Saules zeme pasaules malā – Portugāle

Saules zeme pasaules malā – Portugāle

Portugāle – tā ir vieta Pasaules malā, kur beidzas zeme un sākas jūra ... vieta, kur satiekas okeāna varenība un kalnu nesatricināmais gars, iemiesojies piekrastes klintīs, kas tā māk izvējot nemieru, ego lielumu, nogurumu un rutīnu, ka Tu...

Ēdināšanas veids
Bed and Breakfast, BB
Skatīt aktīvus piedāvājumus

Šis ceļojums atrodas arhīvā.
Ar pašreizējiem piedāvājumiem var iepazīties, noklikšķinot uz saites.

Portugāle – tā ir vieta Pasaules malā, kur beidzas zeme un sākas jūra ... vieta, kur satiekas okeāna varenība un kalnu nesatricināmais gars, iemiesojies piekrastes klintīs, kas tā māk izvējot nemieru, ego lielumu, nogurumu un rutīnu, ka Tu jūties reizē pamatīgs un sens, viegls un atbrīvojoši nenozīmīgs - kā jau daļiņa brīnumainās dabas. Arī šīs zemes mūzikā jaušama bezgalīgā okeāna elpa. To var sajust un sadzirdēt tradicionālajā Fadu melodijā, kuras esence ir nesteidzīgi izdziedāti stāsti par ilgām pēc nesasniedzamā. Šis ceļojums Jums atklās nelielu daļiņu no neparasti skaistās Portugāles: šarmanto Lisabonu, krāšņo Porto, feju karaļvalsti Sintru, burvīgās senās mazpilsētiņas, pasakaino dabu, kur aiz katra pagrieziena ir cita brīnišķīga ainava, bet katra no tām aizrauj elpu – varenas klintis pret kurām sašķīst okeana spēks augstākajos viļnos pasaulē, smaragzaļi kalni, senseni meži un ziedu parki, kuros slēpjas pasaku pilis, apsūnojušas kapellas, noslēpumainas alas un daudz kas cits ...

1. DIENA 29.04. Rīga - Lisabona

Plkst. 10:15 tikšanās Rīgas lidostā. Reģistrācija lidojumam. Plkst. 12:15 lidojums Rīga – Lisabona 12:15. Nolaišanās Lisabonas lidosta 14:55. Transfērs uz Lisabonu. Iekārtošanās viesnīcā. Apskates ekskursija pa Lisabonu. Jūs redzēsiet visspilgtākās un slavenākās galvaspilsētas apskates vietas. Uzzināsiet par bagāto vēsturi, ko pilsēta ir piedzīvojusi. Sajutīsiet, kā vecpilsētas šaurās ieliņas kļūst kā mājas ar raibām mozaīkām zem kājām un sarežģītiem rakstiem uz keramikas flīzēm. Izbaudīsiet Lisabonas īpašo garu, tās unikalitāti un oriģinalitāti. Lisabona nelīdzinās citām Eiropas galvaspilsētām. Nav iespējams novilkt paralēles un salīdzināt to ar jebkuru citu pasaules pilsētu. Lisabona ir oriģināla un kontrastaina. Vietējo konditorejas izstrādājumu Pastel de Nat un Džindža ķiršu liķiera degustācija. Atpūta un nakts viesnīcā Lisabonas apkārtnē.

2.DIENA 30.04. Portugāles pērle - Sintra

Brokastis viesnīcā. Šodien dosimies pasakainā ekskursijā uz Sintru un mūsu ceļš vedīs pa noslēpumainiem šauriem ceļiem cauri pirmatnīgajam Sintras mežam. Sintra ir viena no visskaistākajām pērlēm Portugāles karaliskajā kronī. Mistiskie pakalni, kas klāti ar biezu mežu, karaliskās pilis un pilsētas ekstravagantās villas ar brīnišķīgiem parkiem, ir valdzinājušas un apbūrušas viesus gadsimtiem ilgi. Agrāk Sintra bija karaļu un augstmaņu rezidence, bet tagad tā ir kļuvusi pieejama visai cilvēcei. Pašā kalnu sirdī, kā īpašs dārgums, slēpjas pilsētas senais centrs. Tas mūs sagaidīs ar šauru ieliņu labirintiem un pasakainām pilīm, kur ienirt unikālas arhitektūras un aizraujošas vēstures pasaulē. Palácio Nacional da Pena – pasakaini skaistā Portugāles karaļu vasaras rezidence, ko apņem 19. gadsimta romantikas aura. Pils ir iekļauta septiņu Portugāles arhitektūras brīnumu sarakstā. To ieskauj brīnišķīgs parks ar eksotisku augu kolekciju, kur ir tik patīkami un interesanti pastaigāties. Dīķi, strūklakas, romantiskas alejas, mājīgas lapenes, skatu laukumi, satriecošas dabas radītas dekorācijas, pils terases un karaliskā kapela. Quinta da Regaleira ir mistiskākais un noslēpumainākais objekts Sintrā. Pils un parka komplekss ir mīklainuma apvīts. Tie ir nepārtraukti pārsteigumi un noslēpumi, kurus neviens vēl nav spējis pilnībā atrisināt. Šeit nav viegli atrast robežu starp patiesību un izdomājumu, fantāziju un amatniecības mākslu, dabas un cilvēka radītiem brīnumiem. Kādreiz tās īpašnieks bija ietekmīgais ekscentriskais miljonārs Antonio Monteirs, kurš bija brīvmūrnieku brālības biedrs un aizrāvās ar misticismu un pat alķīmiju. Nekas pilī un parkā nav izveidots tāpat vien - telpa ar izzūdošu grīdu, alķīmijas eksperimentu laboratorija, pulkstenis ar pasaulē sarežģītāko mehānismu, iniciācijas akas ar spirālveida kāpnēm, katra lapene, grota, belvedere, un pat katram kokam un ziedam šeit ir sava nozīme.

Pusdienas vietējā restorānā.

Brīvs laiks pilsētas centrā, pastaigai vai patstāvīgam Palacio Nacional da Vila apmeklējumam. Viduslaiku pils lepojas ar lielāko azulejo (krāsainu flīžu) kolekciju Eiropā un pārsteidzoši skaistām zālēm. Vakarpusē atgriešanās Lisabonā. Brīvs vakars Lisabonas kolorīta baudīšanai.

3. DIENA 01.05. Atlantijas okeāna piekraste — Eštorila, Kaškaiša, Velna Rīkle un Roka rags saulrietā

Brokastis viesnīcā. Portugāle – tas ir varenais Atlantijas okeāns, bargas klinšainas krasta kraujas, maigas smilšainas pludmales un ... Zemes mala! Šodien mēs brauksim pa ļoti skaistu ceļu gar Atlantijas okeānu. Apskatīsim unikālas vietas, kuras neapmeklē lielas tūristu grupas un pieturēsim brīnišķīgās vietās, lai izbaudītu smilšaino pludmaļu skaistumu un okeāna spēku pie klinšainajiem krastiem. Mazliet tuvāk iepazīsimies ar Eštorilas un Kaškaišas pilsētām. Par šo Portugāles pirmo kūrortpilsētu bagāto vēsturi stāsta greznās villas piekrastē. Kaškaiša - kosmopolītisks un vienlaikus arī zvejnieku ciemata tradīcijas saglabājis kūrorts, kuru iemīļojuši ne tikai mūsdienu portugāļu sabiedrības krējums, bet arī daudzi turīgi ārzemnieki. Bet Eštorila ir slavena ar saviem dārgajiem kazino, luksusa viesnīcām un greznajām villām, kurās uzturas daudzas pasaules slavenības. Boca do Inferno jeb Velna Rīkle ir milzīga grota Kaškaišas piekrastes klintīs. Tik baisu nosaukumu tā ieguva sava draudīgā izskata un drausmīgā trokšņa dēļ, ko rada viļņi, kas triecas pret grotas akmens sienām. Nemaz nav pārsteidzoši, ka Velna Rīkle ir dažādu leģendu apvīta. Šajā vietā tiešām ir kaut kas maģisks - majestātiski skati uz okeānu, milzu viļņi un neparastā “ellišķīgā” skaņa, kas veidojas, pateicoties grotas īpašajai akustikai, un vietējie zvejnieki atzīst, ka makšķerēšana grotas tuvumā ir vienkārši fantastiska... Azenhas do Mar ir Portugāles Sardīnija un neticami gleznains ciemats, kas piesaista fotogrāfus no visas pasaules. Jūs apbrīnosiet balto mājiņu kaskādi, kas šķiet burtiski krītam okeānā, pludmali ar dabisku baseinu un uzņemsiet fantastiskas fotogrāfijas par piemiņu!

Pusdienas pie okeāna - austeres, kataplana un vīns!

Rokas rags ir Eiropas kontinenta tālākais rietumu punkts. Vieta, kur beidzas zeme un sākas jūra!!! Šeit Jūs esat nonākuši Zemes malā! Rokas rags saulrietā – to nav iespējams aprakstīt vārdos. Nevar iemūžināt pat vislabakajās fotogrāfijās. Tas vienkārši ir jāredz un jājūt! Kad saule slēpjas aiz apvāršņa... ir tik fantastiski skaisti, ka gribas uzgleznot šo saulrietu, rakstīt dzeju, dziedāt par to. Un šīs minūtes paliks Jūsu atmiņā uz visiem laikiem... Atgriešanās Lisabonā. Brīvas vakars – bagātīgos iespaidus vislabāk atmiņa noglabāt pie laba vīna glāzes!

4.DIENA 02.05. Karalieņu pilsēta - Obiduša, augstākie viļņi pasaulē un Pasaules altāris

Brokastis viesnīcā. Numuru atbrīvošana. Izbraukšana uz Porto pusi. Obiduša ir maza, senu aizsargmūru ieskauta pilsētiņa, kas slīgst ziedos un zaļumos. Baltas mājas, bruģēti celiņi, klusas ielas - tas viss izskatās kā brīnišķīga ainava no skaistas pasakas. Šī ir vieta, kas piepildīta ar pārsteidzošiem stāstiem. Daudzus gadsimtus Portugāles karaļi to pasniedza kā kāzu dāvanu savām mīļotājām. Izejot cauri galvenajiem pilsētas vārtiem, Jūs nokļūsiet tālajos viduslaikos: pastaigāsieties pa labi saglabātām senatnīgām ielām un redzēsiet majestātisko 12. gadsimta pili. Šeit varēs nogaršot arī slaveno portugāļu Žinžu – ķiršu liķieri šokolādes glāzītēs, pret kuru palikt vienaldzīgam ir gandrīz neiespējami. Nazare ir neliela zvejnieku pilsētiņa ar lieliskām pludmalēm, unikālām tradīcijām un bagātu vēsturi. Un vēl te ir arī bāka, maza kapela, kurā Vasco da Gama lūdzās pirms ceļojuma uz Indiju un Sitio rags, no kura paveras brīnišķīga panorāma uz Nazares pludmali ar augstākajiem viļņiem pasaulē! Starp daudzajiem Portugāles brīnumiem ir arī ļoti neparasti – dabas radītie. Gruta da Moeda grotas 1971. gadā atklāja divi mednieki, kuru izsekotā lapsa bija patvērusies vienā no mežā esošajām alām. Ziņkāres vadīti, viņi iekļuva alā un ieraudzīja tās dabisko skaistumu ar daudzām galerijām, kas bija pilnas ar kaļķakmens veidojumiem. Vairākus mēnešus šie mednieki pētīja alu labirintu, atklājot arvien jaunas vietas un piešķīra katrai telpai nosaukumu - Laimes ezers, Bērnu istaba, Mācītājs, Kaskāde, Sarkanais kupols, Jūra, Kapela, Sarkanā virsotne, Asaru strūklaka, Kristus dzimšanas aina, Gans, Jaunava, Kāzu torte.

Pauze pusdienu baudīšanai.

Fatima - Pasaules altāris. Pateicoties tās vēsturei un notikumiem, ko šī pilsēta ir piedzīvojusi, daudzi to raksturo kā brīnumu zemi. Pat ja neesat reliģiozs, Fatimu ir vērts apmeklēt, lai sajustu šīs vietas īpašo enerģiju. Ierašanās Porto. Iekārtošanās viesnīcā. Brīvs vakars jaunās vietas patstāvīgai iepazīšanai. Atpūta un nakts viesnīcā Porto apkārtnē.

5.DIENA 03.05. Maģiskā pilsēta – Porto un Fado vakars

Brokastis viesnīcā. Apskates ekskursija pa Porto. Porto ir Portugāles sirds un dvēsele! Viena no vecākajām pilsētām Eiropā un valsts ziemeļu galvaspilsēta, portvīna dzimtene un Lielo ģeogrāfisko atklājumu šūpulis. Krāsaini nami Douro upes krastmalā, šauru ieliņu labirinti, elpu aizraujoši skatu laukumi, bagāta vēsture, iespaidīgi pieminekļi – tas vēl nebūt nav viss, ko Porto piedāvā saviem viesiem. Pilsēta ir piepildīta ar īpašu, neatkārtojamu garšu. Kad saules stari pārpludina Porto, atmirdzot upes ūdeņos, cik spilgtas izskatās māju granīta fasādes un zili baltās flīzes! Gribas pazust šaurajās ieliņās, saplūst ar pilsētu .. Pēc maģijas gaisotnes ielūkosimies vecākajā un grandiozākajā grāmatnīcā Eiropā – “Lello & Irmao”, kas, šķiet, ir izkāpusi no Harija Potera grāmatas lappusēm. Šis veikals patiešām iedvesmoja Dž.K. Roulingu uzrakstīt leģendāro stāstu par drosmīgo jauno burvi! Pēc tam dosimies lejup uz upi pa senajām Porto ieliņām, kas piesūkušās ar īpašu portugāļu kolorītu, un nonāksim piekrastes reģionā Ribeirā. Šeit var redzēt, kā dzīvo parastie portugāļi. Dosimies pāri slavenajam Don Luis I tiltam, kas būvēts pēc Eifeļa projekta, un ļausimies pastaigai pa Douro upes otru pusi - ostas pilsētu Vila Nova de Gaia, no kuras paveras brīnišķīga Porto panorāma. Šeit apmeklēsim vienu no slavenajiem vīna pagrabiem, kur varēsim nobaudīt cēlu un pasaulslavenu dzērienu – portvīnu. Jūsu sajūtas pirms un pēc degustācijas būs pilnīgi atšķirīgas. Nobaudot portvīnu, Jūs iegūsit tās pašas emocijas, pēc kurām ceļotāji speciāli ierodas Porto. Uz kādu kādu brīdi Jūs jutīsieties kā vietējais iedzīvotājs, kas iegrimis šajā īpašajā pilsētas atmosfērā. Savukārt ekskursijas noslēgumā mēs varēsim doties aizraujošā izbraucienā ar tradicionālajām laivām pa Douro upi, kura laikā būs iespēja apbrīnot krāšņos Porto pilsētas tiltus, starp kuriem ir arī Gustava Eifeļa radītais. No upes paveras pavisam cits, burvīgs skats uz pilsētu.

Brīvais laiks atpūtai un pusdienām.

Vakarā piedāvājam neaizmirstamu piedzīvojumu - Fado vakaru tradicionālā krodziņā, kur būs iespēja baudīt pilnvērtīgu portugāļu maltīti, klausoties Fado - mūziku, kas var aptvert visu un visus... Fado ir Portugāles dvēsele . Ja vēl neesi klausījies Fado, tad pirms aizbraukšanas no Portugāles ir laiks izbaudīt šīs emocionālās, melanholiskās tradicionālās portugāļu mūzikas skanējumu. Šim žanram ir vairāk nekā divsimt gadu, un tajā arābu un romiešu melodijas mijas ar grieķu un pat brazīliešu motīviem. Atpūta un nakts viesnīcā.

6.DIENA 04.05. Porto – Rīga

Brokastis viesnīcā. Arī sapņiem diemžēl reiz jābeidzas un jāatgriežas realitātē. No rīta steidzamies iegādāties vēl piemirstus suvenīrus, apmeklēt iecienītākās vietas pilsētā un gatavoties mājupceļam. Numuru atbrīvošana un izbraukšana uz Porto lidostu. Vēl pēdējais skats uz Porto pilsētu un Douro upi, atvadamies no Portugāles un apgūstam lidostas telpas. Reģistrēšanās lidojumam, plkst. 16:35 lidojums Porto – Rīga. Nolaišanās Rīgas lidostā plkst. 22:40.

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Tiešais lidojums ar aviokompāniju AirBaltic: Rīga – Tivata - Rīga (ekonomiskā klase);
 • Nododamā bagāža līdz 23 kg, rokas bagāža līdz 8 kg;
 • Transfērs lidosta – viesnīca - lidosta;
 • AP SAULI grupas vadītāja pakalpojumi;
 • Nakšņošana tūristu klases viesnīcā 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša) 3 naktis Lisabonā;
 • Nakšņošana tūristu klases viesnīcā 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša) 2 naktis Porto;
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcā;
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Vietējā gida pakalpojumi visās ekskursijās krievu valodā;
 • Komfortabls transports visās ekskursijās;
 • Degvielas izdevumi, autoceļu nodokļi, transporta izdevumi, stāvvietas;
 • Ieejas biļetes Nazares bākā;
 • Ieejas biļetes Gruta da Moeda;
 • Ķiršu liķiera Žinža šokolādes glāzītē degustācija Obidušā;
 • Vietējo konditorejas izstrādājumu Pastel de Nat degustācija Lisabonā;
 • Džindža ķiršu liķiera degustācija Lisabonā.

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Fado vakars tradicionālā krodziņā (ar vakariņām) – 54 EUR;
 • Portvīna degustācija (3 klasiskie veidi) – 22 EUR;
 • Brauciens ar tradicionālajām laivām pa Douro upi – 16 EUR;
 • Grāmatnīcas "Lello & Irmano"apmeklējums - 9 EUR;
 • Ieejas biļetes Palácio Nacional da Pena (terases, parki, karaliskā kapella – 11 EUR;
 • Ieejas biļetes Quinta da Regaleira - 12 EUR;
 • Kūrorta nodoklis viesnīcā – ... ;
 • Pusdienas Porto - 35 EUR;
 • Pusdienas Nazarē – 29 EUR;
 • Pusdienas okeāna krastā – 36 EUR;
 • Pusdienas Sintrā zviedru galds – 18 EUR;
 • Piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 217 EUR.

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Lai pieteiktos ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš);
 • Pirmā avansa iemaksa 350 EUR personai;
 • Pilna ceļojuma apmaksa jāveic līdz 15.03.2024..

!! Piedāvājam transfēru Liepāja - Rīgas lidosta – Liepāja. Maksa vienai personai 40 EUR (minimālais pasažieru skaits 16 personas).

Informācija

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei vai identifikācijas kartei.

Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Tiešais lidojums ar aviokompāniju AirBaltic: Rīga – Tivata - Rīga (ekonomiskā klase);
 • Nododamā bagāža līdz 23 kg, rokas bagāža līdz 8 kg;
 • Transfērs lidosta – viesnīca - lidosta;
 • AP SAULI grupas vadītāja pakalpojumi;
 • Nakšņošana tūristu klases viesnīcā 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša) 3 naktis Lisabonā;
 • Nakšņošana tūristu klases viesnīcā 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša) 2 naktis Porto;
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcā;
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Vietējā gida pakalpojumi visās ekskursijās krievu valodā;
 • Komfortabls transports visās ekskursijās;
 • Degvielas izdevumi, autoceļu nodokļi, transporta izdevumi, stāvvietas;
 • Ieejas biļetes Nazares bākā;
 • Ieejas biļetes Gruta da Moeda;
 • Ķiršu liķiera Žinža šokolādes glāzītē degustācija Obidušā;
 • Vietējo konditorejas izstrādājumu Pastel de Nat degustācija Lisabonā;
 • Džindža ķiršu liķiera degustācija Lisabonā.

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Fado vakars tradicionālā krodziņā (ar vakariņām) – 54 EUR;
 • Portvīna degustācija (3 klasiskie veidi) – 22 EUR;
 • Brauciens ar tradicionālajām laivām pa Douro upi – 16 EUR;
 • Grāmatnīcas "Lello & Irmano"apmeklējums - 9 EUR;
 • Ieejas biļetes Palácio Nacional da Pena (terases, parki, karaliskā kapella – 11 EUR;
 • Ieejas biļetes Quinta da Regaleira - 12 EUR;
 • Kūrorta nodoklis viesnīcā – ... ;
 • Pusdienas Porto - 35 EUR;
 • Pusdienas Nazarē – 29 EUR;
 • Pusdienas okeāna krastā – 36 EUR;
 • Pusdienas Sintrā zviedru galds – 18 EUR;
 • Piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 217 EUR.

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Lai pieteiktos ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš);
 • Pirmā avansa iemaksa 350 EUR personai;
 • Pilna ceļojuma apmaksa jāveic līdz 15.03.2024..

!! Piedāvājam transfēru Liepāja - Rīgas lidosta – Liepāja. Maksa vienai personai 40 EUR (minimālais pasažieru skaits 16 personas).

Informācija

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei vai identifikācijas kartei.

Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.