Atvasaras piedzīvojums Slovākijā! Pilis, kalni, termas, alas un guraļu virtuve!

Atvasaras piedzīvojums Slovākijā! Pilis, kalni, termas, alas un guraļu virtuve!

Slovākija - apburošu kalnu, zaļu mežu, pasakainu alu un ārstniecisko minerālūdeņu avotu zeme. Šeit atrodamas bruņinieku pilis, nepieejamas klinšu virsotnes, gleznainas ielejas, zaigojoši ūdenskritumi un mazi ciematiņi ar unikāliem tautas...

tuvākais izbraukums 14.09.24 - 19.09.24 / 6 dien.
Cenas no
339.00
Izbraukšanas un atgriezšanās datums Sēdvietu sk. Cena Cena norādīta par vienu personu divvietīgā numurā
14.09.24 - 19.09.24 / 6 dien.
10+
€ 364.00
% € 339.00
Rezervēt

Slovākija - apburošu kalnu, zaļu mežu, pasakainu alu un ārstniecisko minerālūdeņu avotu zeme. Šeit atrodamas bruņinieku pilis, nepieejamas klinšu virsotnes, gleznainas ielejas, zaigojoši ūdenskritumi un mazi ciematiņi ar unikāliem tautas daiļamatu meistaru radītiem muzejiem, dabas rezervātiem un nelielām mājīgām pilsētām, kas saglabājušas senatnes burvību.​

1. DIENA
06:00 izbraukšana no Liepājas. Ceļš cauri Lietuvai un Polijai. Brīvs laiks pastaigai vēsturiskajā Varšavas centrā un pusdienu pauzei. Redzēsiet Pils laukumu, Karaļa pili, pilsētas vecāko Sv. Jāņa baznīcu, seno tirgus laukumu ar atjaunotajām senajām ēku fasādēm,mājīgiem krodziņiem un suvenīru bodītēm. Vēlu vakarā ierašānās viesnīcā. Izvietošanās un nakts viesnīcā Polijā Krakovas apkaimē.

2. DIENA
Brokastis viesnīcā. Laiks ceļā līdz Slovākijai. Dosimies uz mazu pilsētiņu kalnos - Oravu. Šeit virs Oravas upes uz 112 m augstas, stāvas klints slejas iespaidīgā Oravas pils, saukta arī par “Ērgļa ligzdu”. Tā ir viena no skaistākajām pilīm Slovākijā. Mazie tornīši, balkoniņi, kāpņu vijumi un terasveida nocietinājuma mūri tai piešķir pasakainu izskatu. Apmeklētājiem šeit ir iespējams apskatīt vairāk nekā 150 telpas, kurās dominē viduslaiku interjers ar renesanses, gotikas un romānikas iezīmēm un kuras savā starpā savieno kāpņu un kāpnīsu tīklojums ar 754 pakāpieniem, iepazīties ar interesantām ekspozīcijām par pils vēsturi un baudīt pasakainus skatus. Tiem, kuri nevēlēsies apmeklēt pili, brīvais laiks pilsētiņā pils pakājē.

Brauciens uz Zemajiem Tatriem. Kalnu celiņš mūs aizvedīs uz Gorehronskas ieleju, kur atrodas noslēpumaini skaistās Slovākijas karsta alas - Bistrjanskas stalaktītu alas (vai Demanovas ieleju, kur atrodas Demanovas stalaktītu alas, ja būs beigušies rekonstrukcijas darbi). Tie ir īsti dārgumi, kas tūristiem atklāj noslēpumaino un apburošo pazemes valstību. Bistrjanskas alas sastāv no Vecās un Jaunās alas ar kopējo garumu vairāk nekā 3 km. Ala ir veidojusies tektonisko un erozijas procesu rezultatā un to ir modelējusi pazemes straume, kas arī šobrīd plūst 15 – 20 m dziļumā. Alas vecā daļa ir zināma jau kopš neatminamiem laikiem. Tā ir interesanta ar trīs bezdibeņiem, kas ir aptuveni 20 metrus dziļi, kā arī ar bagātīgo un daudzveidīgo stalaktītu un stalagmītu dekorējumu. Īpaši skaisti ir Zvonive stalaktīti, Beldahin un Kovačka vixna, bet skaistākā alu zāle ir tā sauktā Klenotnica (Dārgumu glabātava). Vēlu pēcpusdienā izbraukšana uz Popradu. Šeit mūs sagaidīs vietējais gids. Kopā dosimies ekskursijā pa pilsētas centru, lai iepazītos ar Augsto Tatru galvaspilsētu. Ekskursijas noslēgumā iegriezīsimies vietējā alus darītavā uz alus degustāciju. Šeit mūs iepazīstinās ar vietējām alus darīšanas tradīcijām un piedāvās nomēģināt arī vairākas alus šķirnes. Izvietošanās un nakts viesnīcā Popradā.

3.DIENA
Brokastis viesnīcā. Augstie Tatri ir mazākais augstkalnu rajons pasaulē, kur augstākā ir Gerlaha smaile (2654 m). Dosimies uz Tatranska Lomnica no kurienes ar funikulieri iespējams pacelties līdz Skalnate pleso (1751 m) skatu laukumam, no kura (labos laika apstākļos) paveras elpu aizraujošs skats uz Augsto Tatru kalnu burvību, sniegoto Lomnicky Štit virsotni un kalnu ezeriņu. Brīvais laiks dabas skatu baudīšanai, pastaigai gar ezeriņu un gardai kafijai. Būs iespējas izbaudīt kalnu gaisa spirgto svaigumu, dabas skaistumu un iemūžināt fotogrāfijās Augsto Tatru kalnu krāšņās ainavas. Turpinājumā mūs gaida vēl viens neaizmirstams piedzīvojums Augsto Tatru sirdī, netālu no ikoniskā Štrebske Pleso ezera – Sapņu tornis Tatras Tower. Jums būs iespēja izjust Augsto Tatru neaizmirstamo valdzinošo šarmu pilnīgi jaunā dimensijā, piedzīvot unikālas emocijas, izmantojot vismodernākās tehnoloģijas. Skatu tornis ir 53 m augsts un atrodas 1367 m augstuma virs jūras līmeņa, veidots kā slīps hiperbolīds no savītam tērauda kolonnām. No augšējās skatu platformas stikla laipas paveras elpu aizraujošs skats uz 7 augstākajām Tatru kalnu smailēm. Pašiem drosmīgākajiem tiek piedāvāts īpašs adrenalīna piedzīvojums – pastaigu tīkls 50 m augstumā! Bet, kā odziņa uz tortes Jūsu piedzīvojumam mākoņos, būs 61 m garais slīdkalniņš, lai saīsinātu ceļu lejup! Vakarpusē atgriešanās Popradā. Brīvais laiks Popradā vai relaksācijai ūdens atrakciju parkā “Aquacity” Popradā - slidkalniņi, tvaika pirts, saunas, masāžas strūklas, termālie baseini. Nakts viesnīcā Popradā.

4.DIENA
Brokastis viesnīcā. Piedāvājam doties ekskursijā uz Spiškas cietoksni, romantisko Levoču, karaļu pilsētu Kežmaroku un vīnu degustāciju Prešovā. Spiškas cietoksnis ir viens no lielākajiem un iespaidīgākajiem nocietinājumu kompleksiem visā Eiropā. 12. gs. celtie nocietinājumi atrodas uz dolomītu klints augstu virs pilsētas un vēl joprojām liecina par pils kādreizējo varenību. Šo cietoksni uzskata par Slovākijas nacionālo simbolu. Turpinājumā mūs sagaida romantiskā Levočas pilsētiņa. Levoča ir mājas vienai no vecākajām vecpilsētiņām visā Slovākijā. Ta ir vēstures muzejs zem klajam debesīm – iespaidīgas, šauras un senatnīgas ieliņas, kā arī neskaitāmas arhitektūras pērles. Šeit atrodama apbrīnojamā Svētā Jēkaba bazilika un tās koka altārs, kas ir lielākais un grandiozākais pasaulē. Tālāk dosimies uz seno karaļu pilsētu Kežmaroku. Pilsēta no seniem laikiem bijusi nozīmīgs amatniecības un tirdzniecības centrs. Lieliski saglabātā vecpilsēta piedāvā apskatei savus vēsturiskos un arhitektūras dārgumus: bruģētas ieliņas ar krāsainiem namiem, iespaidīgo renesanses stila pili un rātsnamu, 17.gs. protestantu baznīcu, kas uzcelta no koka bez naglām u.c. interesantus objektus. Mūsdienās Kežmaroka ir izveidojusies par Eiropas tautu daiļamatnieku festivālu pilsētu. Brīvais laiks pusdienu pauzei. Slovāki parasti tūristus sveic ar Tatru tēju, kas patiesībā nav tēja. Tatru tēja ir īpašs liķiera veids, kas dzimis Slovākijā Tatru kalnos. Slovākiem garšo šis dzēriens, kas gatavots no kalnu zālītēm! Ja vēlaties izmēģināt kaut ko īpašu, tradicionālu un unikālu, tas noteikti ir šis dzēriens. Tatru tējai ir daudz garšu un daudz dažādu stiprumu veidu. Klasika ir 52 grādi, bet ekskluzīvākais ir 72 grādi. Dosimies ekskursijā uz Tatru tējas fabriku, kur uzzināsim vairāk par šo interesanto dzērienu, izpētīsim, kā tas tiek pagatavots, un degustēsim dažādus Tatru tējas veidus. Ekskursija uz šo fabriku vienmēr beidzas ar labu garastāvokli! Atgriešanās un nakts viesnīcā Popradā.

5. DIENA
Brokastis viesnīcā. Viesnīcas numuriņu atbrīvošana. Mūsu ceļš vedīs uz Augstajiem Tatriem, kur cauri Pienini Nacionālajam parkam tek Dunajecas upe. Tās kreisais krasts ir Polija, bet labais krasts – Slovākija. Šeit mēs dosimies aizraujošā braucienā ar senajiem koka plostiem. Brauciens 11 km garumā vedīs cauri upes kanjonam ar neparasti krāšņām klintīm un brīnišķīgiem dabas skatiem. Plostus vada jautri nacionālos tērpos ģērbušies slovāku plostnieki. Pēc nobrauciena Jūs gaida pusdienas nacionālā krodziņā, kur baudīsim tradicionālos slovāku ēdienus, būs iespēja nomēģināt slovāku dzērienu Borovičku, klausīties tautas mūziku un dziesmas un varbūt pat uzlaist kādu danci vai piedalīties goraļu spēlēs un rotaļās! Vēlu pēcpusdienā izbraukšana uz Poliju. Iekārtošanās viesnīcā. Pēc vēlēšanās vakara ekskursija pa Polijas senās galvaspilsētas Krakovas vēsturisko centru – slavenais Vaveles pilskalns ar iespaidīgo katedrāli un Karaļu pili, tirgus laukums, Sv. Marijas baznīca, taurētājs baznīcas tornī, Jagelonu universitāte, Barbakāns, zirgu pajūgi, jauki restorāniņi ar mājīgiem iekšpagalmiņiem un suvenīru bodītes. Nakts viesnīcā Krakovas apkaimē.

6. DIENA
Brokastis viesnīcā. Mājupceļš cauri Polijai un Lietuvai. Vēlu vakarā – naktī atgriešanās Liepājā.

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Komfortabla autobusa īre (TV, WC, kondicionieris);
 • Degvielas izdevumi, autoceļu nodokļi, transporta izdevumi;
 • Nakšņošana tūristu klases viesnīcās 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša);
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās;
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Grupas vadītāja – gida pakalpojumi.

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Veselības apdrošināšana - no 5,50 EUR;
 • Papildvieta autobusā - 150 EUR;
 • Piemaksa par vienvietīgo numuru - 100 EUR;
 • Ekskursija Krakovā ar vietējo gidu (min. 20 cilv.) – 10 EUR;
 • Ekskursija Popradā ar vietējo gidu (min. 20 cilv.) – 5 EUR;
 • Brauciens ar plostiem pa Dunajecas upi – 23 EUR;
 • Pusdienas nacionālajā krodziņā – no 23 EUR;
 • Alus degustācija ~ 10 EUR;
 • Tatru tējas degustācija ~ 23 EUR;
 • Ieejas biļetes Oravas pilī - 9 EUR, pensionāriem 4.50 EUR, bērniem/ studentiem 4.50 EUR;
 • Ieejas biļetes Popradas ūdens parkā AQUACITY – no 24 EUR, bērniem/senioriem/stud. no 20 EUR;
 • Ieejas biļetes Bistrjanskas alā - 9 EUR, studentiem 8 EUR, bērniem (6 – 15 g.) 5 EUR/ fotogrāfēšanas atļauja 7 EUR;
 • Ieejas biļetes Demanovas alā - 14 EUR, studentiem 13 EUR, bērniem (6 – 15 g.) 7 EUR/ fotogrāfēšanas atļauja 10 EUR;
 • Ieejas biļetes Tatras Tower - 13 EUR; bērnie, skolēniem, pensionāriem 9 EUR;
 • Slīdkalniņš - 3 EUR;
 • Pacēlājs uz Skalnate pleso – no 29 EUR;
 • Austiņas ekskursijas laikā Krakovā ~ 3 EUR;

INFORMĀCIJAI:

 • Jūsu vieta autobusā tiks rezervēta pēc avansa iemaksas 20% apmērā. Atlikusī summa jāapmaksā ne vēlāk kā 30 dienas pirms ceļojuma;
 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru;
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei vai identifikācijas kartei;
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC);
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki;
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Komfortabla autobusa īre (TV, WC, kondicionieris);
 • Degvielas izdevumi, autoceļu nodokļi, transporta izdevumi;
 • Nakšņošana tūristu klases viesnīcās 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša);
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās;
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Grupas vadītāja – gida pakalpojumi.

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Veselības apdrošināšana - no 5,50 EUR;
 • Papildvieta autobusā - 150 EUR;
 • Piemaksa par vienvietīgo numuru - 100 EUR;
 • Ekskursija Krakovā ar vietējo gidu (min. 20 cilv.) – 10 EUR;
 • Ekskursija Popradā ar vietējo gidu (min. 20 cilv.) – 5 EUR;
 • Brauciens ar plostiem pa Dunajecas upi – 23 EUR;
 • Pusdienas nacionālajā krodziņā – no 23 EUR;
 • Alus degustācija ~ 10 EUR;
 • Tatru tējas degustācija ~ 23 EUR;
 • Ieejas biļetes Oravas pilī - 9 EUR, pensionāriem 4.50 EUR, bērniem/ studentiem 4.50 EUR;
 • Ieejas biļetes Popradas ūdens parkā AQUACITY – no 24 EUR, bērniem/senioriem/stud. no 20 EUR;
 • Ieejas biļetes Bistrjanskas alā - 9 EUR, studentiem 8 EUR, bērniem (6 – 15 g.) 5 EUR/ fotogrāfēšanas atļauja 7 EUR;
 • Ieejas biļetes Demanovas alā - 14 EUR, studentiem 13 EUR, bērniem (6 – 15 g.) 7 EUR/ fotogrāfēšanas atļauja 10 EUR;
 • Ieejas biļetes Tatras Tower - 13 EUR; bērnie, skolēniem, pensionāriem 9 EUR;
 • Slīdkalniņš - 3 EUR;
 • Pacēlājs uz Skalnate pleso – no 29 EUR;
 • Austiņas ekskursijas laikā Krakovā ~ 3 EUR;

INFORMĀCIJAI:

 • Jūsu vieta autobusā tiks rezervēta pēc avansa iemaksas 20% apmērā. Atlikusī summa jāapmaksā ne vēlāk kā 30 dienas pirms ceļojuma;
 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru;
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei vai identifikācijas kartei;
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC);
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki;
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.