Ar mīlestību no Melnkalnes! Krāšņais paradīzes stūrītis Balkānu sirdī!

Ar mīlestību no Melnkalnes! Krāšņais paradīzes stūrītis Balkānu sirdī!

Adrijas jūras pērle Melnkalne ir viena no skaistākajām un senākajām Eiropas valstīm, kas vilina ar savu brīnumaino dabu, jūrā ienirstošajiem majestātiskajiem kalniem, burvīgām viduslaiku pilsētiņām un sirsnīgu viesmīlību. Tā tiek dēvēta...

Ēdināšanas veids
Bed and Breakfast, BB
Skatīt aktīvus piedāvājumus

Šis ceļojums atrodas arhīvā.
Ar pašreizējiem piedāvājumiem var iepazīties, noklikšķinot uz saites.

Adrijas jūras pērle Melnkalne ir viena no skaistākajām un senākajām Eiropas valstīm, kas vilina ar savu brīnumaino dabu, jūrā ienirstošajiem majestātiskajiem kalniem, burvīgām viduslaiku pilsētiņām un sirsnīgu viesmīlību. Tā tiek dēvēta par kalnu ieskautu dabas un vēstures dārgumu. Tie, kas tur viesojušies, iemīl to acumirklī un ar sajūsmu stāsta par to tālāk. Viena no vislielākajām vērtībām ir tās cilvēki, kurus satiekot, rodas nepārvarama vēlme paglabāt sevī to neatkārtojamību. Šeit patiesa, sirsnīga un nesamākslota viesmīlība mijas ar dāsnumu. Katrs viesis tiek sagaidīts, kā ilgi, ilgi gaidīts, un attiecīgi arī tiek godināts. Un - Melnkalne ir valsts, kur ikvienam ir laiks! Šeit grūti būs sadzirdēt teicienu “piedod, man nav laika”. Var pat šķist, ka melnkalnieši ir nedaudz slinki, jo bieži redzami atpūšamies, taču tā nebūs patiesība. Melnkalnieši ir strādīga tauta, bet no viņiem var mācīties vieglu dzīves uztveri. Melnkalne - kur slēpjas tās šarms, kas neizbēgami savaldzina katru tās viesi? Dodies kopā ar mums aizraujošā ceļojumā, lai to sajustu, sagaršotu, redzētu un uzzinātu!
 
1.diena.
Plkst. 09:40 tikšanās Rīgas lidostā. Reģistrācija lidojumam. Plkst. 11:40 lidojums Rīga – Tivata. Nolaišanās Tivatas lidostā 13:20. Transfērs līdz Melnkalnes kūrortpilsētai Budvai. Iekārtošanās viesnīcā. Iepazīsim Budvas apkaimi, izzināsim izklaides iespējas un atpūtīsimies pie Adrijas jūras. Piedāvājam iespēju ielūkoties arī pašā Budvas vecpilsētā kopā ar vietējo gidu. Nakts viesnīcā Budvas apkārtnē.
 
2.diena. Melnkalnes nacionālais folkloras vakars
Brokastis viesnīcā. Dienas pirmajā pusē brīvs laiks atpūtai pie Adrijas jūras, pastaigām vecpilsētā un apkārtnes patstāvīgai izpētei. Izbaudiet dienu nepiespiestā gaisotnē, piepildot savus sapņus! Izbaudiet brīvības garšu, saules starus un jūras šalkas.
Vakarā piedāvājam iepazīties ar Melnkalnes tradīcijām, virtuvi un folkloru. Būs iespēja apmeklēt folkloras vakaru tradicionālā krodziņā. Šajā vakarā mēs ēdīsim dažādus tradicionālos melnkalniešu ēdienus, uzdzersim to visu ar rakiju, vīnu un ūdeni, kā arī uzzināsim, kādas ir Melnkalnes kāzu tradīcijas. Kad rakija būs mūs iekustinājusi, izlocīsim kājas ugunīgā dejā. Noguruši, bet laimīgi, atgrizīsimies viesnīcā.
 
3.diena. Lipas ala un Skadaras ezers
Brokastis viesnīcā. Šai dienai piedāvājam atslodzi un relaksāciju pie dabas. Dosimies uz lielāko Melnkalnes ezeru – Skadaras ezeru. Pa ceļam pieturēsim fotopauzei, lai iemūžinātu fantastisko, Adrijas jūras piekrastē uz mazītiņas saliņas esošo, viesnīcu kompleksu Sveti Stefan. Agrāk šī vieta bija mazs zvejnieku un amatnieku ciematiņš. Laika gaitā tā tika pārveidota par slēgtu luksusa viesnīcu kompleksu, ar iespēju aizbēgt no lielpilsētu burzmas.
 
Krāšņā Lipas ala ir viena no vecākajām pastāvošajām alām visā Melnkalnē. Šeit ne tikai redzēsim visu pazemes skaistumu, bet arī pieredzēsim neparastus notikumus. Pazemes pasaulē nokāpsim pa garu tuneli. Izejot cauri Nagush zālei, ienirsim tumsā un apskatīsim pašus skaistākos stalaktītus, bet, līstot lietum, vienā no alas ūdens baseiniem var vērot krācošu ūdenskritumu.
 
Unikālais Skadaras ezers, kalnu ieskauts, radījis īstenu putnu paradīzi. Te ligzdas vij vairāk nekā 260 putnu sugas, ieskaitot Dalmācijas pelikānus. Braucienā ar kuģīti pa ezeru vērosim ezera krastā esošos zvejnieku ciematiņus, Lesendro cietoksni, Kom klosteri, baudīsim mieru, harmoniskas ainavas, putnus un fantastiskus ūdensrožu laukus. Lai divu stundu ilgo ceļojumu ar kuģīti padarītu vēl pievilcīgāku, tiks piedāvātas arī uzkodas un atspirdzinoši dzērieni. Protams, būs iespēja arī nopeldēties ezerā! Vakarpusē atgriežamies viesnīcā. Brīvs vakars Adrijas jūras baudīšanai.
 
 
 
4.diena. Nacionalais parks Durmitor
Brokastis viesnīcā. Šodien rīts sāksies agri. Dosimies uz skaistāko no Nacionālajiem parkiem - Durmitor parku, kur apmeklēsim divus slavenākos kanjonus Melnkalnē. Šis būs brīnišķīgs brauciens pa ceļu cauri Moračas upes kanjonam, pastāvīgi dodoties kalnā un baudot aizraujošus skatus. Mūsu pirmā apstāšanās būs dziļākā kanjona vieta foto uzņemšanai, un tad mēs turpināsim ceļu uz “Moračas” klosteri. Upes ielejā stāvošais Moračas klosteris (dibināts 1252.g.) – viens no visnozīmīgākajiem ortodoksālajiem klosteriem Melnkalnē, ir plaši pazīstams arī ar tā skaistajām freskām, kas gleznotas dažādos vēstures periodos (13.gs., 16.gs. un 18.gs.). Lai pa ceļam papildinātu spēkus, ieturēsim tradicionālas Melnkalnes pusdienas kādā no mazajām kalnu pilsētiņām. Pēc pusdienām apmeklēsim varenāko un dziļāko kanjonu Eiropā un otru dziļāko pasaulē - Taras kanjonu! Dosimies pāri elpu aizraujošam “Djurdjevica Tara” tiltam – Melnkalnes simbolam, kura augstums ir 172 metri, un tam ir lielākā arka Eiropā. Mums pavērsies varens skats uz ieleju un Durmitora kalnu grēdu. Daži pasakaini foto, un pēc tam mēs turpināsim ceļu pa Nacionālo parku “Durmitor” un apmeklēsim Melno ezeru, ko veido divi savienoti ezeri, kuri tautā tiek dēvēti par kalnu acīm. Durmitora kalnos atrodas 18 ezeri, no kuriem Melnais ezers ir visainaviskākais. Vakarā atgriežamies viesnīcā. Brīvs laiks, lai dotos nosvinēt saulrietu Adrijas jūrā un izbaudīt vakara peldi.
 
5.diena. Kotoras līcis - Perasta – Kotora – Lovčena serpentīnu panorāmas ceļš
Brokastis viesnīcā. Melnkalne – tā ir gan brīnumaini dabas skati, gan arī skaistas pilsētas ar ievērojamu arhitektūru. Šajā dienā iepazīsimies ar skaistākajām Melnkalnes pērlēm. Ar kalnu gredzenu, kas atstarojas zilajos ūdeņos, ieskautais fjordam līdzīgais unikālais Kotoras līcis ir viena no visievērojamākajām Adrijas jūras ainavām. Mūs gaida panorāmas brauciens gar Kotoras līci līdz Perastai – vēsturiskajai un senajai jūrnieku un kapteiņu pilsētai, kas saglabājusies nemainīgā izskatā vēl kopš 17.gs.. Šeit kāpsim kuģītī un apmeklēsim Klints Dievmātes mākslīgo salu (Gospa od Škrpjela). Pēc drošas atgriešanās mājās, jūrnieki šajā vietā meta akmeņus un nogremdēja vecas, ar akmeņiem piepildītas laivas, līdz pakāpeniski izveidojās sala kā pamats baznīcai.
 
Kotoras vecpilsēta (UNESCO) – izseni slavens politiskais, tirdzniecības un kultūras centrs ar izcilu flotes vēsturi, slavenu ostu un noskaņām bagātu vecpilsētu aiz nocietinājuma vaļņiem. Eskskursija gida pavadībā brīniškīgajā Kotoras vecpilsētā. Pēc ekskursijas brīvais laiks patstāvīgai pilsētas apskatei.
Ekskursijas turpinajumā pa Lovčena kalna serpentīniem dosimies uz Melnkalnes sirdi. Ceļojums būs aizraujošs – no vairāk nekā 1000 metru augstuma redzamā Kotoras līča panorāma noteikti neatstās vienaldzīgus! Un kas gan tā būtu par ekskursiju, kurā nebūtu gastronomiskas baudas?! Protams, būs iespēja nogaršot pršuto un sieru Njegušā. Vakarpusē atgriežamies viesnīcā. Brīvs laiks, lai dotos vakara pastaigā pa jau pazīstamo promenādi un vecpilsētu un nodotos jūras baudīšanai.
 
6.diena. Ostrogas klosteris un Cetina.
Brokastis viesnīcā. Šajā dienā iepazīsimies ar vienu no skaistākajām Melnkalnes pilsētām un brīnumaināko svētvietu. Ostrogas klosteris, izcirsts stāvā klintī, gandrīz kilometra augstumā (900m vjl.), ir apbrīnojama svētvieta un nelielās valstiņas garīguma simbols. Pateicoties unikālajai arhitektūrai, cilvēka un dabas radītajai harmonijai, sniegbaltais klosteris parādās uz pelēcīgo klinšu fona no ievērojama attāluma un ļauj noticēt, ka ir gluži vai dievišķi radīts. Ostrogas klosteris ir vienīgā svētceļnieku pielūgsmes vieta visā pasaulē, kuru bez pareizticīgajiem apmeklē arī katoļi, musulmaņi un neticīgie. Kā papildinājums klostera skaistumam, atmiņā paliks arī neaizmirstamā apkārtnes panorāma! Uz īsu brīdi piestāsim kādā no mazajiem lauku ciematiņiem pa ceļam, kur atspirdzināsimies un papusdienosim.
 
Cetina – senā pirmā Melnkalnes galvaspilsēta 500 gadu garumā, šodienas Melnkalnes kultūras centrs. Cetinā viss ir miniatūrā un nav tūristu burzmas, tā ir pilsēta muzejs, Melnkalnes vēstures lieciniece un dārgums. Pilsētas arhitektūras pieminekļi un muzeji iepazīstinās mūs ar kādreiz nelielās kalnu kņazistes vēsturi: Cetinas klosteris, Petra II Negoša rezidence, kņaza Daņilas Zilā pils, Dievmātes dzimšanas baznīca un bijušās Eiropas valstu vēstniecības, kurās mūsdienās darbojas dažādas kultūras iestādes. Brīvais laiks patstāvīgai pilsētas apskatei. Atgriešanās viesnīcā. Vakarā brīvs laiks, lai dotos nosvinēt saulrietu Adrijas jūrā un izbaudīt vakara peldi.
 
 
7.diena.
Brokastis viesnīcā. Atpūta Melnkalnē nav tikai izzinošas un interesantas ekskursijas. Atpūta – nozīmē pašiem brīvi pārvaldīt savu laiku, laiski sauļoties, peldēties un vienkārši relaksēties. Šī būs brīva diena, kuru varat piepildīt ar savām iedomātām idejām. Ir iespēja pacelties virs jūras ar izpletni, ir iespēja pavizināties karuseļos, noīrēt laiviņu, doties jūras izbraukumā, nogaršot gardās jūras veltes kāda no jaukajiem piekrastes restorāniņiem. Viss, ko sirds vēlas un naudas maciņš atļauj!
 
8.diena.
Arī sapņiem diemžēl reiz jābeidzas un jāatgriežas realitātē. Brokastis viesnīcā. Rīta pusē steidzam sapirkt aizmirstos suvenīrus, iekāpjam Adrijas jūrā, lai vēl izbaudītu šīs tirkīzzilās jūras siltumu un gatavojamies mājupceļam. Izbraukšana uz Tivatas lidostu. Vēl pēdējais skats uz Kotoras līci, atvadamies no Melnkalnes un apgūstam lidostas telpas. Reģistrēšanās lidojumam, plkst. 14:05 lidojums Tivata – Rīga, plkst. Nolaišanās Rīgas lidostā 17:45.

 

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Tiešais lidojums ar aviokompāniju AirBaltic: Rīga – Tivata - Rīga (ekonomiskā klase);
 • Nododamā bagāža līdz 23 kg, rokas bagāža līdz 8 kg;
 • Transfērs lidosta – viesnīca - lidosta;
 • AP SAULI grupas vadītāja pakalpojumi;
 • Nakšņošana tūristu klases viesnīcā 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša) 7 naktis;
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcā;
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Vietējā gida pakalpojumi visās ekskursijās krievu valodā;
 • Komfortabls transports visās ekskursijās;
 • Degvielas izdevumi, autoceļu nodokļi, transporta izdevumi, stāvvietas;
 • Kuģītis pa Skadara ezeru, uzkodas un atspirdzinoši dzērieni;
 • Žabļak nodeva Durmitor Nacionālajā parkā;
 • Kuģītis Pertasta - Dievmātes sala – Perasta, ieejas biļetes muzejā uz salas;
 • Ekskursija ar gidu Kotoras vecpilsētā.

 

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Melnkalnes nacionālais folkloras vakars (šova programma, vakariņas, dzērieni, transports, pavadošais pārstāvis) – 68 EUR;
 • Ekskursija pa Budvu ar vietējo gidu (min. 10 cilv.) – 10 EUR;
 • Ieejas biļete Lipas alā – 13 EUR;
 • Ieejas biļete Skadaras NP un Durmitor NP, tūrisma nodeva Kotorā, Perastā, Ostrogā, Cetinā – 17 EUR;
 • Kūrorta nodoklis viesnīcā – 1.50 EUR (personai dienā);
 • Pusdienas ekskursijas dienā „Durmitor nacionālais parks” - no 18 EUR;
 • Pusdienas ekskursijas dienā „Kotoras līcis, Perasta, Lovčena serpentīnu ceļš” – no 18 EUR;
 • Pusdienas ekskursijas dienā „Ostrogas klosteris, Cetina” - no 18 EUR;
 • Piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 110 EUR.

 

CEĻOJUMA PASŪTĪŠANA, MAKSĀŠANAS KĀRTĪBA:

 • Lai pieteiktos ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš);
 • Pirmā avansa iemaksa 350 EUR personai;
 • Pilna ceļojuma apmaksa jāveic 6 nedēļas pirms ceļojuma.

 

SVARĪGI:

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei vai identifikācijas kartei.
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2022. gada un var mainīties.

 

!! Piedāvājam transfēru Liepāja - Rīgas lidosta – Liepāja. Maksa vienai personai 40 EUR (minimālais pasažieru skaits 16 personas).

 

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Tiešais lidojums ar aviokompāniju AirBaltic: Rīga – Tivata - Rīga (ekonomiskā klase);
 • Nododamā bagāža līdz 23 kg, rokas bagāža līdz 8 kg;
 • Transfērs lidosta – viesnīca - lidosta;
 • AP SAULI grupas vadītāja pakalpojumi;
 • Nakšņošana tūristu klases viesnīcā 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša) 7 naktis;
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcā;
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Vietējā gida pakalpojumi visās ekskursijās krievu valodā;
 • Komfortabls transports visās ekskursijās;
 • Degvielas izdevumi, autoceļu nodokļi, transporta izdevumi, stāvvietas;
 • Kuģītis pa Skadara ezeru, uzkodas un atspirdzinoši dzērieni;
 • Žabļak nodeva Durmitor Nacionālajā parkā;
 • Kuģītis Pertasta - Dievmātes sala – Perasta, ieejas biļetes muzejā uz salas;
 • Ekskursija ar gidu Kotoras vecpilsētā.

 

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Melnkalnes nacionālais folkloras vakars (šova programma, vakariņas, dzērieni, transports, pavadošais pārstāvis) – 68 EUR;
 • Ekskursija pa Budvu ar vietējo gidu (min. 10 cilv.) – 10 EUR;
 • Ieejas biļete Lipas alā – 13 EUR;
 • Ieejas biļete Skadaras NP un Durmitor NP, tūrisma nodeva Kotorā, Perastā, Ostrogā, Cetinā – 17 EUR;
 • Kūrorta nodoklis viesnīcā – 1.50 EUR (personai dienā);
 • Pusdienas ekskursijas dienā „Durmitor nacionālais parks” - no 18 EUR;
 • Pusdienas ekskursijas dienā „Kotoras līcis, Perasta, Lovčena serpentīnu ceļš” – no 18 EUR;
 • Pusdienas ekskursijas dienā „Ostrogas klosteris, Cetina” - no 18 EUR;
 • Piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 110 EUR.

 

CEĻOJUMA PASŪTĪŠANA, MAKSĀŠANAS KĀRTĪBA:

 • Lai pieteiktos ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš);
 • Pirmā avansa iemaksa 350 EUR personai;
 • Pilna ceļojuma apmaksa jāveic 6 nedēļas pirms ceļojuma.

 

 

SVARĪGI:

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei vai identifikācijas kartei.
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2022. gada un var mainīties.

 

!! Piedāvājam transfēru Liepāja - Rīgas lidosta – Liepāja. Maksa vienai personai 40 EUR (minimālais pasažieru skaits 16 personas).