aglona”. Dominikāņu mūku svētīta pilsētiņa. No lielās un greznās baznīcas iet 7 km garš krusta ceļš pāri 7 pakalniem ar 19 kapelām, kas ataino Jeruzalemes Krusta ceļu. Kapelās glabājas arī autentiskas relikvijas no Jeruzalemes. Iespaidīgā katoļu bazilika ir slavena ar Vissvētākās Jaunavas Marijas Katoļu Ģimeņu Karalienes gleznu, kas 17. gs. atvesta no Romas. Tai piedēvē brīnumdarītājas spējas. Interesants ir pilsētas ielu tīklojums, kas atgādina 9. – 13. gs. apdzīvotas vietas ielu plānojumu.

Žemaitijas nacionālais parks – brīnišķīgs skats uz Žemaitijā lielāko Plateļu ezeru ar 7 salām. Jūs uzzināsiet kādēļ tieši šeit jaunlaulātie zvēr viens otram mīlestību līdz mūža galam. Ezera rietumu krastā atrodas apdzīvotas sētas un simpātiskā Plateļu (Plateliai) pilsētiņa, kur meklējamas skaistākās skatu vietas. Ezera krastos ir labi attīstīta infrastruktūra - tūristu mītnes, ēdināšanas uzņēmumi, un jahtu klubs. Atjaunotajā Plateļu muižas zirgu stallī ir izveidots Masku muzejs, kurā var apskatīt unikālas 250 vietējo meistaru darinātās maskas. Pašreiz šī ir lielākā šāda veida masku kolekcija Baltijas valstīs.

Ekskursija bijušajā Padomju armijas kodolraķešu bāzē jeb Aukstā kara muzejā. Tā bija pirmā PSRS karabāze, kurā Aukstā kara laikā 1962. g. tika izvietotas kodolraķetes. Muzejs izveidots bijušā ballistisko raķešu palaišanas šahtu kompleksā un apmeklētājiem ir atvērts no 2011. g. Tas atspoguļo sevišķi slepenu informāciju par kodolieročiem Padomju Savienībā un to darbības principiem. Šeit ir apskatāmi arī citi kara ieroči un dažādi maketi, kas liecina par šī laikaposma vēsturi.

Žemaitijas pilsēta Pluņģe, ko mēdz dēvēt arī par Žemaitijas Versaļu. Neoklacisisma stilā būvētā kņaza Oginska pils (1879), ko būvējis komponista Mihaila Oginska mazdēls Mikolas Oginskis, iedvesmojoties no slavenās pils Francijā. No 1879. līdz 1902. gadam muižā atradās M. Oginska dibinātā orķestra skola, kuru apmeklēja izcilais komponists un gleznotājs M. K. Čurļonis. Muižu ieskauj viens no lielākajiem un krāšņākajiem Lietuvas parkiem - Oginska parks, kurš tika izveidots jau 18. gs un plešas 58 hektāru platībā. Neliela pilsētas ekskursija, kuras laikā redzēsim 1933. gadā romānikas stilā būvētā Svētā Jāņa Kristītāja baznīcu , Svētā Floriāna statuju un citas interesantas vietas.

papildinformācija

CEĻOJUMA CENA: 23 EUR

CENĀ IEKĻAUTS:

  • Brauciens ar autobusu (TV, WC, kondicionieri) un ceļa izdevumi;
  • Gida pakalpojumi

PAPILDUS IZMAKSAS:

  • Masku muzejs – 2,50 EUR pieaugušajiem, 1,50 EUR bērniem, pensionāriem;
  • Aukstā kara muzejs -  5 EUR pieaugušajiem, 2,50 EUR bērniem, pensionāriem;
  • Kņaza Oginska pils - 3 EUR pieaugušajiem, 2 EUR bērniem, pensionāriem

PAPILDUS INFORMĀCIJA:

  • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir orientējošas un var mainīties. 

PIETEIKTIES CEĻOJUMAM:

 
AP SAULI - PA PASAULI !!!
    Atpakaļ


    
Vēlos saņemt jaunumus:

 
© 2003 ApSauli. All rights reserved.
Izveidots Studio7.