Latgales vasara (mazā grupa)

Latgales vasara (mazā grupa)

1. diena - 05:00 izbraukšana no Liepājas. Stikla pūšanas darbnīca Līvānos – ir vienīgā publiski pieejamā stikla pūšanas darbnīca Latvijā un tajā darbojas vienīgais ikdienā praktizējošais stikla pūtējs Latvijā. Līvānu stikla un amatniecības...

Skatīt aktīvus piedāvājumus

Šis ceļojums atrodas arhīvā.
Ar pašreizējiem piedāvājumiem var iepazīties, noklikšķinot uz saites.

1. diena - 05:00 izbraukšana no Liepājas.

Stikla pūšanas darbnīca Līvānos – ir vienīgā publiski pieejamā stikla pūšanas darbnīca Latvijā un tajā darbojas vienīgais ikdienā praktizējošais stikla pūtējs Latvijā. Līvānu stikla un amatniecības centrā jaunatklātajā stikla pūšanas darbnīcā ir atdzimusi vairāk nekā 100 gadus senā stikla pūšanas tradīcija. Darbnīcā Jums būs iespēja redzēt stikla pūtēja amatprasmes demonstrējumu, ielūkoties stikla izstrādājumu tapšanas procesā, izzināt stikla izstrādes tehnoloģijas noslēpumus, sajust karstās stikla masas pārvērtību brīnumu, kas top pieredzējušā stikla meistara rokās un rast vēlmi iegādāties šādus izstrādājumus centra suvenīru veikaliņā.

Ekspozīciju "Amatnieki Latgalē 19. - 20. gs." un "Līvānu stikla muzejs", izstāžu zāles un Velvju pagraba apskate. Kur skrējienā vienojas upes, veidojas dabīga pussala, kur tālajā 1533. gadā barons Līvens bija izveidojis muižu un nosaucis to savā vārdā - par Līvenhofu. No tā laika, līdz mūsdienām tika saglabāts vien 16. gs. velvju pagrabiņš, 19. gs. vēsturiskā muižas laukakmeņu klēts. Ilgu laiku senā muižas klēts ēka grima dziļā vientulībā, līdz Līvānu novada dome rada iespēju šeit izveidot unikālu kompleksu – Latgales mākslas un amatniecības centru, kas tagad kalpo par apbrīnas vērtu objektu ar īpaši labo auru. Senajā klētī apskatāma ekspozīcija “Amatnieki Latgalē 19. – 20. gs.”, kas stāsta par cilvēkiem ar “zelta rokām”, bet ēkas jaunajā daļā ir atklāta vēsturiskā Līvānu stikla muzeja ekspozīcija ar vairākiem tūkstošiem visās varavīksnes krāsās zaigojošiem stikla izstrādājumiem.

Vai esi baudījis ķiploku karameles? Vai ķiploku, medu un cidonijas kopā? Vai tieši pretēji - kaut ko sāļu - Zaļo pastu ar majorānu? Jums noteikti tās būs jāizgaršo, lai saprastu un Justu Līvānu ķiploka spēku. Līvānu ķiploks – tas ir ģimenes kopdarbs. Ar mīlestību audzēti ķiploki un ražoti produkti. No pirmajām 40 burciņām līdz tūkstošiem burciņu! Ar katru burciņu audzis gan prieks, gan piedāvājums - 6 veidu ķiploku ziedu pastas, 8 veidu Asumiņi, kaltētas pārslas, ķiploku pulveri, ķiploku saldumi un JAUNĀS līnijas - Zelta kolekcija ”Dubnas pērle” un “Meža kolekcija” - īsti dārgumi, jo pilnīgi visas izejvielas iegūtas Līvānu novadā, kur ir Līvanu ķiploks mājvieta. Veselīgas, vērtīgas un ar īstu vēstures zināšanu bagāžu radītas receptes.

Kazanova moonshine - tas ir sensenais stāsts par dzērieniem un Kazanovu. Uz etiķetes ir sauklis: "No vīrieša Kazanova, prieks sievietēm." - vīrietis dzer un uzskata, ka viņš ir Kazanova – un gūst panākumus ar sievietēm, un sieviete dzer, un šķiet, ka viņa satiekas ar Kazanovu. Jaunajam, uzņēmīgajam un radošajam uzņēmējam Iļjam savā saimnīecībā ir izdevies apvienot tradīcijas un mūsdienīgumu unikālā produktā - brendijā ar intriģējošu un rotaļīgu nosaukumu “Kazanova moonshine”. Tas ražots, izmantojot franču konjaka tehnoloģiju, tikai no dabīgiem produktiem, bez krāsvielām un konservantiem un viss process ir roku darbs. Ekskursija pa ražotni ar izgatavotās produkcijas degustāciju. Viesiem tiek piedāvāts iepazīties arī ar brendija gatavošanas procesa posmiem, iesaistīties ražošanā. Saimnieks izstāstīs par franču destilācijas tehnoloģijām, kuras pats pielieto, parādīs vīna tapšanas procesu, un padalīsies ar pieredzi, kā viņam tapa brendija ražotne.

Vakarā iekārtošanās viesnīcā Daugavpilī un brīvais laiks pastaigām pilsētā, atpūtai un nesteidzīgām vakariņām. Lieliska iespēja, malkojot glāzi vīna, pavērot pilsētas ainavu no putna lidojuma restorānā „Plaza”, kas atrodas augstākajā vietā Daugavpilī, viesnīcas „Latgola” 10. stāvā – ideāls dienas noslēgums!

2. diena - brokastis viesnīcā un numuru atbrīvošana.

Netālu no Aglonas bazilikas atrodas viens no desmit Latvijas interesantākajiem objektiem - unikālais Kristus Karaļa kalns, kura teritorijā izveidots skaists koka skulptūru parks, kurā atainoti notikumi, kas saskaņā ar Bībeles sižetiem norisinājušies no cilvēces pirmsākumiem līdz mūsdienām, Paradīzes dārzs, peldošs Noasa šķirsts un koka baznīca. Šobrīd šeit uzstādītas vairāk kā 500 dažādas skulptūras un kompozīcijas, kuras ieskauj dekoratīvo stādu dārzs no 650 augiem un 120 augļu kokiem. Pāri dīķiem uz rokām veidotajām saliņām slejas divi 17 m gari tilti. Tā ir lieliska vieta, ko apmeklēt ikvienam, neatkarīgi no konfesionālās piederības.

Muzejā "Andrupenes lauku sēta" Jūs nokļūsiet 20. gadsimta sākumā Latgales laukos, kur varēsiet apskatīt simtgadīgu lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, dažādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus un dzirdēt interesantus stāstus par dzīvi senāk un tagad, par tradīcijām Latgalē… bet Andrupenes saimnieces cels galdā gardas un sātīgas pusdienas - varēsiet nogaršot Latgales kulinārā mantojuma „brīnumus” - kļockas, kuģeli, guļbešņīkus, pancaku ar cymusu, asuškas, sieru, sviestu, zāļu tēju, šmakovku … Apskatīsim arī podnieku darbnīcu un jaunuzbūvēto cepli, pats latgaļu podniekmeistars mums pastāstīs un parādīs kā top māla trauki un atklās podnieku amata noslēpumus. Latgales keramiku būs arī iespējams iegādaties.

Saimniecībā Obelisk Farm smaržo pēc kaņepēm. Tā ir nemitīgi mainīga telpa, piepildīta ar informāciju, kas izraisa ziņkāri un rada jautājumus. Obelisk Farm ģimenes saimniecība atrodas Latgalē, un šeit jūs atradīsiet kaņepju laukus, kaņepju skolu, kaņepju muzeju un kaņepju veikalu. Pastaiga kaņepju laukos ir lielisks veids, kā iepazīt saimniecību un iegūt zināšanas no pirmavota par kaņepju augu pielietojumu un priekšrocībām. Bet kaņepju muzejs ir pirmais šāda veida muzejs Latvijā un tas tika izveidots ar mērķi popularizēt kaņepes un to daudzveidīgo pielietojumu. Mūs gaida izzinoša un aizraujoša kaņepju ekskursija un garda degustācija gida pavadībā. Visā kaņepju ekskursijas laikā jūs uzzināsiet par kaņepju audzēšanas praksi, varēsiet iepazīties ar kaņepēm tuvplānā, pastaigāties pa kaņepju laukiem, uzzināt par kaņepju izmantošanu un priekšrocībām kaņepju skolā, nogaršot kaņepju produktus, kas tiek ražoti saimniecībā, kā arī iepazīt kaņepju vēsturi un mūsdienu pielietojumu kaņepju muzejā. Un, visbeidzot, saimniecības veikalā varēsiet iegādāties visus kaņepju produktus, kurus ražo šeit, saimniecībā.

Atgriešanās Liepājā vēlu vakarā.

Cenā iekļauts -

 • Komfortabla autobusa īre (TV, WC, kondicionieris);
 • Degvielas izdevumi, autoceļu nodokļi, stāvvietas;
 • Grupas vadītāja – gida pakalpojumi;
 • Naktsmītne 3* viesnīcā ar brokastīm.

Papildus izmaksas -

 • Vienvietīgais numurs viesnīcā – 20 EUR;
 • Papildvieta autobusā – 70 EUR;
 • Stikla pūšanas darbnīca un ekspozīcijas – 8 EUR/ 6 EUR (pen.);
 • Līvānu ķiploks apskate un degustācija – 4 EUR;
 • Kazanova moonshine ekskursija un degustācija – 15 EUR;
 • Kristus Karaļa kalns – ziedojumi;
 • Andrupenes lauku sēta (eksk. ar muz. gidu, pusdienas, podnieka darbnīca) – 20 EUR/ 18 EUR (skoln., pesns.);
 • Kaņepju ekskursija un degustācija – 10 EUR.

Informācija: Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.

Cenā iekļauts -

 • Komfortabla autobusa īre (TV, WC, kondicionieris);
 • Degvielas izdevumi, autoceļu nodokļi, stāvvietas;
 • Grupas vadītāja – gida pakalpojumi;
 • Naktsmītne 3* viesnīcā ar brokastīm.

Papildus izmaksas -

 • Vienvietīgais numurs viesnīcā – 20 EUR;
 • Papildvieta autobusā – 70 EUR;
 • Stikla pūšanas darbnīca un ekspozīcijas – 8 EUR/ 6 EUR (pen.);
 • Līvānu ķiploks apskate un degustācija – 4 EUR;
 • Kazanova moonshine ekskursija un degustācija – 15 EUR;
 • Kristus Karaļa kalns – ziedojumi;
 • Andrupenes lauku sēta (eksk. ar muz. gidu, pusdienas, podnieka darbnīca) – 20 EUR/ 18 EUR (skoln., pesns.);
 • Kaņepju ekskursija un degustācija – 10 EUR.

Informācija: Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.