Gruzija rudens krāsās - Svētki vīnam, dvēselei un priekam!

Gruzija rudens krāsās - Svētki vīnam, dvēselei un priekam!

Par Gruziju var uzzināt no grāmatām un filmām, bet to nevar izzināt, kamēr neesi spēris kāju uz šīs bagātās zemes vai aprunājies ar tiem, kas to pazīst un patiesi mīl. Neatkārtojami skaistu, sniegiem klātu kalnu, smaragzaļu ieleju,...

Ēdināšanas veids
Bed and Breakfast, BB
Cenas no
884.00
Izbraukšanas un atgriezšanās datums Cena Cena norādīta par vienu personu divvietīgā numurā
27.09.24 - 05.10.24 / 8 nakt.
€ 884.00

Par Gruziju var uzzināt no grāmatām un filmām, bet to nevar izzināt, kamēr neesi spēris kāju uz šīs bagātās zemes vai aprunājies ar tiem, kas to pazīst un patiesi mīl. Neatkārtojami skaistu, sniegiem klātu kalnu, smaragzaļu ieleju, minerālavotu, lieliska vīna un brīnišķīgu cilvēku zeme. Zeme, noslēpumu ieskauta un pilna mīklām, zeme ar oriģinālu kultūru un senu vēsturi, atsaucīgu un draudzīgu cilvēku, zila debesjuma, kalnu un ziedu zeme. Nav šaubu, tas viss ir par Gruziju! Runāt par to var vēl un vēl, ļoti, ļoti daudz, bet labāk kaut vienu reizi to redzēt savām acīm!

1. diena: 27.09.24. (piektdiena).

Tiešais lidojums no Rīgas, plkst. 23:20. Aviokompānija AirBaltic. Lidojums uz Gruziju, Plkst. 04:40 ielidošana Tbilisi. Transfērs un agrā iekārtošanās 3-zvaigžņu viesnīcā Tbilisi.

2. diena: 28.09.24. (sestdiena). “Tbilisi – mana mīļā un dārgā!”.

Vēlas brokastis viesnīcā. Mūsu ceļojuma programmu iesāksim ar mierīgāku dienu. Mūs gaida apskates ekskursija pa Tbilisi vecpilsētu: dosimies pastaigā pa vēsturisko centru, kur redzēsim “Izrādi par mīlestību akmenī” - Rezo Gabriadzes teātri - torni-dīvainas formas pulksteni, kur ik stundu var vērot muzikālu mini izrādi ar eņģeļiem! Pa vecpilsētas šaurajām ieliņām nonāksim pie Miera tilta – neparastas stikla celtnes virs Kūras upes un Rike parkā pacelsimies pa trošu ceļu uz Narikala cietoksni, lai varētu izbaudīt skaistos skatus uz pilsētu. No Narikala nokāpsim pie Abanotubani kvartāla ar slavenajām sēra pirtīm, kurās mīlēja atpūsties Puškins un Dimā. Šeit atrodas arī neparasts kanjons ar ūdenskritumu - Legvtakhevi. Pastaigāsimies pa Šardena ielu - izklaides un sabiedriskās dzīves "Meku", pie Tamadzes pieminekļa uzzināsim tā vēsturi un ievēlēsimies vēlēšanos un aplūkosim Sioni templi, kurā glabājas Gruzijas sargātājas Sv. Nino krusts. Šaurās vecpilsētas ieliņas, vīna pagrabi un gleznu galerijas glabā Tbilisi senatnes aristokrātisko garu un apbur katru tās apmeklētāju. Pēc ekskursijas gardas pusdienas kādā no tradicionālajiem gruzīnu restorāniem. Brīvais laiks atpūtai vai patstāvīgai pilsētas izpētei. Vakarā iesakām izbaudīt pilsētas apburošo kolorītu un valdzinošo elpu kādā no vietējām kafejnīcām, kur var nobaudīt tradicionālos gruzīnu ēdienus, vai pastaigāties pa vecpilsētu. Iesakām apmeklēt slavenās Tbilisi sērūdens pirtis un gūt īstu baudījumu miesai un garam! Nakts viesnīcā Tbilisi.

3. diena: 29.09.24. (svētdiena). Gruzijas svētvietas - Džvari, Mcheta.

Brokastis viesnīcā. Džvari klostera apmeklējums, no kura paveras senās Mchetas brīnišķīgā panorāma un redzama divu varenu upju – Kūras un Aragvi - savienošanās. Gluži kā putni Jūs izjutīsiet šeit brīvības garu! Saka – “Kurš nav bijis Mchetā, tas nav bijis Gruzijā”. Senā Gruzijas galvaspilsēta Mcheta ir svētceļojuma vieta un svētnīca katram gruzīnam. Tik daudz kulta vietu, kā šeit, nav nekur citur Gruzijā. Tāpēc šo seno pilsētu dēvē par “Otro Jeruzālemi”. Mēs apskatīsim Svetichoveli (Dzīvības pīlārs) katedrāli. Pastaiga pa pilsētu. Suvenīru bodītes, aromātiskas garšvielas, vīnogu našķis – čurčela, slavenā keramika un karstie hačapuri, kas tiko izņemti no krāsns! Pusdienas tradicionālā gruzīnu restorānā pie Kūras upes.

Gruzini ir lieliski dejotāji. Tāpēc dosimies paviesoties pie mūsdienu dejas mākslas meistariem, pavērosim bačatas dejas paraugdemonstrējumus un noteikti iemācīsimies arī paši šo lielisko deju. Partneris dejai būs katram un mācību stundas noslēgumā katrs mācēs bačatas dejas soļus! Būs jautri un aizraujoši! Vakarā, brīvajā laikā Jūs varēsiet pasēdēt vietējās kafejnīcās un nobaudīt tradicionālos gruzīnu ēdienus vai pastaigāties pa pilsētu. Iesakām apmeklēt slavenās Tbilisi sērūdens pirtis un gūt īstu baudījumu miesai un garam. Nakts viesnīcā Tbilisi.

4. diena: 30.09.24. (pirmdiena). Signagi – Bodbe - vīnogu ražas svētki “Rtveli” Kahetijā.

Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Gruzijas austrumiem - Kahetijas reģionu. Šodien jūs uzzināsiet visu par gruzīnu vīnu un viesmīlību. Mēs apmeklēsim Bodbe sieviešu klosteri, kur atrodas Svetās Nino bazilika, kas uzcelta Gruzijas kristītājas apbedīšanas vietā, bet, nokāpjot pie Svētās Nino brīnumdarītāja avota, varēsiet ievēlēties kādu vēlēšanos, kas noteikti piepildīsies. Mēs apstāsimies Signagi – mīlestības pilsētā, ļaujot tai mūs iemānīt savu šauro, mājīgo ieliņu labirintos. Maza, bet žilbinoši skaista, Signagi slejas pakalna galā, paverot pasakainu skatu pāri Alazanas ielejai. Pilsētai ir 23 torņi un 6 vārti, un to apjož 18. gadsimtā būvēts mūris ar lielāko cietoksni Gruzijā. Pēc tam dosimies vēl dziļāk Kahetijas sirdī, jo tieši šeit mūs gaida meaizmirstams piedzīvojums - visiespaidīgākais un lieliskākais pasākums - "Rtveli"! Tie gruzīniem ir īpaši vīnogulāju un vīnogu ražas novākšanas svētki. Vācam vīnogas, dziedam dziesmas, pēc tam mīcām tās un izbaudam procesu! Jums būs iespēja piedalīties vīna gatavošanā. Ģimenes vīna pagraba – marani apmeklējums pie vietējā vīndara: šeit Jums būs lieliska iespēja nogaršot vietējo vīnu tieši no kvevri (lielām māla krūkām, kas ieraktas zemē) un piedalīties gruzīnu ēdienu gatavošanā. Mēs cepsim maizi, grillēsim šašliku uz vīnogulājiem un gatavosim saldo čurčelu. Noslēgumā Jūs gaida īstas gruzīnu dzīres ar tradicionālajiem gruzīnu ēdieniem un mājas vīnu! “Rtveli” – tie ir smiekli, joki un milzums pozitīvu emociju! Vakarā izbraukšana uz Tbilisi. Nakts viesnīcā Tbilisi.

5. diena: 01.10.24. (otrdiena). Mēs braucam uz kalniem! “Majestātiskais Kazbegs”.

Brokastis viesnīcā. Pilnas dienas ekskursija: Ananuri – Džvari pāreja – Kazbegs – Svētās Trīsvienības templis – Gudauri. Agri no rīta sāksies Jūsu ekskursija pa interesanto un ainavisko Gruzijas kara ceļa maršrutu, kas vēsturiski savienoja Gruziju ar Ziemeļkaukāzu. Šis senais vēsturiskai maršruts atklās Jums visu Zhinvali ezera skaistumu. Mēs apmeklēsim Ananuri viduslaiku pili, pa galvu reibinošiem šauriem kalnu ceļu serpantīniem pacelsimies uz Krusta pāreju un brauksim garām kalnu slēpošanas kūrortam Gudauri, redzēsim leģendārā "padebešu" jeb Gergeti - Sv. Trīsvienības tempļa neparasto skaistumu, ko būs iespējams vērot ne tikai no kalna pakājes. Pa seno kalnu ceļu mēs ar 4x4 džipiem dosimies uz pašu templi, kas atrodas 2170 m augstumā. No šejienes paveras nepārspējami skaists skats uz Terekas upes ieleju, Stepancmindi ciematu un majestātisko, ar mūžīgo sniegu klāto, vulkānu – Kazbegu, vienu no visskaistākajām Kaukāza kalnu virsotnēm, kas personificē pašu Gruziju – lepnu, senu, leģendāru un noslēpumainu. Pusdienas Pasananuri – slaveno hinkāļu dzimtenē. Vakarā atgriešanās Tbilisi. Nakts viesnīcā Tbilisi.

6 diena: 02.10.24. (trešdiena). Atpakaļ pagātnē

Brokastis viesnīcā. Šodien iepazīsmies ar interesantākajiem Gruzijas vēstures faktiem no seniem laikiem līdz padomju periodam un sajutīsiet divu pārsteidzošu vietu kolorītu: Gori un Upliscihe. Pa ceļаm “atpakaļ pagātnē”, iegriezīsimies Gori pilsētā, kas daudziem ir pazīstami kā Staļina dzimtene. Taču šī senā cietokšņa pilsēta radās 7. gadsimtā valstij ļoti nozīmīgā stratēģiskā vietā - austrumu un rietumu tirdzniecības ceļu krustpunktā. Tāpēc gadsimtiem ilgi Gori bija visu iekarotāju mērķis, jo tam, kurš pārvaldīja pilsētu, bija politiskā kontrole arī pār Gruzijas austrumiem. Apmeklēsim Gori galveno apskates objektu - Staļina māju-muzeju, kas celta marmora sarkofāga formā. Redzēsim vadoņa kabinetu, viņa personīgās mantas, arhīvu dokumentus un fotogrāfijas, kā arī Staļina slaveno bruņuvilciena vagonu.

Un tad mūs “atmetīs atpakaļ” trīs tūkstošus gadu senā pagātnē – mēs nokļūsim Upliscihē - pārsteidzošajā, senajā alu pilsētā, un atklāsim tās noslēpumus, leģendas un dīvaino vēsturi. Izcirsta klintīs, tā radās vēl pirms mūsu ēras - 2. gadsimta beigās - 1. gadsimta sākumā. Gruzijā ir saglabājušies vairāki šādi alu kompleksi, no kuriem katrs ir interesants savā veidā. Upliscihe ir vecākais no tiem. Iepazīsimies ar pilsētas sarežģīto tuneļu ķēdi, laukumiem, dzīvojamajām istabām un hallēm, tempļiem, noliktavām un saimniecības ēkām, kas savos ziedu laikos ietvēra vairāk nekā 700 alas un alu konstrukcijas, no kurām tikai 150 ir saglabājušās līdz šodienai. Izpētot senos akmens labirintus, iztēlosimies pagānu dzīvi un viņu reliģiskos rituālus, uzzināsim par tirdzniecību ar senajām Urartu un Medijs valstīm, par iedzīvotāju un priesteru vajāšanām, galveno ēku iznīcināšanu un kristiešu baznīcu rašanos pagānu tempļu vietā. Šodien Upliscihe ir daļēji atjaunota un tai ir muzeja statuss. Jūs varēsiet paklejot pa senās pilsētas noslēpumainajām vulkāniskajām alām, nostūriem un klinšu atsegumiem, no kurienes pavērsies arī brīnišķīgi Kūras upes ielejas panorāmas skati. Pusdienas restorānā Kaklebi. Atgriešanās Tbilisi. Brīvais laiks. Nakts viesnīcā Tbilisi.

7. diena: 03.10.24. (ceturtdiena).Stounhendža, konjaks un pončiki

Brokastis viesnīcā. Vispirms dosimies uz Tbilisi jūru – te kalnā paceļas Zuraba Cereteli memoriālais komplekss “Gruzijas vēsture”. Iespaidīgo pieminekli bieži mēdz dēvēt par Gruzijas Stounhendžu un tā ir ideāla vieta, kur gremdēties Sakartvelo pagātnē! Atradoties starp monumenta 16 iespaidīgajām kolonnām no vara un bronzas, Jūs burtiski pieskarsieties vēsturei un sajutīsiet mūžības elpu. Pāršķirstīsim valsts biogrāfiju 30 gadsimtu garumā, iepazīsim lielu personību likteņus, kuru pēdas var izsekot laika gaitā līdz pat mūsdienām un ļausimies pilsētas panorāmas un Tbilisi jūras gleznainajiem skatiem. Pēc tam mūs uzņems konjaka rūpnīca “Saradžišvili”, kuras vesture aizsakās 1884. gadā. Jūs iepazīstinās ar konjka gatavošanas tehnologiju, bet, nodegustējot slaveno gruzīnu konjaku, Jūs sajutīsiet samataina siltuma pieplūdumu visā ķernemī, kas nešaubīgi noskaņos Jūs jauniem iespaidiem! Pēc labas degustācijas vajag arī gardi paēst. Pusdienas slavenākajā gruzīnu šaurmas restorānā. Turpinājumā ar panorāmas funikulieri pacelsimies svētajā Mtacminda kalnā, no kurienes paveras aizgrābjoša pilsētas panorāma. Šeit atrodas viens no vecākajiem restorāniem pilsētā -“Funikulieris”, kur pasniedz visgaršīgākos pončikus pasaulē! Restorāna atvērtajā virtuvē var pavērot, kā top adžāriešu hačapuri un slavenie Funikuliera pončiki. Brīvs laiks pastaigai pa Mtacmindi parku un panorāmas skatu vērošanai. Iesakām nobaudīt gardos pončikus un tasi kafijas restorāna terasē. Atgriešanās Tbilisi. Brīvais laiks. Nakts viesnīcā Tbilisi.

8. diena: 04.10.24. (piektdiena). Pastaiga pa Tbilisi. Suvenīri – tirgi – pirkumi.

Brokastis viesnīcā. Brīva diena Tbilisi. Būs iespējams apmeklēt Pārtikas tirgu. Tbilisi tirgus ir īpaši brīnumaina vieta. Šeit Jūs redzēsiet visdažādāko augļu, dārzeņu, zaļumu, piedevu un garšvielu kalnus .... sastapsiet garas galdu rindas ar dažādiem sieriem un visdažādākās nokrāsas un garšas čurčelu. Varēsim pastaigāties arī pa “Sauso tiltu” (suvenīru tirgu) – galveno antikvāro lietu tirgu pilsētā. Tas kādreiz bija daļa no tilta, kas savienoja abus Kūras upes krastus. Šeit var atrast absolūti visu: senus priekšmetus, rotas, plates un fotoaparātus, pulksteņus un traukus. Tikai šeit var iegādāties tiešām unikālus rokām darinātus priekšmetus.

Vakarā – atvadu gala vakariņas tradicionālā gruzīnu restorānā. Jūs varēsiet redzēt ugunīgās gruzīnu dejas, paklausīties slaveno vīru daudzbalsīgo dziedājumu un, protams, novērtēt tradicionālo kaukāza virtuvi: khinkali, mcvadi, lobio, sacivi, gruzīnu vīnus un čaču! Atgriešanās viesnīcā. Atpūta.

9. diena: 05.10.24. (sestdiena).

Bezgala laimīgi, mēs atstājam šo skaisto un viesmīlīgo zemi ... bet pārliecināti, ka tikai uz laiku! Transfērs uz lidostu plkst. 03:00. Izlidošana no Tbilisi plkst. 05:25. Tiešais lidojums Tbilisi - Rīga. Plkst. 08:55 ierašanās Rīgā.

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • Lidojums: Rīga - Tbilisi - Rīga (avio kompānija - airBaltic);
 • Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (max svars 20 kg, 100х50х80 cm);
 • Nakšņošana tūristma klases 3* viesnīcā 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša) 7 naktis;
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcā;
 • Pavadošā pārstāvja pakalpojumi;
 • Profesionāla vietējā krievvalodīgā gida pakalpojumi;
 • Transporsta apkalpošana visa ceļojuma laikā;
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Visas ieejas biļetes programmā paredzētajos apskates objektos (muzejos, baznīcās, pacēlājs, funikulieris);
 • Ekskursija pa Tbilisi vecpilsētu;
 • Maizes, šašlika un čurčelas gatavošanas meistarklase;
 • Vīnogu novākšana – Rtveli;
 • Mielasts un vīna degustācija vīna darītavā Kahetijā;
 • Brauciens ar 4 x 4 džipiem uz Gergeti;
 • Bačatas meistarklase;
 • Gruzīnu kolorīts un viesmīlība.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • Ceļojuma apdrošināšana līdz 65 g. – no 9 €;
 • Sēra pirtis – no 15 € personai.

Papildus izdevumi:

 • Piemaksa par vienvietīgo SGL numuru – 125 €;
 • Piemaksa par vēlo check-out 04.10. - 60 €/ par numuru;
 • Tūrisma, pilsētu un eco nodokļi – 20 €;
 • Pusdienas ekskursiju dienās ar vīnu un čaču ~ 15 - 20 €;
 • Degustacija un ekskursija konjaka rūpnīcā ~ 17 €;
 • Gala vakariņas tradicionālā gruzīnu restorānā ar vīnu un čaču - 65 €;
 • Pateicība vietējam gidam un šoferim – 10 EUR.

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Lai pieteiktos ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš);
 • Pirmā avansa iemaksa 350 EUR personai;
 • Pilna ceļojuma apmaksa jāveic 6 nedēļas pirms ceļojuma.

!! Piedāvājam transfēru Liepāja - Rīgas lidosta – Liepāja. Maksa vienai personai 40 EUR.

Informācija

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei.

Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • Lidojums: Rīga - Tbilisi - Rīga (avio kompānija - airBaltic);
 • Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (max svars 20 kg, 100х50х80 cm);
 • Nakšņošana tūristma klases 3* viesnīcā 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša) 7 naktis;
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcā;
 • Pavadošā pārstāvja pakalpojumi;
 • Profesionāla vietējā krievvalodīgā gida pakalpojumi;
 • Transporsta apkalpošana visa ceļojuma laikā;
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Visas ieejas biļetes programmā paredzētajos apskates objektos (muzejos, baznīcās, pacēlājs, funikulieris);
 • Ekskursija pa Tbilisi vecpilsētu;
 • Maizes, šašlika un čurčelas gatavošanas meistarklase;
 • Vīnogu novākšana – Rtveli;
 • Mielasts un vīna degustācija vīna darītavā Kahetijā;
 • Brauciens ar 4 x 4 džipiem uz Gergeti;
 • Bačatas meistarklase;
 • Gruzīnu kolorīts un viesmīlība.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • Ceļojuma apdrošināšana līdz 65 g. – no 9 €;
 • Sēra pirtis – no 15 € personai.

Papildus izdevumi:

 • Piemaksa par vienvietīgo SGL numuru – 125 €;
 • Piemaksa par vēlo check-out 04.10. - 60 €/ par numuru;
 • Tūrisma, pilsētu un eco nodokļi – 20 €;
 • Pusdienas ekskursiju dienās ar vīnu un čaču ~ 15 - 20 €;
 • Degustacija un ekskursija konjaka rūpnīcā ~ 17 €;
 • Gala vakariņas tradicionālā gruzīnu restorānā ar vīnu un čaču - 65 €;
 • Pateicība vietējam gidam un šoferim – 10 EUR.

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Lai pieteiktos ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš);
 • Pirmā avansa iemaksa 350 EUR personai;
 • Pilna ceļojuma apmaksa jāveic 6 nedēļas pirms ceļojuma.

!! Piedāvājam transfēru Liepāja - Rīgas lidosta – Liepāja. Maksa vienai personai 40 EUR.

Informācija

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei.

Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.