Itālijas kokteilis – klasiskā Itālija un skaistāko mazpilsētu šarms

Itālijas kokteilis – klasiskā Itālija un skaistāko mazpilsētu šarms

Ceļojums uz Itāliju ir kā viena no tām retajām dzīves pieredzēm – kā lieliska pavasara diena vai pirmā mīlestība – kas nekad nevar tikt aizmirsta. Šeit vēsture, māksla, mode, virtuve un la dolce vita (“labā dzīve”) sajaucas tik...

tuvākais izbraukums 19.10.24 - 26.10.24 / 8 dien.
Cenas no
559.00
Izbraukšanas un atgriezšanās datums Sēdvietu sk. Cena Cena norādīta par vienu personu divvietīgā numurā
19.10.24 - 26.10.24 / 8 dien.
10+
€ 579.00
% € 559.00
Rezervēt

Ceļojums uz Itāliju ir kā viena no tām retajām dzīves pieredzēm – kā lieliska pavasara diena vai pirmā mīlestība – kas nekad nevar tikt aizmirsta. Šeit vēsture, māksla, mode, virtuve un la dolce vita (“labā dzīve”) sajaucas tik nepiespiesti, ka reti kurš apmeklētājs dosies prom bez dedzīgas vēlmes atkal atgriezties. Itālija ir nebeidzamu piedzīvojumu dzīres. Nav svarīgi, cik daudz Jūs censtos visu aptvert, vienmēr liksies par maz. Tāpēc ievelciet dziļi elpu un dodaties neaizmirstamos piedzīvojumos.

1. diena.

06:00 izbraukšana no Liepājā. Ceļš cauri Lietuvai un Polijai. Pusdienu pauze Polijā. Vēlu vakarā ierašānās viesnīcā. Izvietošanās un nakts viesnīcā netālu no Polijas - Čehijas robežas.

2. diena

Brokastis viesnīcā. Brauciens uz Itāliju ar apstāšanos Austrijā, skaistajā Štīrijas izsmalcinātajā un aristokrātiskajā galvasplsētā - Grācā. Pastaigāsimies pa pilsētas vēsturisko centru, kur vecpilsētas ieliņas vilina ar savu seno arhitektūru un īpašo atmosfēru. Muras upes krastmala pārsteidz ar satriecošiem modernās arhitektūras paraugiem, bet, lai apskatītos brīnišķīgo pilsētas panorāmu no putna lidojuma augstumiem, iespējams pacelties ar liftu vai funikulieri Šlosberga kalnā. Laiks ceļā. Nakts viesnīcā Veneto reģionā.

3. diena

Brokastis viesnīcā. Brīnumainā un valdzinošā Venēcija - pilsēta uz ūdens ar neskaitāmiem kanālu labirintiem. Viena no pasaules skaistākajām un romantiskākajām pilsētām. Neliela pastaiga no dzelsceļa stacijas un mēs nonākam Venēcijas sirdī - Sv. Marka laukumā. Apskates ekskursija pa pilsētu kopā ar vietējo gidu, izbaudot Venēcijas burvību un vērojot senās pilis un šauros kanālus ieliņu vietā! Venēcijas apskate: Sv. Marka laukums, Sv.Marka katedrāle, Dodžu pils, Venēcijas simbols – Spārnotais lauva, Rialto tilts u.c. Pēc ekskursijas, brīvajā laikā, iespējams apmeklēt Dodžu pili, pavizināties ar gondolu, uzbraukt ar liftu Campanile zvanu tornī, no kura paveras lieliska visas pilsētas panorāma vai izdzert tasīti kafijas Sv.Marka laukumā. Dienas otrajā pusē mūs gaida brīnišķīgs pārsteigums, par kuru Jūs, Iespējams, nekad neesat dzirdējuši – Dozzo. Dozzo ierindojas starp skaistākajām Itālijas mazpilsētiņām, bet tā nav viena no, jo ir pārsteidzoši atšķirīga. Tai ir mazs noslēpums, kas padara šo ciematiņu par obligātu apskates objektu. Dozzo tiek rīkoti Biennāle del Muro Dipinto - Apgleznoto sienu laikmetīgās mākslas festivāls, kurā kā audekls tiek izmantotas senās namu fasādes. Ar gaišām un košām krāsām apgleznotās mājas, arkas, baznīcas, portiki, ielas un laukumi padara ciematu par īstu brīvdabas mākslas muzejs, kurā var apbrīnot vairāk nekā simts vairāku prestižu mūsdienu mākslinieku darbus. Starp šaurajām bruģētajām viduslaiku ieliņām slēpjas arī viena no labākajam Itālijas Enotēkām (vīna pagrabs), iespaidīgs cietoksnis un lieliski restorāniņi pasteļtoņos krāsotajos vēsturiskajos pilsētas namos. Nakts viesnīcā Toskānas reģionā.

4. diena

Brokastis viesnīcā. Florence - renesanses šūpulis. Tās diženajā literārajā mantojumā savu ieguldījumu devuši rakstnieki - Dante Aligjērī, Bokačo, Petrarka, bet ar savām gleznām un skulptūrām Florenci par vienu no pasaules izcilākajiem mākslas centriem padarījuši mākslinieki Da Vinči, Mikelandžēlo Donatello u.c. Apskates ekskursija pa pilsētu kopā ar vietējo gidu: Santa Kročes bazilika, Sinjorijas laukums, Dantēs māja, Maria del Fiore katedrāle, Vekio pils, Mediči kapella, vieta, kur Dante Aligjēri, itāļu valodas tēvs, satika savu mūzu - Beatriči. Brīvais laiks pilsētā. Izbraukšana uz Romas pusi. Olīvu birzis, vīnogulāji un pakalni ar cipresēm, nelieli ciematiņi apkārtējo kalnu galotnēs veido tik raksturīgo Toskānas ainavu. Tieši šajā gleznainajā reģionā atrodas Itālijas Pamukale, viena no Toskānas slavenākajām apskates vietām - Saturnijas karstie avoti. Tie ir dabīgi termālie avoti, kas jau 3000 gadus izplūst no kalna dzīlēm un kopš antīkajiem laikiem un ir pazīstami ar savu dziedinošo iedarbību. Leģenda vēsta, ka avoti radušies, kad Jupiters dusmās šķīlis zibeni, gribēdams trāpīt Saturnam. Nošāvis gan garām, bet šo dusmu rezultātā radies brīnumskaists avots, kas pa kaskādēm tek, veidojot dabīgu spa. Ūdens šajos avotos ir bagāts ar dažādiem ārstnieciskiem minerāliem un vienmēr ir patīkami silts – ap 37,5 grādiem. Šajā vietā ir divi gleznaini ūdenskritumi – Mulino un Gorello, kurus veido tirkīzzilu, kūpošu termālo ūdeņu baltā aglomerāta baseinu kaskādes vairākos līmeņos. Ļausimies arī mēs, tā pat kā senie grieķi, ārstnieciskai un relaksējošai atpūtai Saturnijas karstajos avotos. Nakts viesnīcā Romas apkaimē.

5. diena

Brokastis viesnīcā. Roma – mūžības pilsēta..., Itālijas galvaspilsēta un viena no apmeklētākajām Eiropas pilsētām, galvenais politiskais, kultūras un ekonomikas centrs. Vairāk kā trīs tūkstoši notikumiem bagātu gadu atstājuši pēdas šīs pilsētas sejā, veidojot tās tēlu un raksturu. Piedzīvosim, redzēsim, izbaudīsim šo senāko un varenāko no Eiropas pilsētām. Ekskursija vietējā gida pavadībā. Majestātiskais senās Romas centrs - Romas forums, Venēcijas laukums, visu dievu templis - Panteons, Trevi strūklaka un Spāņu kāpnes. Apskatīsim protams arī Vatikānu: Sv. Pētera laukumu un Sv. Pētera baziliku. Brīvajā laik iespēja uzbraukt ar liftu grandiozajā Mikelandželo projektētajā kupolā, no kura paveras neaizmirstams, plašs skats pār pilsētu. Pēc Vatikāna apskates brīvs brīdis kārtīgai, stiprai itāļu kafijai un gardai picai. Vakarpusē atgriešanās un nakts viesnīcā Romas apkaimē.

6. diena

Brokastis viesnīcā. Civita di Bagnoregio - maģiska, sirreāla, fantastiska vieta, kas atrodas augsta, tufa iežu veidota, kalna virsotnē un ir pieejama, tikai pa 300 m garu gājēju tiltiņu, no kura paveras satriecošs panorāmas skats uz visu Lacio reģionu. Laikā un telpā itkā iesaldēta, Civita di Bagnoregio neapšaubāmi ir viens no skaistākajiem un raksturīgākajiem Itālijas mazajiem ciematiem. Pirms apm. 2500 gadiem etrusku dibināta, Civita kādreiz bija plaukstoša un skaista renesanses pilsēta. Tagad tā tiek saukta par "mirstošo pilsētu", jo tufa kalns, uz kura atrodas pilsēta, pastāvīgas erozijas dēļ, lēnām un nepielūdzami sabrūk. Šodienas Civita ir tikai daļa no sākotnējās pilsētas, kurā dzīvo vien apmēram 11 cilvēki, jo vēju un ūdens postošās ietekmes dēļ, daļa kalna kopā ar ēkām ir iebrukusi un lielākā daļa iedzīvotāju tagad dzīvo Bagnoregio, pilsētā pāri kanjonam. Taču neskatoties ne uz ko, šī burvīgā pilsētiņa ir saglabājusi un izstaro neatkartojamu viduslaiku noskaņu, sākot ar bruģētajām ieliņām, ziedošiem puķu podiem durvju ailēs un beidzot ar gadsimtiem senajām efeju klātajām arkām un elpu aizraujošiem skatiem. Miglainās dienās šķiet, ka šī brīnišķīgā pilsētiņa burtiski peld gaisā... Laiks ceļā cauri skaistajai Toskānai. Nakts viesnīcā Veneto reģionā.

7. diena

Brokastis viesnīcā. Pārbrauciens caur Austriju. Laiks ceļā, vērojot brīnišķīgas Alpu aianavas. Ap pusdienas laiku apstāšanās uz fotopauzi. Pyramidenkogel – Vorterzee ezers no putna lidojuma! Skatoties no apakšas, tas ir pasaulē augstākais koka skatu tornis ar aizraujošu un unikālu elipsveida struktūru, un, protams, skatoties noaugšas, tas piedāvā elpu aizraujošu panorāmu. No 905 metru augstuma šeit apmeklētāji var baudīt unikālu panorāmas skatu uz Karintiju un tās iespaidīgo ezeru ainavu. Ceļa turpinājums: Austrija, Čehija. Nakts viesnīcā netālu no Polijas - Čehijas robežas.

8. diena.

Brokastis vieasnīcā. Izbraukšana uz mājām. Polija, Lietuva, Latvija. Vēlu vakarā atgriešanās, Rīgā, Liepājā.

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Komfortabla autobusa īre (TV, WC, kondicionieris);
 • Degvielas izdevumi, autoceļu nodokļi, transporta izdevumi;
 • Nakšņošana tūristu klases viesnīcās 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša);
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās;
 • Grupas vadītāja – gida pakalpojumi.

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Veselības apdrošināšana - no 8.00 EUR;
 • Ekskursija Florencē ar vietējo gidu + austiņas (min. 20 cilv.) - 15 EUR;
 • Ekskursija Romā ar vietējo gidu + austiņas (min. 20 cilv.) – 15 EUR;
 • Ekskursija Venēcijā ar vietējo gidu + austiņas (min. 20 cilv.) – 15 EUR;
 • Obligāta tūristu nodeva Venēcijā - 5 EUR;
 • Vilciena biļete līdz Venēcijai ~ 10 EUR;
 • Lifts Grācā – 4.50 EUR;
 • Sabiedriskā transporta dienas biļete Romā ~ 7 EUR;
 • Sabiedriskā transporta biļete Florencē ~ 5 EUR;
 • Ieejas biļete uz Sv.Pētera katedrāles kupolu - 8 EUR / kombinējot ar liftu - 10 EUR;
 • Ieejas biļete Civita di Bagnoregio – 5 EUR;
 • Ieejas biļete Pyramidenkogel – 16 EUR/ 8 EUR bērniem līdz 15 g.;
 • Pilsētu nodokļi ...
 • Viesnīcu tūrisma nodoklis – 1.50 – 5.00 EUR/ dienā no cilv.;
 • Piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 210 EUR;
 • Piemaksa par papildvietu autobusā – 180 EUR.

Informācija

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei vai identifikācijas kartei.

Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Komfortabla autobusa īre (TV, WC, kondicionieris);
 • Degvielas izdevumi, autoceļu nodokļi, transporta izdevumi;
 • Nakšņošana tūristu klases viesnīcās 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša);
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās;
 • Grupas vadītāja – gida pakalpojumi.

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Veselības apdrošināšana - no 8.00 EUR;
 • Ekskursija Florencē ar vietējo gidu + austiņas (min. 20 cilv.) - 15 EUR;
 • Ekskursija Romā ar vietējo gidu + austiņas (min. 20 cilv.) – 15 EUR;
 • Ekskursija Venēcijā ar vietējo gidu + austiņas (min. 20 cilv.) – 15 EUR;
 • Obligāta tūristu nodeva Venēcijā - 5 EUR;
 • Vilciena biļete līdz Venēcijai ~ 10 EUR;
 • Lifts Grācā – 4.50 EUR;
 • Sabiedriskā transporta dienas biļete Romā ~ 7 EUR;
 • Sabiedriskā transporta biļete Florencē ~ 5 EUR;
 • Ieejas biļete uz Sv.Pētera katedrāles kupolu - 8 EUR / kombinējot ar liftu - 10 EUR;
 • Ieejas biļete Civita di Bagnoregio – 5 EUR;
 • Ieejas biļete Pyramidenkogel – 16 EUR/ 8 EUR bērniem līdz 15 g.;
 • Pilsētu nodokļi ...
 • Viesnīcu tūrisma nodoklis – 1.50 – 5.00 EUR/ dienā no cilv.;
 • Piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 210 EUR;
 • Piemaksa par papildvietu autobusā – 180 EUR.

Informācija

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei vai identifikācijas kartei.

Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.