Ceļojumi Autobusu noma Pakalpojumi Ciemiņš Liepājā Par mums
homecontactmap
Čārterlidojumi
Avioceļojumi
Autobusu ceļojumi
Slēpošana
     RUMĀNIJA - ATPŪTA MELNĀS JŪRAS KRASTĀ - Autobuss no Liepājas un Rīgas !!

 

Izbraukšana: 2017. gada 14. jūlijā. 

 

1. DIENA

2.00 izbraukšana no Liepājas, 5.00 - no Rīgas. Ceļš cauri Lietuvai un Polijai. Pusdienu pauze Polijā, viesnīca Polijā.

2. DIENA

Brokastis viesnīcā. Ceļš cauri Polijai, Slovākijai un Ungārijai, pēcpusdienā iebraucam Rumānijā. Oradja – lielpilsēta pie robežas ar Ungāriju, kas ievērojama ar daiļu jūgendstila un austriešu klasicisma arhitektūru. Ilgu laiku atradusies Austroungārijas teritorijā, Oradja ir saglabājusi to laiku elpu un stilu, meistarīgi to apvienojot ar dinamisko jauno gadsimtu. Lielākais un nozīmīgākais kultūras un ekonomiskais centrs valsts rietumos. Šajā elegantajā pilsētā daudz greznu piļu un baznīcu. Ceļš pāri “Karaliskajai pārejai”. Luna ciema krāšņa Kalvinistu baznīca. Protestantu kustība kalvinisms izplatījās Ungārijā (kurā toreiz ietilpa šī Rumānijas daļa) 16.gs. Tagad daudzos ciemos, kur vairums iedzīvotāji ir ungāri, slejas kalvinistu baznīcas. Elegantas no ārpuses, tās pārsteidz ar mājīgo interjeru, kas rotāts ar salmu dekoriem un izšuvumiem.
Apmešanās privātā pansijā Savadislas ciematā. Vakariņās īpašs rumāņu tradicionālais ēdiens.

3. DIENA

Brokastis pansijā. Dodamies ceļā uz dienvidiem – uz Melnās jūras krastu. Sigišvara – viena no Rumānijas gleznainākajām pilsētām izvietojusies pakalnā virs Tirnavas-Mare upes. UNESCO mantojuma sarakstā kopš 1999.g. Senās sakšu apdzīvotās vietas gaisotnē jūtami viduslaiki. Pēc vienas versijas šī ir nežēlīgā Valahijas valdnieka Vlada III Tepeša (Drakulas) dzimtā pilsēta. Viduslaiku nocietinājumi, slavenais 64 m augstais Pulkstens tornis. Sinaja pils – viena no valsts skaistākajām pilīm, arhitektūras pērle Karpatu kalnu pakājē, kādreizējā Rumānijas karaliskās ģimenes vasaras rezidence. Eklektiskajā arhitektūrā ir visa pa drusciņai – rokoko, baroks, renesanse. Uz terasēm izvietotas kolonas un strūklakas, uz juma – vairāki torņi.
Ceļš līdz Konstancai jūras krastā. Iekārtošanās viesnīcā uz turpmākajām 4 naktīm.

4. DIENA

Brokastis viesnīcā. Šajā un turpmākajās divas dienās varēs palikt jūras krastā un peldēties, bet varēs pievienoties kultūras programmai un iepazīt apkārtni. Autobusam šajā dienā būs jāstāv, pārvietošanās kājām un ar sabiedrisko transportu. Konstanca – sena ostas pilsētu, kur daudz pieminekļu gan pašā piekrastē, gan vecpilsētā. Šeit savas liecības atstājuši senie grieķi, romieši un turki – tas veido spilgtu dažādu stilu mozaīku. Interesanti ir apskatīt senos namus un kulta celtnes. No iespaidīgās Karola mošejas minareta paveras varens skats uz apkārtni. Ievērības cienīga ir arī senā kazino celtne un Dženovas bāka. Mamaija jūras kūrorts – peldēšanās Melnajā jūrā un atpūta pludmalē.
Nakts viesnīcā Konstancā.

5. DIENA

Brokastis viesnīcā. Ceļš līdz Jurilovcas ciematam. Kuģītī šķērsosim Razelma ezeru uz Gura Portitei kūrortu. Te katrs pats varēs izvelēties: vai nu brauks ar ātrlaivu pa Donavas Deltu, kur mēdz būt redzami pelikāni, vai arī – palikt kūrortā un izbaudīt sauli un pludmali. Jebkurā gadījumā būs iespējā nobaudīt zivju ēdienu vietējā restorānā. Brauciens atpakaļ uz Jurilovcu ar kuģīti. Enisalas pilsdrupas kalna galā. Sākotnēji te atradās romiešu cietoksnis, tad – bizantiešu un dženoviešu nocietinājumi. No augšas varens skats uz apkārtnes ezeriem. Ceļš atpakaļ uz Konstancu. Murfatlaras vīna darītava – ekskursija pa ražotni un ekskluzīvu vīnu degustācija. Iespēja iegādāties vīnus.
Nakts viesnīcā Konstancā.

6. DIENA

Brokastis viesnīcā. BRACAM UZ BULGĀRIJU!
Ešamana Sultāna mošeja – skaistā mošeja atrodas Mangalijā, pa ceļam uz Bulgāriju. Kaliakras zemes rags – no tā lielisks skats uz jūru un apkārtnes līčiem. Rags apvīts mītiem un leģendām. Dziļi jūrā aizejošais rags – 60-70 m augstas kaļķakmens klintis, tā nepieejamība bijusi viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ šeit uzbūvēts senais Tirizas cietoksnis. Viduslaiku drupas apskatāmas arī tagad, ragā ierīkots arheoloģijas muzejs un restorāns. Balčīka – slavena ar Rumānijas karalienes Marijas rezidenci. Būvējot šo nelielo namiņu, karaliene projektētājiem uzstādīja prasību, lai netiktu sabojāts dabas daiļums. Apkārt rezidencei botāniskais parks ar palmām, kaktusiem un daudziem citiem eksotiskiem augiem – vairāk nekā 600 unikālu augu sugu no visas pasaules. Dārzu caurvij akmens celiņi, kas kādreiz bija klāti ar paklājiem. Parkā darbojas vīna darītava, kas mēdz piedāvāt degustācijas.
Ceļš līdz Konstancai. Nakts viesnīcā.


7. DIENA


Brokastis viesnīcā. Ceļš līdz Bukarestei.
Bukareste – kontrastu pilsēta ar lielāko Parlamenta ēku Eiropā un daudzajiem klaiņojošajiem suņiem. Saukta par “Mazo Parīzi” – daudzas ēkas te projektējuši franču arhitekti. Ir šeit arī sava triumfa arka. Ekskursija vietējā gida pavadībā. Pēcpusdienā dosimies ceļā pāri Rumānijai. Vakarā būsim tradicionālajā ciematā Sibiel, kalna pakājē. Rumāņu zemnieku vakariņas un apmešanās lielā pansijā.

8. DIENA


Brokastis pansijā.
SIBIU – pilsēta, ko dibinājuši vācu kolonisti, ir bijusi lielākā un bagātākā Transilvānijas citadele. Vecpilsētu senāk apjoza augsts aizsargmūris, atsevišķi tā posmi saglabājušies arī tagad. Redzēsim bagāto vācu amatniecības ģilžu biedru namus, Lielo un Mazo laukumu, barokālo Brukentales pili, kurā tagad viens no vecākajiem un bagātākajiem Rumānijas mākslas muzejiem, kā arī iespaidīgo Evaņģēlisko katedrāli, kur apglabāts Drakulas dēls. Arī tagad te dzīvo sakši, viss ir tik tīrs un sakopts, ka var aizmirst, ka esi Rumānijā. Ciemošanās pie čigāniem – čigānu ģimenes apmeklējums ļaus mums labāk izprast viņu īpašo mentalitāti un dzīvesveidu. Šī ģimene jau vairākās paaudzēs nodarbojas ar metālapstrādi. Saimnieks un viņa dēli demonstrēs autentiskās misiņa apstrādes tehnikas; te top katliņi, bļodas, kausi un arī kandžas dzenamie aparāti. Turdas sāls raktuves – kāpsim dziļi pazemē un skatīsimies milzīgās zāles, ko gadsimtu gaidā izveidojuši kalnrači, iegūstot sāli. Zem milzīga kupola ir pazemes ezers, pa kuru var izbraukt ar laivu. Visas sāls raktuvju zāles efektīgi izgaismotas. Vakariņas ar dzīvo mūziku – ungāru apdzīvotajā ciematā. Nakts viesu namā.

9. DIENA


Brokastis viesu namā.
Ciemos pie mācītāja – siera darinātāja – Alunisu ciema kalvinistu draudzes mācītājs ir visā apkārtnē pazīstams ar paša darinātu nogatavinātu sieru ar ļoti specifisku aromātu, tāpat viņš cienā viesus ar palinku un piedāvā to visu iegādāties. Ērģeļmūzikas koncerts Oradjas katedrālē – burvīgas ērģeļu skaņas skaistajā milzīgās katedrāles interjerā – daiļš noslēdzošais akords ceļojumam pa Rumāniju.
Ceļš cauri Ungārijai un Slovākija. Nakts viesnīcā Polijā.

10. DIENA

Brokastis viesnīcā. Ceļš cauri Polijai, pusdienu pauze Polijā. Atgriešanās mājās.

papildinformācija

papildinformācija

papildinformācija

CEĻOJUMA CENA: 520 EUR

CENĀ IEKĻAUTS:

 • Viena vieta komfortablā tūristu klases autobuss;
 • Visas naktis viesu namos un viesnīcās ar brokastīm;
 • Grupas vadītāja pakalpojumi;
 • 3 vakariņas, vienas no tām ar dzīvo mūziku.

PAPILDIZMAKSAS:

 • Sinajas pils – 5 EUR
 • Mošejas minarets Konstancā – 2 EUR
 • Brauciens ar kuģīti no Jurilovcas uz Gura Portitei kurortu un atpakaļ – 16 EUR
 • Brauciens ar ātrlaivām pa Donavas deltu – 20 EUR
 • Murfatlaras vīna degustācija – 14 EUR
 • Eišama Sultāna mošeja – 2 EUR
 • Kaliakras rags – 2 EUR
 • Balčikas botāniskais dārzs un karalienes Marijas rezidence – 9 EUR
 • Rumānijas parlaments Bukarestē – 8 EUR

Vadoties pēc laika, iespējamas, piedāvāsim vēl citus objektus un maltītes par papildu samaksu.

PAPILDUS INFORMĀCIJA:

 • Latvijas pilsoņu pases, kas izsniegtas līdz 2002. gada 30. jūnijam (ar ielīmētu fotokartīti) nav derīgas ceļošanai.
 • Ārpus Šengenas zonas valstīm nav izmantojamas Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi.
 • Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadu vecumam) ceļojumā līdzi jāņem pase un dzimšanas apliecība.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī atkarībā no degvielas cenas, lidostu nodokļu pieauguma.
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.

PIETEIKTIES CEĻOJUMAM:

 
AP SAULI - PA PASAULI !!!
    Atpakaļ


    
Vēlos saņemt jaunumus:

 
© 2003 ApSauli. All rights reserved.
Izveidots Studio7.