Lido zivis Kuldīgā un Pansija Pilī

Lido zivis Kuldīgā un Pansija Pilī

07:30 izbraukšana no Liepājas, no stāvlaukuma pie Liepājas Universitātes. Kuldīgas vēsturiskā apbūve un daba veido neatkārtojamu vienotu ansambli, kādam līdzīga nav ne vien Latvijā, bet arī cituviet Eiropā. Kuldīga skaitās Kurzemes sirds....

tuvākais izbraukums 27.04.24 / 1 dien.
Cenas no
39.00
Izbraukšanas un atgriezšanās datums Sēdvietu sk. Cena Cena norādīta par vienu personu divvietīgā numurā
27.04.24 / 1 dien.
10
€ 39.00

07:30 izbraukšana no Liepājas, no stāvlaukuma pie Liepājas Universitātes.

Kuldīgas vēsturiskā apbūve un daba veido neatkārtojamu vienotu ansambli, kādam līdzīga nav ne vien Latvijā, bet arī cituviet Eiropā. Kuldīga skaitās Kurzemes sirds. Tā ir viena no pievilcīgākajām viduslaiku pilsētām Latvijā, kas saglabājusi sevī īpašu atmosfēru un seno arhitektūru. Kuldīga tiek dēvēta par ziemeļu Venēciju. Un kā nu ne – Ventas rumba un mūžam šalcošais ūdenskritums, Senais ķieģeļu velvju tilts, romantiskā vecpilsēta, skaistais pilsētas dārzs un dabas takas gluži tāpat kā Venēcija ir kā īsts un neatkārtojams mākslas darbs. Kuldīga ir šarmanta, noslēpumaina, romantiska Kurzemes pērle, kas 16.gs. bijusi Kurzemes hercogistes galvaspilsēta. Izstaigāsim pilsētas skaistākās vietas kopā ar vietējo gidu. Nelielas foto pauzes un mazliet brīvā laika pie Abavas rummbas.

Šodien Pilsētas dārzā Ventas krastā notiks Pavasara palu šovs ‘’Lido zivis Kuldīgā’’– tā patiešām notiek! Pie tam - katru pavasari! Un tikai Kuldīgā! Kā gan citādi lai šīs ūdens iemītnieces pārvarētu vareno ūdenskritumu, ja ne pa gaisu?! Zivju tēma būs aktuāla visu svinību garumā, kas norisināsies Ventas rumbas tuvumā un visā pilsētā. Pavasara tirdziņš norisināsies no plkst. 11.00 līdz 16.00 Kalna ielā, Pils ielā, Kalna ielas 19 pagalmā un Liepājas ielā. Pasākums priecās ar bagātīgu programmu: koncerti, tirdziņi, muzikāli priekšnesumi un daudz kas cits. Mājražotāji, amatnieki un citi meistari no visas Latvijas te piedāvās labāko no labākā! Ar zivju gardumiem varēs mieloties arī Pils dārzā, kur ar zivju zupu, līdz ‘’grāpim dibens pliks’’, cienās labākās zupas meistares. Brīvs laiks svētku baudīšanai.

Jaunums Kuldīgā - tikko atklātais Skatu tornis Ventas labajā krastā, kas ar savu slīpumu it kā tiecas pretim Ventai un Kuldīgas vecpilsētai. Lai nokļūtu līdz tā augšējai platformai, kāpiens ir vairāk nekā 20 metri. Ja nu tik augstu neizdodas uzkāpt, dažādos torņa līmeņos ir pavisam astoņas platformas, no kurām paveras skats uz Kuldīgas vecpilsētu, Ventas ieleju, seno ķieģeļu tiltu un no pašas augšas arī uz rumbu.

Padures muižā pērnvasar norisinājās latviešu seriāla Pansija pilī filmēšana, kas spilgti un humorpilni vēsta par kultūras sabiedrības dzīvi un notikumiem 20.gs. 30-tajos gados pēc Anšlava Eglīša romāna motīviem. Padures muižas kungu māja ir būvēta klasicisma stilā ap 1840.gadu un nav piedzīvojusi lielas pārbūves - tā saglabājusies oriģinālajā veidolā ar ļoti lielu sākotnējo detaļu un interjera apdaru īpatsvaru, tādēļ uzskatāma par unikālu 19.gs. 2. ceturkšņa būvmākslas paraugu Latvijas mērogā. Tajā ir saglabājušies gleznojumi uz sienām gandrīz visās muižas istabās, vēsturiskās durvis un logi, astoņas krāsnis, kāpnes un koka grīdas. Padures muižas kungu mājas vērtību vairo arī 19. gs 2. puses un 20. gs sākuma interjeru apdares. Ēka pamazām atdzimst, kļūstot par mājvietu daudzveidīgiem kultūras pasākumiem, radošām rezidencēm. Muižu ieskauj vēsturiskais parks ar simtu astoņdesmit gadus vecu liepu aleju. Kopā ar vietējo gidu dosimies aizraujošā ekskursijā pa muižu un romantiskā atmosfērā baudīsim muižas vīnu un uzkodas.

Vakarā atgriešanās Liepājā.

Cenā iekļauts -

  • Komfortabla autobusa īre (TV, WC, kondicionieris);
  • Grupas vadītāja – gida pakalpojumi;
  • Vietējā gida pakalpojumi Kuldīgā.

Papildus izmaksas -

  • Ekskursija Padures muižā ar vīnu un uzkodām – 16 EUR.

Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir orientējoši un var mainīties.

Cenā iekļauts -

  • Komfortabla autobusa īre (TV, WC, kondicionieris);
  • Grupas vadītāja – gida pakalpojumi;
  • Vietējā gida pakalpojumi Kuldīgā.

Papildus izmaksas -

  • Ekskursija Padures muižā ar vīnu un uzkodām – 16 EUR.

Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir orientējoši un var mainīties.