Līgo svētki ar gruzīnu akcentu!

Līgo svētki ar gruzīnu akcentu!

Par Gruziju var uzzināt no grāmatām un filmām, bet to nevar izzināt, kamēr neesi spēris kāju uz šīs bagātās zemes vai aprunājies ar tiem, kas to pazīst un patiesi mīl. Neatkārtojami skaistu, sniegiem klātu kalnu, smaragzaļu ieleju,...

Ēdināšanas veids
Bed and Breakfast, BB
Cenas no
1014.00
Izbraukšanas un atgriezšanās datums Cena Cena norādīta par vienu personu divvietīgā numurā
21.06.24 - 29.06.24 / 8 nakt.
€ 1114.00
% € 1014.00
Rezervēt

Par Gruziju var uzzināt no grāmatām un filmām, bet to nevar izzināt, kamēr neesi spēris kāju uz šīs bagātās zemes vai aprunājies ar tiem, kas to pazīst un patiesi mīl. Neatkārtojami skaistu, sniegiem klātu kalnu, smaragzaļu ieleju, minerālavotu, lieliska vīna un brīnišķīgu cilvēku zeme. Zeme, noslēpumu ieskauta un pilna mīklām, zeme ar oriģinālu kultūru un senu vēsturi, atsaucīgu un draudzīgu cilvēku, zila debesjuma, kalnu un ziedu zeme. Līgo svētkus svinēsim pirmatnīgi neskartajā, skaistajā Svanetijā! Mūs gaida salavenie svanu torņi, unikālais viduslaiku ciemats Ušguli, galvu reibinošā Enguri aiza un iepazīšanās ar svaniem – skarbu, brīvību mīlošu, bet ļoti viesmīlīgu tautu! Atklājiet sev šo brīnišķīgo zemi – sirsnīgu, unikālu un neaizmirstamu!!!

1. diena: 21.06.24. (piektdiena).

Tiešais lidojums no Rīgas, plkst. 23:20. Aviokompānija AirBaltic. Lidojums uz Gruziju, Plkst. 04:40 ielidošana Tbilisi. Tikšanās ar vietējo gidu.

2 diena: 22.06.24. (sestdiena). Imeretijas brīnumi

Izbraukšana uz Rietumgruziju uz Tskaltubo pilsētu. Mūsu ceļš vedīs caur gleznaino Rikotas pāreju, kur apstāsimies brokastu pauzei. Pēc tam mūs gaida brīnišķīgi skaistais Martvili kanjons ar smaragdkrāsas ūdeni, kas traucas gleznainu klinšu apskāvienā. Tas ir īsts dabas brīnums - divus kilometrus garš kanjons ar kristāldzidru ūdeni, ūdenskritumiem, pārkarenām akmens arkām un īstiem džungļiem ar liānām un daudzgadīgām sūnām. Kanjons Jūs sagaidīs ar pirmatnīgu skaistumu un dabas varenību. Daudzu miljonu gadu laikā ūdens klintīs ir izgrauzis 40 metru dziļu, elpu aizraujošu aizu, kurā visur no sienām izplūst ūdens straumes - vietām mazas tērcītes, bet citviet spēcīgi ūdenskritumi. Aizas apakšā plūst kalnu upe, kas veido ūdenskritumu kaskādi, kuras galvenais ūdenskritums krīt no 7 metru augstuma. Fascinējoši skaists skats! Ierašanās Tskaltubo. Iekārtošanās viesnīcā un pusdienas. Prometeja alu apmeklējums. Gruzīnu leģendas vēsta, ka, kaut kur šajā apkārtnē, sadusmotie Olimpa dievi piekala nepakļāvīgo jaunekli Prometeju pie klints par to, ka viņš iedeva cilvēkiem svēto uguni. Kopējais alas garums, ar vairākām pazemes upēm un pat ezeriem, ir aptuveni 11 km. Tās dziļums ir aptuveni 20 metri, un pastāvīgā temperatūra alas iekšpusē 14 grādi. Šis unikālais dabas objekts ar dīvainu formu stalaktītiem, kurus papildina, ar īpaša apgaismojuma palīdzību radīts, krāsu karuselis un cilvēka fantāzijas lidojums, aiznes brīnumainas pasakas ilūzijā un izraisa neaprakstāmu sajūsmu. Atpūta un nakts viesnīcā Tskaltubo.

3 diena: 23.06.24. (svētdiena). Mana sirds pieder kalniem, Līgo nakts ugunskurs kalnos!

Brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Svanetiju. Tuvojoties Inguri ūdenskrātuvei, ainavas aiz loga ar vien vairāk pārsteidz ar savu neparasto skaistumu un Jūs saprotat, ka esat nokļuvuši paradīzē! Inguri ūdenskrātuve ir lielākā Kaukāza reģionā, un tās aizsprosts ir viens no tikai pieciem arku aizsprostiem pasaulē! Ūdenskrātuves garums ir 30 km. Ūdens Inguri ūdenskrātuvē. atkarībā no dziļuma un apgaismojuma, krāsojas no tirkīza līdz zaļai un pelēkai nokrāsai. Aiz Inguri HES, ceļš uz Mestiju pārvēršas gleznainā serpentīnā! Šeit sākas Augšējā Svanetija. Īsas pieturas foto pauzēm. Ierašanās Mestijā un izvietošanās viesnīcā.

Vakarā – Līgosim, Svinēsim!!! Jāņu nakts ugunskurs zem zvaigžņotām debesīm, pikniks ar šašliku, sieru, dārzeņiem, vīnu un čaču. Vainagu pīšana un dziesmas pie ugunskura. Atpūta un nakts viesnīcā.

4 diena: 24.06.24. (pirmdiena). Augstākas par kalniem ir tikai debesis!

Brokastis viesnīcā. Svanetija – tā ir cita dimensija, kas nepakļaujas laikam. Sniegotie kalni un akmens sargtorņi, domīgi sastinguši, šeit neskarti vēro vēstures gaitu. Svani runā savā valodā un dzīvo saskaņā ar gadsimtu gaitā iesakņotām nerakstītām paražām un likumiem. Šeit sākas Enguri upe, uz kuras uzcelts viens no lielākajiem dambjiem pasaulē un atrodas Gruzijas augstākā virsotne – Šhara (5068 m). Ekskursija Mestijā: muzeji, svanu torņi, kas kas būvēti pēc 10. gs., senais svanu nams - Mihaila Khergiani muzejs. Svanu tradicionālo ēdienu gatavošanas meistarklase pie vietējām saimniecēm – kubdari gatavošana. Pauze pusdienām. Pēc pusdienām ar trošu vagoniņu pacelsimies Zuruldi kalna virsotnē, kur dosimies uz skatu laukumu, no kura paveras elpu aizraujošs skats uz visām galvenajām Svanetijas virsotnēm. Jūs redzēsiet Ušba ledājus (4600 m v.j.l.), Tetnuldi (5640 m v.j.l.), Šharas un Laila virsotnes. Atghriešanās Mestijā, vakariņas. Atpūta un nakts viesnīcā.

5 diena: 25.06.24. (otrdiena). Uz “Eiropas jumta”!

Brokastis viesnīcā. Mūs gaida pasakains ceļojums ar džipiem pa Kaukāza kalniem! Elpu aizraujošās augstkalnu ainavas, kas pavērsies mūsu priekšā, paliks Jūsu atmiņās un sirdīs uz mūžu. Straujas kalnu upes, mutuļojoši avoti un alpīnās pļavas!!! Ierašanās Ušguli – Eiropas visaugstākajā apdzīvotajā punktā (2200 m v.j.l.). Ievērojamā sniega daudzuma dēļ, šis reģions ir izolēts no pārējās pasaules 6 mēnešus gadā un šādā izolācijā te vēl joprojām dzīvo aptuveni 200 ģimeņu. Taču, pateicoties nosacītajai izolācijai, ir izdevies saglabāt daudzus nozīmīgus arhitektūras un kurtūras pieminekļi. Uz šī “Eiropas jumta” var aplūkot unikālos viduslaiku torņus, 7. gs. Svētā Georga baznīcu, Karalienes Tamāras torni un Mīlētāju torni, no kura paveras burvīgākais skats uz Gruzijas dabas veltēm. Pusdienu pauze. Atgriešanās Mestijā. Brīvs laiks atpūtai. Vakarā dosimies uz kino – vakariņām vietējā restorānā, kur skatīsimies filmu “Mīlestība ar akcentu”. Atpūta un nakts viesnīcā.

6 diena: 26.06.24. (trešdiena). Gruzijas prinči un Samegrelo tējas plantācijas

Brokastis viesnīcā. Numuru atbrīvošana. Atvadas no Svanetijas un izbraukšana uz Samegrelo. Pa ceļam brīnišķīgas Svanetijas ainavas un pieturas īsām foto pauzēm. Dadiani muzeja apmeklējums – elegantā megreļu prinču Dadiani senču pils, kas ir Zugdidi pilsētas dārgums un liecina par kņazu dzimtas kādreizējo nozīmi. Dadiani ir sena aristokrātu ģimene, kas pazīstama ar savām radniecīgajām saiknēm ar Napoleonu Bonapartu. Šeit atrodas dažas imperatora personīgās mantas, mēbeles un viena no trim pēcnāves maskām. Taču pilī glabājas vēl lielāka relikvija – Jaunavas Marijas līķauts. Ierašanās gleznainajā Gruzijas reģionā – Samegrelo. Jūs esat redzējuši kā aug tēja? To noteikti vajag redzēt! Samegrelo tējas plantāciju apmeklējums – dosimies aizraujošā ekskursijā, apskatīsim ražošanu un nogaršosim labākās Gruzijas tējas šķirnes! Kalnu pakājē, starp tējas plantācijām un dārziem mūs gaida visgaršīgākās megreliešu pusdienas pie viesmīlīgā tējas plantāciju saimnieka! Vakarā ierašanās Tbilisi un izvietošanās viesnīcā. Atpūta un nakts viesnīcā.

7 diena: 27.06.24. (ceturtdiena). Tbilisi – mana mīļā, dārgā un Gruzijas svētvietas

Brokastis viesnīcā. Apskates ekskursija pa Tbilisi vecpilsētu: dosimies pastaigā pa vēsturisko centru, kur redzēsim “Izrādi par mīlestību akmenī” - Rezo Gabriadzes teātri - torni-dīvainas formas pulksteni, kur ik stundu var vērot muzikālu mini izrādi ar eņģeļiem! Pa vecpilsētas šaurajām ieliņām nonāksim pie Miera tilta – neparastas stikla celtnes virs Kūras upes, nokāpsim pie Abanotubani kvartāla ar slavenajām sēra pirtīm, kurās mīlēja atpūsties Puškins un Dimā. Šeit atrodas arī neparasts kanjons ar ūdenskritumu - Legvtakhevi. Šaurās vecpilsētas ieliņas, vīna pagrabi un gleznu galerijas glabā Tbilisi senatnes aristokrātisko garu un apbur katru tās apmeklētāju. Pusdienas tradicionālā gruzīnu restorānā Solobio. Džvari klostera apmeklējums, no kura paveras senās Mchetas brīnišķīgā panorāma un redzama divu varenu upju – Kūras un Aragvi - savienošanās. Gluži kā putni Jūs izjutīsiet šeit brīvības garu! Saka – “Kurš nav bijis Mchetā, tas nav bijis Gruzijā”. Senā Gruzijas galvaspilsēta Mcheta ir svētceļojuma vieta un svētnīca katram gruzīnam. Tik daudz kulta vietu, kā šeit, nav nekur citur Gruzijā. Tāpēc šo seno pilsētu dēvē par “Otro Jeruzālemi”. Mēs apskatīsim Svetichoveli (Dzīvības pīlārs) katedrāli. Pastaiga pa pilsētu. Suvenīru bodītes, aromātiskas garšvielas, vīnogu našķis – čurčela, slavenā keramika un karstie hačapuri, kas tiko izņemti no krāsns! Atgriešanās Tbilisi. Atpūta un nakts viesnīcā.

8. diena: 28.06.24. (piektdiena).

Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks Tbilisi. Pēc vēlēšanās, būs iespējams apmeklēt Pārtikas tirgu - īpaši brīnumainu vietu. Šeit Jūs redzēsiet visdažādāko augļu, dārzeņu, zaļumu, piedevu un garšvielu kalnus .... sastapsiet garas galdu rindas ar dažādiem sieriem un visdažādākās nokrāsas un garšas čurčelu. Varēsim pastaigāties arī pa “Sauso tiltu” (suvenīru tirgu) – galveno antikvāro lietu tirgu pilsētā. Tas kādreiz bija daļa no tilta, kas savienoja abus Kūras upes krastus. Šeit var atrast absolūti visu: senus priekšmetus, rotas, plates un fotoaparātus, pulksteņus un traukus. Tikai šeit var iegādāties tiešām unikālus rokām darinātus priekšmetus.

Vakarā – atvadu Gala vakariņas tradicionālā gruzīnu restorānā. Jūs varēsiet redzēt ugunīgās gruzīnu dejas, paklausīties slaveno vīru daudzbalsīgo dziedājumu un, protams, novērtēt tradicionālo kaukāza virtuvi: khinkali, mcvadi, lobio, sacivi, gruzīnu vīnus un čaču! Atgriešanās viesnīcā. Atpūta.

9. diena: 29.06.24. (sestdiena).

Bezgala laimīgi, mēs atstājam šo skaisto un viesmīlīgo zemi ... bet pārliecināti, ka tikai uz laiku! Transfērs uz lidostu plkst. 03:00. Izlidošana no Tbilisi plkst. 05:25. Tiešais lidojums Tbilisi - Rīga. Plkst. 08:55 ierašanās Rīgā.

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • 1 nakts tūrisma klases 3* viesnīcā Tskaltubo;
 • 3 nakts tūrisma klases 3* viesnīcā Mestijā;
 • 2 nakts tūrisma klases 3* viesnīcā Tbilisi;
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcā;
 • Brokastis pa ceļam uz Tskaltubo otrajā dienā;
 • Vīns un čača brauciena laikā;
 • Lidojums: Rīga - Tbilisi - Rīga (avio kompānija - airBaltic);
 • Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (max svars 23 kg, 100х50х80 cm);
 • Pavadošā pārstāvja pakalpojumi;
 • Profesionāla vietējā krievvalodīgā gida pakalpojumi;
 • Transporsta apkalpošana visa ceļojuma laikā;
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Ieejas biļetes programmā paredzētajos apskates objektos (muzejos, baznīcās, ūdenskrātuvē, pacēlājs un citi);
 • Ieejas biļetes Martvili kanjons un Prometeja alas;
 • Ekskursija Mestijā un Ušguli;
 • Ekskursija pa Tbilisi vecpilsētu;
 • Svanu tradicionālo ēdienu gatavošanas meistarklase pie vietējām saimniecēm – kubdari gatavošana;
 • Brauciens ar Deliki džipiem uz Ušguli;
 • Kino – vakariņas ar filmas skatīšanos;
 • Gruzīnu kolorīts un viesmīlība.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • Ceļojuma apdrošināšana līdz 65 g. ~ 9 €;
 • Sēra pirtis – no 15 € personai.

Papildus izdevumi:

 • Piemaksa par vienvietīgo SGL numuru – 215 €;
 • Piemaksa par vēlo check-out 28.06. - 66 €/ par numuru;
 • Līgo vakara pikniks - 35 €;
 • Ekskursija + degustācija + pusdienas tējas plantācijās Samegrelo - 25 €;
 • Pusdienas ekskursiju dienās ~ 17 – 20 €;
 • Tūrisma, pilsētu un eco nodokļi (Tskaltubo, Mestija, Tbilisi, Ušguli, Martvili, Inguri, Samegrelo) – 50 €;
 • Gala vakariņas tradicionālā gruzīnu restorānā – 65 €.

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Lai pieteiktos ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš);
 • Pirmā avansa iemaksa 400 EUR personai;
 • Pilna ceļojuma apmaksa jāveic 6 nedēļas pirms ceļojuma.

!! Piedāvājam transfēru Liepāja - Rīgas lidosta – Liepāja. Maksa vienai personai 40 EUR (minimālais pasažieru skaits 16 personas).

Informācija

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei.

Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • 1 nakts tūrisma klases 3* viesnīcā Tskaltubo;
 • 3 nakts tūrisma klases 3* viesnīcā Mestijā;
 • 2 nakts tūrisma klases 3* viesnīcā Tbilisi;
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcā;
 • Brokastis pa ceļam uz Tskaltubo otrajā dienā;
 • Vīns un čača brauciena laikā;
 • Lidojums: Rīga - Tbilisi - Rīga (avio kompānija - airBaltic);
 • Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (max svars 23 kg, 100х50х80 cm);
 • Pavadošā pārstāvja pakalpojumi;
 • Profesionāla vietējā krievvalodīgā gida pakalpojumi;
 • Transporsta apkalpošana visa ceļojuma laikā;
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Ieejas biļetes programmā paredzētajos apskates objektos (muzejos, baznīcās, ūdenskrātuvē, pacēlājs un citi);
 • Ieejas biļetes Martvili kanjons un Prometeja alas;
 • Ekskursija Mestijā un Ušguli;
 • Ekskursija pa Tbilisi vecpilsētu;
 • Svanu tradicionālo ēdienu gatavošanas meistarklase pie vietējām saimniecēm – kubdari gatavošana;
 • Brauciens ar Deliki džipiem uz Ušguli;
 • Kino – vakariņas ar filmas skatīšanos;
 • Gruzīnu kolorīts un viesmīlība.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:

 • Ceļojuma apdrošināšana līdz 65 g. ~ 9 €;
 • Sēra pirtis – no 15 € personai.

Papildus izdevumi:

 • Piemaksa par vienvietīgo SGL numuru – 215 €;
 • Piemaksa par vēlo check-out 28.06. - 66 €/ par numuru;
 • Līgo vakara pikniks - 35 €;
 • Ekskursija + degustācija + pusdienas tējas plantācijās Samegrelo - 25 €;
 • Pusdienas ekskursiju dienās ~ 17 – 20 €;
 • Tūrisma, pilsētu un eco nodokļi (Tskaltubo, Mestija, Tbilisi, Ušguli, Martvili, Inguri, Samegrelo) – 50 €;
 • Gala vakariņas tradicionālā gruzīnu restorānā – 65 €.

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Lai pieteiktos ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš);
 • Pirmā avansa iemaksa 400 EUR personai;
 • Pilna ceļojuma apmaksa jāveic 6 nedēļas pirms ceļojuma.

!! Piedāvājam transfēru Liepāja - Rīgas lidosta – Liepāja. Maksa vienai personai 40 EUR (minimālais pasažieru skaits 16 personas).

Informācija

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei.

Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.