Rozes, lavanda un vīns Rundāles Dārza svētkos

Rozes, lavanda un vīns Rundāles Dārza svētkos

07:00 izbraukšana no Liepājas, no stāvlaukuma pie Liepājas Universitates. Vasara, saule, sudrabaini violetu toņu spēles un burvīga, nomierinoša smarža. Un romantika! Pie durvīm klauvē jūlijs un ir sācies lavandu ziedēšanas laiks! Un, ne...

tuvākais izbraukums 29.06.24 / 1 dien.
Cenas no
42.00
Izbraukšanas un atgriezšanās datums Sēdvietu sk. Cena Cena norādīta par vienu personu divvietīgā numurā
29.06.24 / 1 dien.
6
€ 42.00

07:00 izbraukšana no Liepājas, no stāvlaukuma pie Liepājas Universitates.

Vasara, saule, sudrabaini violetu toņu spēles un burvīga, nomierinoša smarža. Un romantika! Pie durvīm klauvē jūlijs un ir sācies lavandu ziedēšanas laiks! Un, ne tikai Francijā, bet arī tepat pie mums Latvijā ir iespējams sajusties kā Provansā. Aromātiskie ziedi reibina ar savu smaržu un iespaidīgos lillā laukus savām acīm izbaudīt un sasmaržot piedāvā arī saimniecības Latvijā. Iegriezīsimies Dobeles “Skalbēs”, kur ģimenes iekoptais lavandu lauks ir atvērts ikvienam, kas vēlas atpūsties, baudīt plašo Zemgales lauku ainavu un mieru, ieelpot reibinošo lavandu aromātu un to notvert skaistos foto mirkļos lavandu laukā.

Dūmiņu māju saimniece Ieva jau vairāk nekā 40 gadus ir kaislīga vīna darītāja, kas savu hobiju pārvērtusi biznesā. Dūmiņu vīna darītava ir viena no septiņām mazajām vīna darītavām Latvijā, bet droši var apgalvot, ka tā ir viesmīlīgākā saimniecība Latvijā. Vīna darītavas saimniece ir vienīgā Latvijā, kurai ir doktora grāds vīnzinībās. Kopumā šeit ir tapuši trīsdesmit trīs dažādi vīni no vietējām ogām, augļiem, ziediem – pieneņu ziedu un rožu ziedlapiņu vīns, irbenāja un plūškoka vīns, ozollapu Jāņu vīns un liepziedu vīns, kā arī klasisks sausais vīnogu vīns no vietējām vīnogām. Ieva ir pazīstama ar savu eksperimentēšanas garu, katru garšu noslīpējot līdz pilnībai un koncentrējoties nevis uz kvantitāti, bet kvalitāti. Omulīgajā vīna pagrabā Ieva piedāvā vīna degustācijas, iepazīstinot apmeklētājus ar savas ģimenes vīna darināšanas tradīcijām, ar vīna baudīšanas kultūru un tās vēsturi, ar vīna raudzēšanas noslēpumaino pusi un vīna saderību ar ēdieniem.

Rundāles pils un dārzs - īsta baroka laikmeta pērle! Celta laikā no 1736. līdz 1740. gadam kā Kurzemes hercoga Ernsta Johana Bīrona – Krievijas ķeizarienes Annas Joanovnas favorīta – vasaras rezidence. Pils celta pēc slavenā Krievijas galma arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projekta un viņa vadībā. Rundāles pils ir viens no izcilākajiem arhitektūras pieminekļiem Latvijā, kas nozīmīgs kā baroka laikmeta pils ansamblis ar pili, staļļiem un parku. Tas paceļas Zemgales līdzenumā, neskartā lauku ainavā, tā saglabājot sākotnējo arhitekta ieceri - centrā visam pāri pils kā valdnieka varenības simbols, no kura alejas aiziet bezgalībā. Pils dienvidu pusē atrodas 10 ha liels regulārais baroka parks, t.s. “franču dārzs”, kas ar vienojošām alejām pāriet meža parkā. Rundāles pils parka rozārijā aug ap 13 tūkstoši rožu dēstu un rožu ziedēšanas laiks ir īstais brīdis tās apskatīt un izsmaržot!

Dārza svētki Rundāles pilī! - skaistākajā rožu ziedēšanas laikā Rundāles pils muzejs aicina kopīgi svinēt 16. Rundāles pils Dārza svētkus, kas šogad veltīti tēmai “Zirgi un zirgošanās Kurzemes-Zemgales hercogistē”. Un šī tēma nav izvēlēta nejauši. Kopš 2023. gada jūlija Rundāles pils muzejs ir iekļauts Eiropas Karalisko rezidenču tīklā – organizācijā, kurā apvienojušās ievērojamākās Eiropas valdnieku rezidences. Tā kā šogad vienā no tām – Versaļas pilī – notiks olimpisko spēļu jāšanas sacensības, organizācijas dalībnieki nolēma attīstīt kopīgu projektu par vienojošu, taču vienlaikus plašu un daudzslāņainu tēmu – “Zirgi un zirgošanās Eiropas galmos”. Dārza svētku laikā ne tikai Rundāles pils franču dārzā, bet arī citviet muzeja teritorijā būs sastopami zirgi un poniji, varēs doties īsās izjādēs un pavizināties pajūgā, vērot skrienamzirdziņu paraugdemonstrējumus un cirka mākslinieku priekšnesumus, paklausīties lejerkastnieka spelē un grupas “Auļi” koncertu. Dārzā kārtību uzturēs policijas zirgu patruļa. Savukārt tēmai atbilstoša izstāde sniegs ieskatu zirgu audzēšanā, kopšanā un izmantošanā Kurzemes-Zemgales hercogistē. Būs iespējams ne tikai apskatīt dārzu, parku un pili, bet arī iegādāties rožu uni citu dārzaugu stādus, vietējo amatnieku un mājražotāju izstrādājumus un protams izsmaržot un apskatīt krāšņi ziedošās rozes!

Cenā iekļauts -

  • Komfortabla autobusa īre (TV, WC, kondicionieris);
  • Grupas vadītāja – gida pakalpojumi.

Papildus izmaksas -

  • Ieejas biļete Dārza svētkos – 10 EUR pieaugušajiem, 3 EUR skolēniem, 5 EUR pensionāriem;
  • Lavandu lauks “Skalbēs” – 4 EUR;
  • Vīna degustācija (5 vīni un uzkodiņas) – 10 EUR.

Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir orientējošas un var mainīties!

Cenā iekļauts -

  • Komfortabla autobusa īre (TV, WC, kondicionieris);
  • Grupas vadītāja – gida pakalpojumi.

Papildus izmaksas -

  • Ieejas biļete Dārza svētkos – 10 EUR pieaugušajiem, 3 EUR skolēniem, 5 EUR pensionāriem;
  • Lavandu lauks “Skalbēs” – 4 EUR;
  • Vīna degustācija (5 vīni un uzkodiņas) – 10 EUR.

Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir orientējošas un var mainīties!