Ceļojumi Autobusu noma Pakalpojumi Ciemiņš Liepājā Par mums
homecontactmap
Čārterlidojumi
Avioceļojumi
Autobusu ceļojumi
Slēpošana
     ZIED ROZES RUNDĀLĒ - Autobuss no Liepājas !!

Brauciena organizators - AP SAULI.

Izbraukšana: 2017. gada 8. jūlijā.

Liepāja - Rundāle - Mežotne - Liepāja

08:00 izbraukšana no Liepājas

Mežotnes pils - Latvijas klasicisma pērle. 1795. gadā, Krievijas ķeizariene Katrīna II Mežotnes muižu nodeva mūža lietošanā savu mazbērnu guvernantei Šarlotei fon Līvenai. Viņa uzticēja trīsstāvu pils būvniecību talantīgajam itāļu arhitektam Džakomo Kverengi. Jāteic, ka fon Līvenas kundze šajā pilī nav pavadījusi nevienu pašu nakti. Ja viņas ceļojuma maršruts gājis cauri šim apvidum, viņa tajā ir piestājusi vien uz dažām stundām, lai piepūderētu deguntiņu. Visu pārējo laiku pilī dzīvoja kalpi, kas pieskatīja ēku un parku. Starp citu, brīnišķīgais angļu stilā ierīkotais ainavu parks ir saglabājies līdz mūsdienām. Pēc īpašnieces nāves 1806. gadā pilī apmetās viņas dēls Johans un viņa pēcnācēji dzīvoja pilī līdz pat 1920. gadam, kad agrārās reformas gaitā firsts Anatols Līvens Mežotnes pils īpašumu zaudēja. Pašlaik Mežotnes pilī atrodas muzejs ar brīnišķīgu interjeru, kafejnīcu, prezentāciju zāli un viesnīcu ar 19. gs. stila mēbelēm.

Rundāles pils un dārzs - īsta baroka laikmeta pērle! Celta laikā no 1736. līdz 1740. gadam kā Kurzemes hercoga Ernsta Johana Bīrona – Krievijas ķeizarienes Annas Joanovnas favorīta – vasaras rezidence. Pils celta pēc slavenā Krievijas galma arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projekta un viņa vadībā.

Rundāles pils ir viens no izcilākajiem arhitektūras pieminekļiem Latvijā, kas nozīmīgs kā baroka laikmeta pils ansamblis ar pili, staļļiem un parku. Tas paceļas Zemgales līdzenumā, neskartā lauku ainavā, tā saglabājot sākotnējo arhitekta ieceri - centrā visam pāri pils kā valdnieka varenības simbols, no kura alejas aiziet bezgalībā. Pils īpašo vērtību nosaka arī telpu vienotā mākslinieciskā apdare. Pils trīs korpusi ar diviem šķērskorpusiem un vārtiem veido noslēgtu goda pagalmu, bet starp pili un pusloka staļļiem veidojas kariešu pagalms. Pils dienvidu pusē atrodas 10 ha liels regulārais baroka parks, t.s. “franču dārzs”, kas ar vienojošām alejām pāriet meža parkā. Visa ansambļa teritorija ir 72 ha un ietver arī daļu no bijušās muižas teritorijas ar krogus ēku un dīķi. Rundāles pils parka rozārijā aug ap 13 tūkstoši rožu dēstu un rožu ziedēšanas laiks ir īstais brīdis tās apskatīt un izsmaržot.

Par Rundāles un Mežotnes pili ir izveidota filma ar nosaukumu ”Trīs Zemgales rozes”, kuru var apskatīt šeit :   http://vimeo.com/31016370 .

papildinformācija

CEĻOJUMA CENA: 26 EUR

CENĀ IEKĻAUTS:

  • Brauciens ar autobusu (TV, WC, kondicionieri) un ceļa izdevumi;
  • Grupas vadītāja - gida pakalpojumi;
  • Vietējo gidu pakalpojumi Mežotnes pilī un Rundāles pilī

PAPILDUS IZMAKSAS:

  • Mežotnes pils -  2,50 EUR / 1,50 EUR (skol., pens.);  
  • Rundāles pils  - 9 EUR / 4,50 EUR (skol.)

PAPILDUS INFORMĀCIJA:

  • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir orientējošas un var mainīties.

PIETEIKTIES CEĻOJUMAM:


     AP SAULI - PA PASAULI !!!


    Atpakaļ


    
Vēlos saņemt jaunumus:

 
© 2003 ApSauli. All rights reserved.
Izveidots Studio7.