Ceļojumi Autobusu noma Pakalpojumi Ciemiņš Liepājā Par mums
homecontactmap
Čārterlidojumi
Avioceļojumi
Autobusu ceļojumi
Slēpošana
     ZELTA RUDENS SIGULDĀ - Autobuss no Liepājas !!

07:00 izbraukšana no Liepājas.

Katru rudeni, kad Sigulda un Gaujas senleja sāk krāsoties krāšņā lapu rotā, pilsētā ierodas ceļotāji no tuvām un tālām vietām. Siguldas pilsētas krāšņums ir pazīstams tālu aiz Latvijas robežām. Īpašu dvesmu pilsētai piešķir Gaujas senlejas gleznainie loki. Upes krastos atsedzas devona perioda smilšakmeņi, veidojot skaistas klintis un alas, kuru dēļ Siguldu jau izsenis dēvē par Vidzemes Šveici. Siguldu raksturo ne tikai dabas skaistums, bet arī unikālais suvenīrs – Siguldas spieķītis, bez kura no Siguldas neaizbrauc neviens ceļotājs!

Viena no skaistākajām skatu vietām Siguldā ir Paradīzes kalns jeb Gleznotājkalns, no kura paveras unikāla ainava - Gaujas senieleja visā savā krāšņumā. Ne velti šo ainavu gleznās iemūžinājuši tādi slaveni latviešu gleznotāji kā Jūlijs Feders, Vilhelms Purvītis un Janis Rozentāls - tā radies vietas nosaukums – Gleznotājkalns.

Pacelies virs koku galotnēm un vēro Gaujas senleju no putna lidojuma augstumiem! Šādu iespēju Siguldā sagādā brauciens ar Panorāmas ratu. Skatam atklājas rudenīgi raibie koku vainagi, Turaidas pils varenais tornis, Siguldas luterāņu baznīcas torņa smaile, Siguldas pilsēta un citas gleznainas vietas.

1207. gadā celtā Livonijas ordeņa Siguldas pils ir īsts sapnis viduslaiku auras meklētājiem! Lai gan 18. gs. sākumā pils tika sagrauta, tā netika aizmirsta – no 1962. gada pilsdrupās tika veikti ilgstoši restaurācijas darbi. Tagad Ikvienam ir iespēja uzkāpt Dienvidu un Ziemeļu torņos, kas līdz šim nebija pieejami, pastaigāties pa mūra sienām, izbaudīt senatnīguma auru un burvīgās ainavas, kas paveras uz Gaujas senleju.     

Neaizmirstamas sajūtas sagādās modernākais krēslu pacēlājs Baltijā. Brauciena laikā paveras burvīgs skats uz Gauju un Gaujas ieleju vairāku kilometru garumā. Šis brauciens būs patiešām lieliska izklaides iespēja visiem tiem, kam patīk augstums un elpu aizraujoši skati.

Dienas noslēgumā – viesošanās un degustācija „Zilver” vīnotavā. „Zilver” ģimenes vīna darītavā vīni tiek gatavoti jau trešajā paaudzē - pēc senām receptēm no pašu audzētām un lasītām ogām un augļiem. Katra mājas vīna "Zilver" pudele, sākot ar vīnu un beidzot ar etiķeti, kuru rotā saimnieka uzvārds, ir „izgājusi” caur vīndara Jāņa rokām, un tā ir apsolījums labam garšas baudījumam. Vīna darītavas saimnieks izrādīs mazo, mājīgo darītavu un izstāstīs to, kā ogas un augļi, rūdot vīndara pacietību, kļūst par vīnu. Viņš arī atklās mazos noslēpumus, pastāstīs par to, kā "Zilver" vīni iegūst to neatkārtojamo garšu.

Atgriešanās Liepājā ~ 23:30.

papildinformācija

CEĻOJUMA CENA: 25 EUR

CENĀ IEKĻAUTS:

  • Brauciens ar autobusu (TV, WC, kondicionieri) un ceļa izdevumi;
  • Gida pakalpojumi

PAPILDUS IZMAKSAS:

  • Panorāmas rats – 2,50 EUR (skolēniem, studentiem,– 2,00 EUR);
  • Krēslu pacēlājs – 1,00 EUR (bērniem – 0,50 EUR);
  • Livonijas ordeņa Siguldas pils – 2,00 EUR (pensionāriem, skolēniem, – 1,00 EUR);
  • „Zilver” vīnotava – 5,00 EUR

PIETEIKTIES CEĻOJUMAM:

 
    Atpakaļ


    
Vēlos saņemt jaunumus:

 
© 2003 ApSauli. All rights reserved.
Izveidots Studio7.