Ungārija čardaša ritmā!

Ungārija čardaša ritmā!

Ungārija aptver tik daudz neparasta skaistuma, ka vienā apciemojumā nav iespējams redzēt visu. Silti avoti ar dziednieciskiem baseiniem, stalaktītu alas, kalni, dabas rezervāti, “ungāru jūra” Balatons, burvīgas senas pilsētas, vīns un...

tuvākais izbraukums 27.07.24 - 02.08.24 / 7 dien.
Cenas no
439.00
Izbraukšanas un atgriezšanās datums Sēdvietu sk. Cena Cena norādīta par vienu personu divvietīgā numurā
27.07.24 - 02.08.24 / 7 dien.
0
€ 454.00
% € 439.00
Izpārdots

Ungārija aptver tik daudz neparasta skaistuma, ka vienā apciemojumā nav iespējams redzēt visu. Silti avoti ar dziednieciskiem baseiniem, stalaktītu alas, kalni, dabas rezervāti, “ungāru jūra” Balatons, burvīgas senas pilsētas, vīns un smeldzīgas čigānu melodijas, stepes veiklie jātnieki un ugunīgais čardašs – tas viss ir Ungārija – pārsteidzoša, krāšņa, ugunīga un liegi smeldzīga!

1. diena
05:00 izbraukšana no Liepājas. Ceļš cauri Lietuvai un Polijai. Brīvs laiks pastaigai vēsturiskajā Varšavas centrā un pusdienu pauzei. Redzēsiet Pils laukumu, Karaļa pili, pilsētas vecāko Sv. Jāņa baznīcu, seno tirgus laukumu ar atjaunotajām senajām ēku fasādēm, mājīgiem krodziņiem un suvenīru bodītēm. Vēlu vakarā ierašānās viesnīcā. Izvietošanās un nakts viesnīcā Polijā Krakovas apkaimē.

2. diena
Brokastis viesnīcā. Brauciens cauri Slovākijas Rūdu kalniem, vērojot gleznaino panorāmu. Slovensky Kras nacionālajā parkā pie pašas Ungārijas robežas atrodas Domicas ala, kas kopā ar Ungārijas Baradlas alu veido unikālu alu kompleksu divās valstīs – Slovākijā un Ungārijā. Kopējais alu tīkla garums ir 25 km. Domicas alas tūristu takas garums ir aptuveni 780 m pastaigai ar kājām un 150 m braucienam ar laivu pa Styx upi. Pazemes pasaule šeit nudien ir burvīga. Ala atgādina milzu pili ar daudziem koridoriem, kur skatam paveras stalaktīti un stalagmīti, skaisti izgaismoti dabas veidojumi, kaskādes un mazi ezeriņi. Alā dzīvo arī apmēram 1500 sikspārņi, kas pārstāv 16 dažādas sugas. Domicas alas apmeklējums. Ceļš līdz Egerai Ungārijā. Egera, Ungārijas baroka galvaspilsēta, ir neliela un gleznaina pilsētiņa, celta baroka stilā un saglabājusi viduslaiku plānojumu. Tā ir slavena ar saviem arhitektūras pieminekļiem un ārstniecisko ūdeņu avotiem, bet īpašo pilsētas noskaņu rada neskaitāmie vīna pagrabiņi. Kādā no tiem Jūs noteikti atradīsiet arī slaveno sarkanvīnu “Buļļa asinis”, kas top tieši Egerā! Dosimies nelielā pastaigā, kuras laikā apskatīsiet Egeras cietoksni, turku minaretu, Katedrāli, Minorītu baznīcu. Pēc tam dosimies uz “Skaistās sievietes ieleju”, kur būs iespējams nodegustēt vairākas vīna šķirnes, tai skaitā slavenos Egeras vīnus “Egri Bikaver”, ”Egri Lenyka”, uzzināt vīna darīšanas noslēpumus un nobaudīt ungāru nacionālo gulaša zupu, kā arī - iegādāties vīnus tieši no ražotāja par patīkamām cenām. Izvietošanās un nakts viesnīcā pie Budapeštas.

3. diena
Brokastis viesnīcā. Budapešta – Donavas pērle, kas tiek saukta arī par „Mazo Parīzi”. Tā ir viena no skaistākajām pilsētām Eiropā, kas piedāvā daudz apskates un izkalides objektu, skaistas ēkas, minerālūdens baseinus, lieliskus vīna pagrabus, smeldzīgu čigānu mūziku un ugunīgas dejas. Budapeštas ēdiens ir gards un garšvielām bagāts, bet vīns – kvēlojošs, saka paši ungāri. Pilsētas apskates ekskursija vietējā gida pavadībā. Iepazīsim divas vēsturiskās daļas: Peštu – Varoņa laukums, Vajdahuņada pils, Valsts Opera, Parlamenta ēka, Svētā Ištvana bazilika un Ķēžu tilts; Budas vecpilsētu - Sv. Maķāša baznīca, Zvejnieku bastions, Trīsvienības kolonna un Prezidenta pils. Augu liķieri - balzāmu “Unicum” droši var saukt par Ungārijas valsts dzērienu un tā vēsture ir noslēpumu pilna. Dzēriens ir pazīstams kā spēcīgs ārstniecisks līdzeklis, kas labvēlīgi ietekmē asinsrites, gremošanas, nervu un elpošanas sistēmu, dodot spēku un stiprinot imunitāti. "Unicum" recepte pastāv jau vairākus gadsimtus un tiek turēta visstingrākajā slepenībā. Zināms tikai tas, ka liķiera ražošanā tiek izmantoti ne mazāk kā četrdesmit ārstniecības augi. Dosimies ekskursijā pa rūpnīcu un muzeju, nogaršosim unikālo dzērienu, ko Džozefam II pagatavoja viņa karaliskais ārsts, un uzzināsim, kā radās ikoniskais vārds.

Brīvs laiks pusdienām un patstāvīgai pilsētas apskatei.

Vakarā piedāvājam doties skaistā braucienā ar kuģīti pa Donavu, vienu no Eiropas lieliskākajām un skaistākajām upēm, no kuras Jums pavērsies fantastisks skats uz Budapeštu, ko ne velti mēdz dēvēt par “Donavas pērli”. Mūzikas ritmā Jūs slīdēsiet gar Gelerta kalnu, Budas cietoksni, skaistāko Eiropas parlamenta ēku un tas viss paliks neaizmirstamā atmiņā! Nakts viesnīcā pie Budapeštas.

4. diena
Brokastis viesnīcā. Leģendārā Bori jeb “Mūžīgās mīlas” pils ir viena no visromantiskākajām Ungārijas pilīm. Tās vēsture aizsākās tikai 1912. gadā, kad arhitekts Jeno Bori nopirka vienu akru zemes Marijas ielejā. Sekojot tikai savai iztēlei, viņš veidoja to 40 gadus, iemūžinot akmens ornamentos atmiņas par savu mūžīgo mīlestību pret sievu un mākslinieciskajiem sapņiem. Arhitekts pili uzskatīja par savu mākslas darbu, skulptūru, nevis tikai ēku. Bori pils ir arhitektūras šedevrs, īpašs muzejs, kur var aplūkot vairākus simtus skulptūru, sienas klāj gleznas un mozaīkas un dārzus rotā strūklakas. Tā ir vieta, kur pazūd laiks un Jūs nokļūstat pasakā, pasakā par mīlestību. Vesprēma – karalieņu pilsēta. Pirmā Ungāru karaliskā pāra iemīļotā rezidence. Karalis Ištvāns un viņa sieva Bavārijas Gizella nodibināja šeit pirmo maģāru bīskapiju un klosteri, kur, pēc leģendas, tika izgatavoti apģērbi, kas kļuva par Ungārijas karaļu kronēšanas tērpiem. Tieši Vesprēmā tika kronēti visi Ungārijas karaļi. Izbaudīsim mazo ieliņu burvību vietējā gida pavadībā. Šumegi pils ir viens no skaistākajiem viduslaiku cietokšņiem Ungārijā. Neskatoties uz vētrainajām vēstures peripētijām, tas joprojām ir iespaidīgs skats, kā varenais cietoksnis paceļas virs apkārtnes no augstas kalna virsotnes. Vēsturiskās zirgu spēles uzbur pils viduslaiku atmosfēru, atdzīvinot seno bruņinieku turnīru tradīcijas – autentiski bruņu tērpi, seno ieroču meistarības un jāšanas šova paraugdemonstrējumi, cīņas gan uz zemes gan zirga mugurā un noslēgumā īsts viduslaiku mielasts čigānu mūzikas pavadībā. Ienirsim arī mēs noslēpumainajā viduslaiku atmosfērā – apmeklēsim Šumegi cietoksni un bruņinieku turnīru ar viduslaiku mielastu! Nakts viesnīcā pie Budapeštas.

5. diena
Brokastis viesnīcā. Dosimies brīnišķīgā izbraucienā pa ainaviskajiem, dūmakainas miglas ieskautajiem, Donavas ielejas lokiem. Sentendre - mākslinieku un muzeju pilsēta, viena no burvīgākajām mazpilsētiņām Donavas lokā. Pilsētas savdabīgumu noteica serbi, dalmācieši un grieķi, piešķirot tai neierastu Vidusjūras stilu. Pastaiga pa gleznainajām šaurajām pilsētas ieliņām. Pēc vēlēšanās Marcipāna muzeja apmeklējums, kur var apskatīt pazīstamu ungāru un austriešu konditoru izstrādājumus. Muzeja veikaliņā var iegādāties ekskluzīvas marcipāna figūriņas un konfektes, iedzert tasi īstas ungāru kafijas un nobaudīt konditorejas izstrādājumus. Visinteresantāk ir pilsētiņu izstaigāt sānis no tūristu pulkiem, atrast senatnīgus namiņus un pakāpties pakalnā katedrāles pagalmā, no kura paveras lielisks skats un atrast dāvanu mājiniekiem daudzajos veikaliņos. Karaļu pilsēta Višegrada - karaļa Maķāša iemīļotā atpūtas vieta un Ungārijas karaļu vasaras rezidence. 13. gadsimtā šeit tika uzbūvēts varens cietoksnis un vēlāk to papildināja pils. No cietokšņa palikušas vien drupas un Salomona tornis, kur 12 gadus no savas dzīves pavadījis pats Valahas valdnieks Vlads Cepešs - grāfs Drakula. Višegradas cietokšņa pilsdrupu un muzeja apskate. No šīs vietas paveras brīnišķīgs skats uz Donavu. Estergoma - pirmā Ungārijas galvaspilsēta un «Ungārijas Vatikāns». Šeit ir dzimis un kronēts pirmais ungāru kristīgais karalis Svētais Ištvāns. Estergomas bazilika ir ungāru katoļu baznīcas centrs, visaugstākā celtne un vislielākā baznīca valstī, kuras atklāšanai par godu mesu komponējis Ferencs Lists. Šeit atrodas vērtīgākā un lielākā baznīcas priekšmetu kolekcija. Nakts viesnīcā pie Budapeštas.

6. diena
Brokastis viesnīcā. Numuriņu atbrīvošana. Ceļš līdz Miškoļcai Ungārijā. Šeit mums būs iespēja apmeklēt Miškolcas - Tapoļcas termālos baseinus pazemes klinšu grotā ar piecām zālēm, ūdenskritumiem, hidromasāžas iekārtām un dažādām ūdens atrakcijām. Tas ir unikāls dabas veidojums un vienīgais tāds Eiropā. Termālo grotu ieskauj brīnišķīgs parks ar ezeru. Ceļš cauri Ungārijai, Slovākijai. Nakts viesnīcā Polijā.

7. diena
Brokastis viesnīcā. Mājupceļš cauri Polijai un Lietuvai. Vēlu vakarā – naktī atgriešanās Liepājā.

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Komfortabla autobusa īre (TV, WC, kondicionieris);
 • Degvielas izdevumi, autoceļu nodokļi, transporta izdevumi;
 • Nakšņošana tūristu klases viesnīcās 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša);
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās;
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Vietējā gida pakalpojumi;
 • Grupas vadītāja – gida pakalpojumi.

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Ieejas biļetes Domicas alā – 16 EUR/ 15 EUR pens./ 8 EUR (6 – 15 g.);
 • Miškoļcas – Topoļcas termālie baseini – 6850 HUF/ 5050 (bēr., stud., pens.);
 • Ekskursija Budapeštā (min. 20 cilv.) – 15 EUR;
 • Unicum muzeja apmeklējums un degustācija – 3300 HUF/ 1650 HUF (līdz 18 g.)/ 2900 HUF (pens.);
 • Kuģītis pa Donavu Budapeštā ~ 20 EUR (min. 30 cilv.)/ 28 EUR (14 – 29 cilv.);
 • Ieejas biļetes Bori pilī – 3000 HUF/ 2000 HUF (stud., pens.);
 • Ieejas biļetes Šumegi cietoksnī – 2500 HUF/ 1500 HUF (bēr., stud., pens.);
 • Bruņinieku turnīrs ar viduslaiku mielastu – 16615 HUF;
 • Ieejas biļetes Marcipāna muzejā – 900 HUF/ 500 HUF (bēr., pens.);
 • Ieejas biļetes Višegradas cietoksnī - 2500 HUF/ 1250 HUF (bēr., stud., pens.);
 • Ieejas biļetes Višegradas pilī – 1800 HUF/ 900 HUF (bēr., stud., pens.);
 • Ekskursija Egerā (min. 20 cilv.) – 10 EUR;
 • Vīnu degustācija un gulaša zupa Skaistās sievietes ielejā ~ 7500 HUF;
 • Sabiedriskais transports Budapeštā – no 350 HUF;
 • Pilsētas nodoklis ...
 • Piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 170 EUR;
 • Piemaksa par papildvietu autobusā – 160 EUR;
 • Veselības apdrošināšana – no 7 EUR.

Informācija

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei vai identifikācijas kartei.
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.
 • 1 EUR = ~ 400 HUF (Ungārijas forinti)

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Komfortabla autobusa īre (TV, WC, kondicionieris);
 • Degvielas izdevumi, autoceļu nodokļi, transporta izdevumi;
 • Nakšņošana tūristu klases viesnīcās 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša);
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās;
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Vietējā gida pakalpojumi;
 • Grupas vadītāja – gida pakalpojumi.

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Ieejas biļetes Domicas alā – 16 EUR/ 15 EUR pens./ 8 EUR (6 – 15 g.);
 • Miškoļcas – Topoļcas termālie baseini – 6850 HUF/ 5050 (bēr., stud., pens.);
 • Ekskursija Budapeštā (min. 20 cilv.) – 15 EUR;
 • Unicum muzeja apmeklējums un degustācija – 3300 HUF/ 1650 HUF (līdz 18 g.)/ 2900 HUF (pens.);
 • Kuģītis pa Donavu Budapeštā ~ 20 EUR (min. 30 cilv.)/ 28 EUR (14 – 29 cilv.);
 • Ieejas biļetes Bori pilī – 3000 HUF/ 2000 HUF (stud., pens.);
 • Ieejas biļetes Šumegi cietoksnī – 2500 HUF/ 1500 HUF (bēr., stud., pens.);
 • Bruņinieku turnīrs ar viduslaiku mielastu – 16615 HUF;
 • Ieejas biļetes Marcipāna muzejā – 900 HUF/ 500 HUF (bēr., pens.);
 • Ieejas biļetes Višegradas cietoksnī - 2500 HUF/ 1250 HUF (bēr., stud., pens.);
 • Ieejas biļetes Višegradas pilī – 1800 HUF/ 900 HUF (bēr., stud., pens.);
 • Ekskursija Egerā (min. 20 cilv.) – 10 EUR;
 • Vīnu degustācija un gulaša zupa Skaistās sievietes ielejā - 7500 HUF;
 • Sabiedriskais transports Budapeštā – no 350 HUF;
 • Pilsētas nodoklis ...
 • Piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 170 EUR;
 • Piemaksa par papildvietu autobusā – 160 EUR;
 • Veselības apdrošināšana – no 7 EUR.

Informācija

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei vai identifikācijas kartei.
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.
 • 1 EUR = ~ 400 HUF (Ungārijas forinti)