Ceļojumi Autobusu noma Pakalpojumi Ciemiņš Liepājā Par mums
homecontactmap
Čārterlidojumi
Avioceļojumi
Autobusu ceļojumi
Slēpošana
ČĀRTERLIDOJUMI
Grieķija - HALKIDIKI
 HALKIDIKI

Ģeogrāfiskais stāvoklis: atrodas Balkānu pussalas dienvidu daļā un uz daudzām Vidusjūras salām. Dienvidrietumos to apskalo Jonijas jūra, dienvidos Vidusjūra, austrumos Egejas jūra, robežojas ar Albāniju, Bulgāriju, Turciju un Maķedoniju. Lielāko valsts daļu aizņem nelielie Pindu kalni, augstākā virsotne - Olimps (2917 m).
Klimats: subtropisks, Vidusjūras. Vasaras sausas un karstas, vidējā gaisa temperatūra jūlijā ir +25-28°C. Ziemas ir maigas (janvārī vidējā gaisa temperatūra ir +4-12°C) un samērā lietainas. Zem nulles temperatūra nokrīt tikai kalnos virs 700-800 m. Vidējais nokrišņu daudzums 400-700 mm gadā, līdzenumos līdz 1500 mm gadā. Vislabāk ceļot ir periodā no marta līdz maija vidum vai no oktobra vidus līdz decembrim.
Laika josla: tā pati, kas Latvijā.
Kredītkartes: lielākā daļa viesnīcu, veikalu un restorānu pieņem šādas kartes - American Express, Visa, Diners Club International, Eurocard/Mastercard.
Muita: ievest ārvalstu valūtu var bez ierobežojuma, vairāk nekā 2500$ ir jādeklarē. Iepriekš ievestās valūtas izvešana atļauta 1 gada laikā. Valstī atļauts ievest 200 cigaretes, 50 cigārus, 250 g tabakas, 1 l stipro dzērienu, 2 l vīnu un suvenīrus par summu līdz 150 eiro. Atļauts ievest 1 videokameru, fotoaparātu, magnetolu, sporta inventāru 1 cilvēkam. Aizliegts ievest narkotikas, ieročus, munīciju bez speciālas atļaujas, indīgas vielas. Izvest senlietas un arheoloģiskus priekšmetus aizliegts. Atļauta pārdošanā esošu antīko darbu kopiju izvešana. Nacionālā virtuve: diezgan vienkārši pagatavojama. Iecienītas ir zivis un jūras produkcija - gan siltā, gan aukstā, gan ceptā, gan vārītā veidā. Populārākie ir salāti no zivju ikriem, ceptas zivis, krevetes, vārīta zivs ar sīpolu mērci un asām piedevām. Grieķi ir lielākie dārzeņu cienītāji. Populāri ir pildīti baklažāni, artišoki, cepti tomāti, pupas, sīpoli, saldie pipari u.c. Otrajā vietā ir gaļa, noteikti vajadzētu pagaršot šašliku, truša gaļu, teļa gaļu ar ķiploku mērci un balto vīnu. Galvenie dzērieni valstī ir kafija un vīns. Milzīgs ir vīnu šķirņu klāsts, vīni tiek apstrādāti ar sveķiem, tādēļ tiem ir neparasta garša. Vēl populārs ir anīsa degvīns, liķieri, konjaki.


 
Viesnīcas:
 AGEAN MELATHRON  Kaliteja  
 ALIA PALACE HOTEL  Pevkohori  
 ASTERIAS SUITES  Sani  
 PORTO SANI VILLAGE  Sani  
 SANI BEACH CLUB  Sani  
 AFITIS  Afitos  
 ARISTOTELES BEACH  Afitos  
 ATRIUM  Pevkohori  
 ELANI BAY RESORT  Elani Kassandri  
 GRECOTEL PELLA BEACH  Hanioti  
 KASSANDRA PALACE  Kripiogi  
 MELITON BEACH  Neos Marmaras  
 PALLADIUM  Kaliteja  
 PALLINI BEACH  Kaliteja  
 PHILIPPION BEACH  Psakoudija  
 POSEIDON PALACE  Leptokarija  
 POTIDEA PALACE  Nea Potidea  
 SANI BEACH HOTEL  Sani  
 AMMON ZEUS  Kaliteja  
 BLUE DOLPHIN  Metomorfozi  
 CALYPSO  Hanioti  
 OLYMPIC KOSMAS  Halkidiki  
 SOUSOURAS  Hanioti  
 STRASS  Paralija Katerini  
 G.L. HOTEL  Paralija Katerini  
 HERMES  Hanioti  
 SCANDINAVIA  Paralija Katerini  
 SIMEON  Metomorfozi  
 VILAR APARTAMENTI    Pevkohori  
     
Vēlos saņemt jaunumus:

 
© 2003 ApSauli. All rights reserved.
Izveidots Studio7.