Acīmredzamā, neticamā Kapadokija – pārsteidzošais pasaules dabas brīnums

Acīmredzamā, neticamā Kapadokija – pārsteidzošais pasaules dabas brīnums

Kapadokija seno persiešu valodā nozīmē skaisto zirgu zeme. Tā ir ārkārtīgi skaista un neparasta vieta Turcijas vidienē, kur Māte Daba izveidojusi pasakainus kanjonus, vulkāniskus krāterus un īpatnējas klinšu formas. Miljoniem gadu to...

Ēdināšanas veids
Half Board, HB
Cenas no
1146.00
Izbraukšanas un atgriezšanās datums Cena Cena norādīta par vienu personu divvietīgā numurā
21.10.24 - 28.10.24 / 7 nakt.
€ 1246.00
% € 1146.00
Rezervēt

Kapadokija seno persiešu valodā nozīmē skaisto zirgu zeme. Tā ir ārkārtīgi skaista un neparasta vieta Turcijas vidienē, kur Māte Daba izveidojusi pasakainus kanjonus, vulkāniskus krāterus un īpatnējas klinšu formas. Miljoniem gadu to skalojušas lietus un kūstošā sniega straumes, ārdījis vējš, līdz mīkstākie ieži sadrupuši, aizpūsti, aizskaloti un palikusi ainava, kurai nav līdzīgas pasaulē. Ielejas ar īpatnējiem klinšu veidojumiem, kuros izgrebtas istabas un pat pilis, šeit sastopamas ik uz soļa. Tajās alu pilsētās savu patvērumu meklējuši pirmie kristieši. Tūristi Kapadokijā ātri iemīlas, jo skati ir tik neparasti un šķiet pat nereāli, bet, ja saullēktā virs Kapadokijas paceļas gaisa balonā, šķiet, ka esi nokļuvis uz citas planētas!

 

1. DIENA

Tikšanās Rīgas lidostā plkst. 10:35. Izlidošana no Rīgas 12:35. Tiešais lidojums Rīga – Stambula. Aviokompānija Turkish Airlines. 16:00 ielidošana Stambulā. Transfērs uz viesnīcu. Izvietošanās viesnīcā. Stambula ir neparasti skaista ne tikai dienā, bet arī naktī. Tāpēc vakarā piedāvājam doties brīnišķīgā nakts kruīzā pa Bosforu. Izbaudīsim turku virtuvi, tradīcijas un Bosfora šauruma skaistos skatus, piedaloties fantastiskā izklaides pasākumā – dejas, dažādi ēdieni, dzērieni, fotogrāfijas, šova programma un daudz jauku iespaidu! Nakts viesnīcā Stambulā.

2. DIENA

Brokastis viesnīcā. Stambulas pilsētas panorāmas apskates ekskursija ar autobusu. Noslēpumainā un majestātiskā, trokšņainā un aizraujoši skaistā Stambula ir tilts starp tradicionāliem Austrumiem un mūsdienu Rietumiem, starp Eiropu un Āziju. Savas bagātās vēstures gaitā tā daudzkārt mainījusi nosaukumu un bijusi četru impēriju galvaspilsēta. Svinīgie laukumi šeit atrodas blakus, no pirmajā acu uzmetiena, nepamanāmiem omulīgiem pagalmiem. Līkumotas šauras ieliņas mijas ar gaišiem prospektiem, senas mošejas ar mūsdienīgiem savrupnamiem. Ēģiptes tirgus jeb garšvielu tirgus apmeklējums (Spice Bazaar). Tas atrodas Stambulas vecpilsētā un ir otrs lielākais Stambulas tirgus pēc Grand Bazaar. Pēcpusdienā izbraukšana uz Ankaru. Izvietošanās un vakariņas viesnīcā Ankarā.

3. DIENA

Brokastis viesnīcā. Ankara - Turcijas galvaspilsēta un otra lielākā Turcijas pilsēta. Ankaras vēsturiskais centrs atrodas uz akmeņaina kalna, kas sniedzas 150 m augstumā, tā virsotni vainago vecās citadeles drupas - Ankaras senā pils. Ankaras pilsētas panorāmas apskates ekskursija. Anatolijas civilizāciju muzeja un Ankaras cietokšņa apmeklējums. Pēc tam dosimies ceļā uz Kapadoķiju. Pa ceļam būs iespēja redzēt vienu no unikālākajām vietām Turcijā - Tuz Golu jeb Rozā sāls ezeru. Tas ir ne tikai lielākais sāls ezers Turcijā, bet arī viens no lielākajiem pasaulē, ar unikalu ekosistēmu. Šaja ezerā tiek iegūts 60% no visas Turcijas sāls patēriņa. Vasarā lielākā daļa ezera ūdens iztvaiko un gandrīz pusi no ezera platības klāj žilbinoši balta un sarkani rozā sāls kārta. Ezera panorāma ir fantastiski skaista! Ceļojuma turpinājumā dosimies uz Pašabag jeb Mūku ieleju ar dažāda veida un formu akmens skurstenīšiem un tornīšiem un Baložu ieleju, kur klintīs izveidotajās putnu mājās tiešām mitinās balti un pelēki dūdotāji, ko ikviens var pabarot ar sēkliņām un kas ik pa brīdim paceļas gaisā milzīgos baros, radot iespaidīgu troksni ar savu spārnu švīkstiem. Īpatnējākā šī reģiona iezīme ir konusveida akmens veidojumi, kurus dēvē par feju skursteņiem, jo senie Kapadokijas iedzīvotāji ticēja, ka pazemē atrodas feju mājokļi, kuru dūmeņi paceļas virs zemes. Šis dabas brīnums atrodas uz plato, tūkstoš metru augstumā. Izvietošanās un vakariņas viesnīcā Kapadoķijā. Pēc vakariņām piedāvājam apmeklēt "Turku nakts" šova programmu ar virtuozām vēderdejām.

4. DIENA

Agri no rīta iespējams doties pasakainā lidojumā ar gaisa balonu saullēktā virs Kapadoķijas. Sirreāli un bezgala skaisti, un sajūta, ka tas viss nevar būt pa īstam! Brokastis viesnīcā. Disimies ekskursijā pa brīnumu pilno Kapadoķiju. Apmeklēsim Učhisaras cietoksni no kura drupām paveras lielisks skats arī uz apkārtējo neparasto ainavu. Redzēsim pazemes pilsētu Kajmakli, kur uzzināsim, kā cilvēki dzīvoja daudzlīmeņu pilsētā ar staļļiem, virtuvēm, pieliekamajiem un vīna pagrabiem. Viena no skaistākajām šī apvidus vietām ir Goreme nacionālais parks – brīvdabas muzejs. Tieši šeit kristietības pirmajos gadsimtos no vajāšanām slēpās ticīgie. Jūs redzēsiet klintīs veidotas baznīcas ar unikālām freskām un uzrakstiem uz sienām, kuru krāsas ir saglabājušas pirmatnējo svaigumu līdz mūsu dienām, kā arī uzzināsiet par šeit reiz dzīvojušo mūku šadzīvi un vēsturi. Baznīcas un tempļi ir celti dažādos stilos, kuros sastopami gan agrīnās kristietības – bizantiešu, koptu un armēņu –, gan zooastriešu elementi. Vakariņas viesnīcā Kapadoķijā. Pēc vakariņām piedāvājam noskatīties mistiskās Lidojošo Dervišu dejas, kas ir īsta sena austrumu burvība un noslēpums.

5. DIENA

Brokastis viesnīcā. Pārbrauciens uz seno Seldžuku sultanāta galvaspilsētu Konju. Tā ir 9 tūkstošu gadu sena pilsēta ar mistisku vēsturi. Ar nosaukumu Kuvanna pilsēta bija Hetu valsts sastāvā, grieķu laikmetā tās nosaukums bija Ikoniona. Ar šo pašu nosaukumu pilsēta vairākkārt pieminēta Bībelē. Pastaiga pa pilsētas senajām ielām. Mevlana muzeja apmeklējums. Dželaladdīna Rūmī (Mevlana) ir izcilakais turku dzejnieks un mistiķis, kurš dzīvoja Konjā 13. gadsimtā. Rūmī ieņem stabilu vietu pagājušās tūkstošgades nozīmīgāko radošo personību simtniekā. Arī šobrīd viņš ir lasītākais dzejnieks ASV, pēc žurnāla “Life” aptaujas datiem. Pārbrauciens uz pasaules slaveno Pamukali, kas tulkojumā no turku valodas nozīmē „kokvilnas pils”. Izvietošanās un vakariņas viesnīcā Pamukalē.

6. DIENA

Brokastis viesnīcā. Pamukale ir viena no vispopulārākajām vietām Turcijā. Šo unikālo vietu mēdz dēvēt arī par astoto pasaules brīnumu. Šī piena baltā, kalcija stalaktītu kaskāde rada neatkārtojamu un iespaidīgu ainavu. Vispirms iepazīsim antīko pilsētu Hierapolisi ar Turcijā lielāko nekropoli, Apollona templi, romiešu teātri un termām. Pēc tam apmeklēsim baltās Pamukales travertīnu kaskādes, kas apbur ar savu skaistumu un atgādina sastingušu ūdenskritumu ar daudzām kaskādēm un terasēm un neparstus stalaktītu nocietinājumus. Šajā vietā no pazemes nākošie geizeri ir ar 35 grādus siltu ūdeni, kurš īpaši augstā koncentrācijā satur oglekļa dioksīdu un kaļķa javu. Tūkstošiem gadus ūdens, tekot pa kalnu nogāzēm, ir pārklājis ar kaļķakmens nogulsnēm akmens bluķus, un tam piemīt unikālas atjauninošas un ārstnieciskas īpašības. Leģendas stāsta, ka pelde šajos ūdeņos palīdz saglabāt jaunību ... Agrāk šeit pieņēmusi vannas pati Kleopatra, tagad palutināt ķermeni - tāda iespēja dota arī mums! Pārbrauciens uz Bursas pilsētu. Izvietošanās un vakariņas viesnīcā Bursā.

7. DIENA

Brokastis viesnīcā. Bursas pilsētas, kādreiz tā bija viena no agrās Osmaņu impērijas galvaspilsētām, apskates ekskursija. Bursa ir bijusi ietekmīga pilsēta Osmaņu impērijas laikos, tad tā tika devēta par Hüdavendigar - tulkojumā no turku valodas „Dieva dāvana”. Bursa atrodas uz auglīga līdzenuma mežu ielokā, pilsētā ir daudz parku un zaļumu, termālās pirtis, sultānu mauzoleji un torņi... Pārbrauciens uz Stambulu. Izvietošanās un nakts viesnīcā Stambulā.

8. DIENA

Brokastis viesnīcā. Brīva priekšpusdiena Stambulā, lai Jūs varētu patstāvīgi iepazīt pilsētu. Viesnīcas numuriņu atbrīvošana. Transfērs uz lidostu. 16:15 lidojums uz Rīgu. Aviokompānija Turkish Airlines. 19:25 ielidošana Rīgā.

 

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Tiešais lidojums ar aviokompāniju Turkish Airlines: Rīga-Stambula-Rīga (ekonomiskā klase), ēdieni un dzērieni lidojumu laikā tiek nodrošināti saskaņā ar Turkish Airlines koncepciju;
 • Nododamā bagāža līdz 23 kg, rokas bagāža līdz 8 kg;
 • Visi programmā minētie transfēri - pārbraucieni ar komfortablu autobusu;
 • Visas programma minētās ekskursijas;
 • Nakšņošana tūristu klases viesnīcās 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša) 7 naktis;
 • Ēdināšana: 7 brokastis un 5 vakariņas;
 • Vietējā krieviski runajošā gida pakalpojumi;
 • Grupas vadītāja – gida pakalpojumi.

 

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Veselības apdrošināšana;
 • Pusdienas ~ 20 EUR;
 • Nakts kruīzs pa Bosforu ar vakariņām, dzērieniem, šova programmu – 55 EUR;
 • Anatolijas civilizāciju muzejs – 11 EUR;
 • "Turku nakts" šova programma Kapadoķijā – 30 EUR;
 • Lidojums ar gaisa balonu ~ 100 – 150 EUR pers.;
 • Učhisaras cietoksnis – 4 EUR;
 • Goreme nacionālais parks – 17 EUR;
 • Pazemes pilsēta Kajmakli – 6 EUR;
 • Lidojošo Dervišu dejas – 27 EUR;
 • Pašabag ieleja – 12 EUR;
 • Antīkā pilsēta Pamukalē – 27 EUR;
 • Personīgie izdevumi;
 • Dzeramnaudas;
 • Pateicība vietējam gidam un šoferim ~ 15 EUR;
 • Piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 155 EUR.

!! Piedāvājam transfēru Liepāja - Rīgas lidosta – Liepāja. Maksa vienai personai 40 EUR (minimālais pasažieru skaits 16 personas).

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Lai pieteiktos ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš);
 • Pirmā avansa iemaksa 300 EUR personai;
 • Pilna ceļojuma apmaksa jāveic līdz  21.09.2024.
 

Informācija

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, obligāti ir līdzi jābūt derīgai pasei! (derīguma termiņš ne mazak ka 6 mēn. pēc atgriešanās no ceļojuma)

Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.

 

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Tiešais lidojums ar aviokompāniju Turkish Airlines: Rīga-Stambula-Rīga (ekonomiskā klase), ēdieni un dzērieni lidojumu laikā tiek nodrošināti saskaņā ar Turkish Airlines koncepciju;
 • Nododamā bagāža līdz 23 kg, rokas bagāža līdz 8 kg;
 • Visi programmā minētie transfēri - pārbraucieni ar komfortablu autobusu;
 • Visas programma minētās ekskursijas;
 • Nakšņošana tūristu klases viesnīcās 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša) 7 naktis;
 • Ēdināšana: 7 brokastis un 5 vakariņas;
 • Vietējā krieviski runajošā gida pakalpojumi;
 • Grupas vadītāja – gida pakalpojumi.

 

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Veselības apdrošināšana;
 • Pusdienas ~ 20 EUR;
 • Nakts kruīzs pa Bosforu ar vakariņām, dzērieniem, šova programmu – 55 EUR;
 • Anatolijas civilizāciju muzejs – 11 EUR;
 • "Turku nakts" šova programma Kapadoķijā – 30 EUR;
 • Lidojums ar gaisa balonu ~ 100 – 150 EUR pers.;
 • Učhisaras cietoksnis – 4 EUR;
 • Goreme nacionālais parks – 17 EUR;
 • Pazemes pilsēta Kajmakli – 6 EUR;
 • Lidojošo Dervišu dejas – 27 EUR;
 • Pašabag ieleja – 12 EUR;
 • Antīkā pilsēta Pamukalē – 27 EUR;
 • Personīgie izdevumi;
 • Dzeramnaudas;
 • Pateicība vietējam gidam un šoferim ~ 15 EUR;
 • Piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 155 EUR.

!! Piedāvājam transfēru Liepāja - Rīgas lidosta – Liepāja. Maksa vienai personai 40 EUR (minimālais pasažieru skaits 16 personas).

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Lai pieteiktos ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš);
 • Pirmā avansa iemaksa 300 EUR personai;
 • Pilna ceļojuma apmaksa jāveic līdz 23.02.2024.
 

Informācija

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, obligāti ir līdzi jābūt derīgai pasei! (derīguma termiņš ne mazak ka 6 mēn. pēc atgriešanās no ceļojuma)

Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.