Ceļojumi Autobusu noma Pakalpojumi Ciemiņš Liepājā Par mums
homecontactmap
Čārterlidojumi
Avioceļojumi
Autobusu ceļojumi
Slēpošana

Pasakainā Tērvete - AUTOBUSS NO LIEPĀJAS !!

Cena: 21 EUR
 
Izbraukšana: šim maršrutam izbraukšanas datumi pagaidām nav zināmi
 

Liepāja - Tērvete - Liepāja


Brauciena organizators - AP SAULI.

 

08:00 izbraukšana no Liepājas.

Pārsteigumu un mīļuma pilns rīta cēliens Egona Tones saimniecībā kopā ar Šetlandes ponijiem un dažādiem eksotiskajiem dzīvnieciņiem - iguānām, gekoniem, sarkanausainajiem bruņurupučiem, ragainajām vardēm u.c. radībiņām. Drosmīgie varēs nofotografēties ar čūskām, bet pēc maiguma izslāpušie – samīļot miniatūros zirdziņus. Šeit arī iepazīsimies ar lielāko orhideju kolekciju Latvijā. Tā kā orhidejas pašlaik ir arī "modes" puķe, kolekcijas īpašnieks Egons sniedz konsultācijas un praktiskus padomus to kopšanā.

Tērvete – Sprīdīša laimīgā zeme, viena no tūristu iecienītākajām un ģimenei draudzīgākajām vietām Latvijā: gleznaina daba, bagāta kultūrvēsture, senie pilskalni, rakstnieces Annas Brigaderes daiļrade, Tērvetes upes senleja ar skaistām izkoptām ainavām un  unikāls Veco priežu parks – dižsils, kur atrodas Pasaku un Rūķīšu mežs.  Apkārt Pasaku mežam vijas Meža mātes taka, kurā izvietoti krāsaini stendi un skulptūras. Takas malā Sīktuļa būdā sastopams arī pats skopais vīrs, bet Pasaku meža viducī lepni stāv Meža ķēniņš, te šad tad var satikt arī klīrīgo princesi Zeltīti. Turpat esošajā atrakciju laukumā var pavizināties zirga mugurā vai apmesties jaukā piknikā.

Sprīdīša laimīgā zeme nav iedomājama bez „Sprīdīšiem” - nozīmīgākās Annas Brigaderes darba un atpūtas vietas. Te aizritējušas rakstnieces pēdējās vienpadsmit vasaras. Sprīdīšos A. Brigadere sarakstījusi autobiogrāfiskās "Triloģijas" lielāko daļu, pasaku lugu "Lolitas brīnumpuntns", lugas "Kad sievas spēkojas", "Heteras mantojums", "Pastari", "Karaliene Jāna", stāstus un dzejoļus. „Sprīdīšos” var iepazīties ar rakstnieces dzīves gājumu un daiļradi, aplūkojamas dzīvojamās istabas un grāmatu kolekcija. „Sprīdīšu” apkārtne un māja bez lielām izmaiņām saglabājusies agrākā rakstnieces laika izskatā, trīs istabas un no Rīgas pārvestā darbistabas iekārta saglabājušās pilnībā.

Tērvetes koka pils rekonstrukcija ir līdz šim Latvijā vēl nebijis projekts, kur balstoties uz arheoloģiskām liecībām tiek būvēta viena no varenākajām 12. gs. Latvijas teritorijā bijušām pilīm, kas bagāta ar savu vēsturi. Dotajā brīdī ir uzcelta pils Austrumu daļa, kur iekārtota ekspozīcija par Tērvetes pili un zemgaļu materiālo kultūru. Pils četros stāvos ir iespējams aplūkot zemgaļu pilskalnu attēlus, rotas, apģērbus, ieročus, sadzīves priekšmetus, mēbeles. Apskatāma zemgaļu valdnieka Viestarda vaska figūra un lielākā zobenu izstāde Latvijā.

papildinformācija

CEĻOJUMA CENA: 21 EUR

CENĀ IEKĻAUTS:

  • Brauciens ar autobusu (TV, WC, kondicionieri) un ceļa izdevumi;
  • Gida pakalpojumi

PAPILDUS IZMAKSAS:

  • Tērvetes dabas parks – 4 EUR / 3 EUR (bērniem, pensionāriem);
  • Egona Tones saimniecība – 2 EUR / 1 EUR (bērniem);
  • „Sprīdīši” – 2 EUR;
  • Tērvetes koka pils – 3 EUR / 2 EUR (bērniem)

PAPILDUS INFORMĀCIJA:

  • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir orientējošas un var mainīties.

PIETEIKTIES CEĻOJUMAM:

 
AP SAULI - PA PASAULI !!!    
Vēlos saņemt jaunumus:

 
© 2003 ApSauli. All rights reserved.
Izveidots Studio7.