Ceļojumi Autobusu noma Pakalpojumi Ciemiņš Liepājā Par mums
homecontactmap
Čārterlidojumi
Avioceļojumi
Autobusu ceļojumi
Slēpošana
     SVĒTKI LATGALĒ - Autobuss no Liepājas !!

Brauciena organizators - AP SAULI.

Izbraukšana: 2017. gada 10. jūnijā.    

Liepāja - Jēkabpils - Līvāni - Daugavpils - Preiļi - Rēzekne - Liepāja

1. DIENA

06:30 izbraukšana no Liepājas.

Visās varavīksnes krāsās zaigojošais Līvānu stikla muzejs ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā. Kopš 2013. gada tas atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās. Mūsdienīgi iekārtotā ekspozīcija neatstāj vienaldzīgu un spēj būt saistoša jebkura vecuma apmeklētājam. Iespēja vienkopus apskatīt visā Līvānu stikla fabrikas pastāvēšanas laikā ražotās produkcijas paraugus. Stikla fabrika Līvānos ir darbojusies vairāk, kā 100 gadus. Pirmo reizi vēstures dokumentos tā minēta 1887. gadā un šobrīd kolekcijā ir ap 3000 unikālu stikla izstrādājumu.

Daugavpils skrošu rūpnīca - vienīgā tūristiem atvērtā munīcijas ražošanas rūpnīca Baltijā, kurā atrodas Eiropā vecākais, joprojām strādājošais skrošu liešanas tornis. Tam līdzīga objekta nav nekur citur Latvijā, un arī ne Baltijā un Ziemeļeiropas reģionā. Rūpnīca dibināta 1885. gadā. Cauri gadsimtiem, gan cariskās Krievijas, gan Latvijas pirmās brīvvalsts, gan Padomju Savienības, gan Latvijas neatkarības laikā - rūpnīca vienmēr ir ražojusi augstas kvalitātes medību skrotis, ko tā turpina darīt arī joprojām. Rūpnīcā atrodas pasaulē vienīgais strādājošais svina skrošu liešanas tornis, kas strādā pēc 1782. g. Lielbritānijā patentētās metodes. Tas ir arī augstākais publiski pieejamais skatu tornis Daugavpilī, no kura paveras brīnišķīgs skats uz pilsētu. Skatu tornis ir 30 metrus augsts un atrodas uz augstākā pakalna pilsētā, bet zem torņa ir izbūvēta 19 m dziļa skrošu dzesēšanas aka.

Rotko centrs Daugavpilī ir vienīgā vieta Austrumeiropā, kurā var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem. Tas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kas darbojas Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Apmeklētājiem ir iespēja aplūkot Marka Rotko mākslas darbu oriģinālus un reprodukcijas, iepazīties ar digitālo ekspozīciju par mākslinieka dzīvi un daiļradi.

Vakarā iespēja apmeklēt Daugavpils pilsētas svētkus – koncertu un svētku salūtu!

Nakšņošana Dinaburg Hotel 3*, kas atrodas tikai 5 minūšu brauciena attālumā no pilsētas centra. Mūsu rīcībā būs plaši numuri ar privātām labierīcībām, bezvadu interneta pieslēgumu un TV. Par papildmaksu var atpūsties saunā, iekštelpu peldbaseinā un burbuļvannā, kā arī izbaudīt vakariņas viesnīcas restorānā.

2. DIENA

Brokastis viesnīcā.

Leļļu muzejs Preiļos ir dzīve pasakā un pasaka dzīvē! Šeit var apskatīt mākslinieces Jeļenas Mihailovas fantāzijas un roku darba rezultātu. Leļļu galerijā katram ienācējam paveras pasaku un fantāzijas pasaule, kurā galvenās darbojošās personas ir mākslinieces darinātās lelles. Mājas pagalmā skatieniem atklājas divas pilis miniatūrā ar grezniem tornīšiem, tiltiņiem, ūdensdzirnavām. Apmeklētāji labprāt fotografējas uz piļu fona. Lai fotogrāfija taptu vēl romantiskāka, Jeļena ar domubiedriem uzšuvusi senlaicīgus tērpus gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Latgales vēstniecība GORS dos iespēju doties emocionālā, izzinošā un izklaidējošā ceļojumā – iejusties mākslinieku lomā, uzkāpjot uz Lielās zāles skatuves vai iemēģinot dejas soli horeogrāfijas zālē, atrast savu ideālo vietu Mazajā un Lielajā zālē, ielūkoties aizskatuvē un mākslinieku istabās, izbaudīt vēju, sauli un pilsētas ainavu no jumta terases, sajust īpašo GORA auru.

Seno latgaļu dzīves veida un tradīciju izzināšana Latgaļu sētā, kur apskatāma autentiski saglabāta istaba, mūzikas instrumentu, rotu un darba rīku kolekcija. Īstas latgaļu maizes degustācija, seno tautas tērpu iepazīšana, kā arī dažādas izdarības un nemākslota latgaļu viesmīlība!

papildinformācija

CEĻOJUMA CENA: 65 EUR

CENĀ IEKĻAUTS:

 • Komfortabla autobusa īre (TV, WC, kondicionieris);
 • Degvielas izdevumi, autoceļu nodokļi, stāvvietas;
 • Grupas vadītāja – gida pakalpojumi;
 • Naktsmītnes 3*  viesnīcā ar brokastīm

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Rotko centrs – 4,50 EUR / 2,50 EUR (skol., stud., pens.);
 • Skrošu rūpnīca – 4,00 EUR, kāpšana tornī – 1,50 EUR;
 • Līvānu stikla muzejs – 3,00 EUR / 1,50 EUR (skol., stud., pens.);
 • Leļļu muzejs – 2,00 EUR / 1,00 EUR (skol., stud., pens.), pārģērbšanās – 3,00 EUR;
 • GORS – 2,00 EUR / 1,50 EUR (skol., stud., pens.);
 • Latgales sēta – 2,00 EUR;
 • Piemaksa par vienvietīgu numuru viesnīcā – 15 EUR

INFORMĀCIJA:

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir orientējošas un var mainīties.

PIETEIKTIES CEĻOJUMAM:

 
AP SAULI - PA PASAULI !!!
    Atpakaļ


    
Vēlos saņemt jaunumus:

 
© 2003 ApSauli. All rights reserved.
Izveidots Studio7.