Ceļojumi Autobusu noma Pakalpojumi Ciemiņš Liepājā Par mums
homecontactmap
Čārterlidojumi
Avioceļojumi
Autobusu ceļojumi
Slēpošana

Militārais mantojums: Līgatnes bunkurs - AUTOBUSS NO LIEPĀJAS !!

Cena: 25 EUR
 
Izbraukšana: šim maršrutam izbraukšanas datumi pagaidām nav zināmi
 

Liepāja - More - Līgatne - Liepāja


Brauciena organizators - AP SAULI.

Pasaulē ir dažāda veida tūrisms – ekstrēms, kultūrvēsturisks, eksotisks, dabas, bet ir arī militārais. Ar militāro tūrismu gan parasti nesaprot došanos uz pašreiz aktīvajām karadarbības un nemiera zonām, bet vietām, kur karš kādreiz noticis. Pirmā un Otrā pasaules kara cīņu vietas, slepeni aukstā kara militārie objekti, uz Rietumeiropu notēmēto kodolraķešu šahtas – tas viss aplūkojams tepat Latvijā! Aukstā kara gados Latvijā bija uzbūvētas arī daudzas patvertnes kodoluzbrukuma gadījumiem. Lielākā un ievērojamākā no tām – bunkurs Līgatnē – joprojām ir labi saglabājusies un uzņem tūristus.

08:00 izbraukšana no Liepājas.

Mores kauju muzejs izveidots vietā, kur II Pasaules kara laikā notika sīvas cīņas starp latviešu leģionāriem un padomju armijas karavīriem. Muzeja pirmsākumi meklējami jau sen, kad saimnieks Antons ar savu sievu nolēma iekārtot vienu istabu ar eksponātiem savas dzimtas vajadzībām. Ģimene nemaz nevarēja iedomāties, ka pēc vairākiem gadiem šeit būs tik daudz, ko apskatīt arī citiem. Šeit var apskatīt ne tikai kara ieročus, apbalvojumus, karavīru formas tērpus un piederumus, bet arī ierakumus un bunkurus. Mazākajos lielu izbrīnu radīs ne vien tanks T-34, bet arī viņiem nepazīstamie, muzejā izvietotie senie Mores apkārtnes sadzīves un amatniecības priekšmeti. Muzeja saimnieks Antons nevienam neļaus garlaikoties – aizrautīgi pastāstīs par kara laikiem un uzdos viltīgus jautājumus par dažādu aizmirstu lietu pielietojumu.

Līgatne ir viena no skaistākajām Latvijas vietām – gleznainās ielejas un smilšakmens klintis Līgatnes un Gaujas upju krastos veido krāšņu ainavu. Tā ir vieta, kur dabas varenība satiekas ar mazpilsētas omulību, vieta, kur senatne satiekas ar mūsdienām. Līgatne ir dabas pērlēm, nostāstiem un leģendām apvīta pilsēta, kas gaida un priecē ikvienu savu viesi. Līgatnei ir arī savi noslēpumi – viens no tiem slēpjas 9 metrus zem zemes...

Līgatnes bunkurs ar segvārdu "Pansionāts" bija viena no stratēģiski svarīgākajām vietām Padomju Latvijā kodolkara situācijas gadījumā. Bunkuram slepenības zīmogu noņēma tikai 2003. gadā, tādējādi līdz mūsdienām ir saglabājies viss autentiskais pazemes aprīkojums – priekšmeti, kas nodrošinātu ilgstošu uzturēšanos bunkurā, kondicionēšanas iekārtas, ūdensapgādes sistēma un telekomunikāciju bloks, kas nodrošinājis tiešos sakarus ar Maskavu – Kremli un autonomus sakarus ar visiem svarīgākajiem dienestiem valstī. Šāda tipa objekts tik labā stāvoklī ir vienīgais Baltijas valstīs, iespējams – arī vienīgais visa padomju bloka valstīs.

Senos laikos līgatnieši, apdzīvojot kalnus, raka alas. Runā, ka Līgatnē esot 333 alas, bet katrs var mēģināt tās izskaitīt pats. Iespaidiem pilno dienu noslēgsim vienā no Lustūža klints alām, kur atrodas vīna pagrabs. Alā ir tumšs, uz galdiem deg sveces, bet gaisā virmo vīna aromāts... Vīna degustācijas laikā tiks pastāstīts par Līgatni, alām, Līgatnes vīna darītavu, tās produktiem un sasniegumiem. Omulīgā un romantiskā atmosfērā pasēdēsim smilšakmens alā pie galdiņa un izbaudīsim 3 veidu vīnus un vietējo sieru.

papildinformācija

CEĻOJUMA CENA: 25 EUR

CENĀ IEKĻAUTS:

  • Brauciens ar komfortablu atobusu (TV, WC, kondicionieris);  
  • Grupas vadītāja – gida pakalpojumi.

PAPILDUS IZMAKSAS:

  • Mores kauju muzejs – 3,00 EUR / 2,00 EUR (bērniem);
  • Līgatnes bunkurs – 6,00 EUR / 4,20 EUR (skol., pens.);
  • Vīna pagrabs – 7,00 EUR / 3,50 EUR (bez vīna)

PAPILDUS INFORMĀCIJA:

  • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir orientējošas un var mainīties.

PIETEIKTIES CEĻOJUMAM:

 
AP SAULI - PA PASAULI !!!    
Vēlos saņemt jaunumus:

 
© 2003 ApSauli. All rights reserved.
Izveidots Studio7.