Ceļojumi Autobusu noma Pakalpojumi Ciemiņš Liepājā Par mums
homecontactmap
Čārterlidojumi
Avioceļojumi
Autobusu ceļojumi
Slēpošana

Pa Peipusa sīpolu ceļu - AUTOBUSS NO LIEPĀJAS UN RĪGAS !!

Cena: 99 EUR
 
Izbraukšana: šim maršrutam izbraukšanas datumi pagaidām nav zināmi
 

Liepāja - Rīga - Tartu - Kolkja - Kallaste - Tartu - Rīga - Liepāja


Brauciena organizators - AP SAULI.

1. DIENA

Izbraukšana: 6:00 no Liepājas; 09:30 no Rīgas.

Sangastes pils ar parku ir viens no izcilākajiem historisma paraugiem Baltijā. Pils celta no sarkaniem ķieģeļiem, tai ir trīs stāvi un 99 istabas (iespējams, ka būtu vairāk, bet pēc tā laika likumiem 100 un vairāk telpas drīkstēja būt tikai caram). Interesanti, ka tā savulaik lepojusies ar visiem tā laika zinātniskajiem sasniegumiem: te bija ne vien parketa grīdas, elektrība, apkure ar silto gaisu (grāfa kabinetam un deju zālei), lieliska ventilācija, bet darbojās pat telefons!

Tartu, Igaunijas otrā lielākā pilsēta, ir unikāla, un līdzinieci tai neatrast ne Igaunijas, ne Latvijas pilsētu vidū. Tartu lepojas ar senu vēsturi, kas bagāta gan trillera, gan melodrāmas, gan eposa cienīgiem notikumiem, jo ir viena no vecākajām pilsētām Baltijā. Tartu apskates ekskursija - Toomemjagi kalns, Doma baznīcas drupas, Rātslaukums, Tartu Universitātes studentu pilsētiņa, kā arī jauniešu, kas skūpstās zem lietussarga, skulptūra.

Nakšņošana viesnīcā Tartu, neliela brauciena attālumā no pilsētas centra. Viesiem bez maksas tiek piedāvāts bezvadu internets. Tuvumā ir pieejami daudzi parki, savukārt 10 minūšu pastaigas attālumā atrodas tirdzniecības centrs.

2. DIENA

Brokastis viesnīcā.

Dodamies uz Peipusa ezera malu – savdabīgi mistisku apvidu, kur jau pirms 400 gadiem izveidojies vecticībnieku rindu sādžu ciems.  Sīpolu ceļš ir galamērķis, kas izlokās Peipusa ezera krastā no Emajegi labās puses krasta Tartu pievārtē līdz Kallastei. Tas ir dažāds un daudzslāņains - igauņu zemnieku, vācu muižnieku, un krievu vecticībnieku kultūras savijušās un izveidojušas unikālo Peipusa piekrastes kultūru.

Ceļojums pa Sīpolu ceļu sāksies Kolkjas vecticībnieku muzejā, kur ir iepazīsimies ar vecticībnieku tradicionālo apģērbu, sadzīves priekšmetiem, rokdarbiem, darbarīkiem, fotogrāfijām, grāmatām un citiem materiāliem. Viesošanās Konstantīna sīpolu mājās, kurš pastāstīs, kā agrāk audzēja sīpolus, un kā vietējos svītrainos dārza labumus stāda, noņem un pārdod mūsdienās. Iespēja baudīt tikko ceptu pīrāgus ar sīpoliem. Daudz ko jaunu uzzinājuši, varēsim mesties Kallastes sīpolu un zivju gadatirgus mutulī! Tas ir kļuvis par vienu no lielākajiem tradicionālajiem vasaras nobeiguma pasākumiem reģionā. Lustīga kultūras programma, tirgošanās un īsta, uz ugunskura gatavota zivju zupa  „uhhaad”.

Atpakaļceļā uz Tartu paviesosimies Alatskivi pilī, kas tiek uzskatīta par skaistāko neogotikas stilā celto būvi visā Baltijā. Vietējais muižnieks Arveds fon Nolkens pili lika uzbūvēt par godu savai mīļotajai Žozefīnei, tādējādi apliecinot savu mīlestību. Alatskivi pils projektam iedvesmas avots bijusi Lielbritānijas karalienes Viktorijas vasaras rezidence – Belmoralas pils Skotijā.

Vakarā atgriešanās Tartu – iespēja doties nesteidzīgā pastaigā pa Tartu vecpilsētu vai apmeklēt akvaparku «Aura».

3. DIENA

Brokastis viesnīcā.

Tartu Zinātnes centrs AHHAA  aizraujošā veidā iepazīstina ar zinātni un tehnoloģijām. AHHAA piedāvā 50 interaktīvus objektus zem viena jumta: milzīga enerģijas mašīna jeb Ņūtona ābele, paceļamais krēsls, kas triecas zemeslodes iekšienē, brauciens ar riteni pa virvi, kas pārvilkta pāri telpai... Kārdinoši, vai ne?

Otepē akmens labirints - daļa no bijušās svētbirzes kalna, spēka vieta ar stipru zemes enerģiju, kas sastāv no diviem objektiem - zelta griezuma spirāles un Čartresa labirinta. Šis labirints ir precīza kopija Čartresa (Chartres) labirintam, kas atrodas Francijā, netālu no Parīzes.

Brauciens mājup. Ierašanās Rīgā 19:00, Liepājā 22:30.

papildinformācija

CEĻOJUMA CENA: 99 EUR

CENĀ IEKĻAUTS:

 • Komfortabla autobusa īre (TV, WC, kondicionieris);
 • Grupas vadītāja - gida pakalpojumi;
 • Nakšņošana viesnīcā un brokastis

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Sangastes pils – 3 EUR;
 • Akvaparks „Aura” – 8 EUR;
 • Alatskivi pils – 4 EUR;
 • Vecticībnieku muzejs – 2 EUR;
 • Konstantīna sīpolu mājas – 1,50 EUR, pīrāgs – 1 EUR;
 • AHHAA centrs – 13 EUR / 10 EUR

PAPILDUS INFORMĀCIJA:

 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir orientējošas un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī atkarībā no degvielas cenas.
 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Latvijas pilsoņu pases, kas izsniegtas līdz 2002.gada 30. jūnijam (ar ielīmētu fotokartīti) nav derīgas ceļošanai.
 • Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadu vecumam) ceļojumā līdzi jāņem pase un dzimšanas apliecība.

PIETEIKTIES CEĻOJUMAM:


AP SAULI - PA PASAULI !

 
    
Vēlos saņemt jaunumus:

 
© 2003 ApSauli. All rights reserved.
Izveidots Studio7.