Ar mīlestību no Melnkalnes! Krāšņais paradīzes stūrītis Balkānu sirdī!

Ar mīlestību no Melnkalnes! Krāšņais paradīzes stūrītis Balkānu sirdī!

Adrijas jūras pērle Melnkalne ir viena no skaistākajām un senākajām Eiropas valstīm, kas vilina ar savu brīnumaino dabu, jūrā ienirstošajiem majestātiskajiem kalniem, burvīgām viduslaiku pilsētiņām un sirsnīgu viesmīlību. Tā tiek dēvēta...

Ēdināšanas veids
Bed and Breakfast, BB
Cenas no
898.00
Izbraukšanas un atgriezšanās datums Cena Cena norādīta par vienu personu divvietīgā numurā
01.09.24 - 08.09.24 / 7 nakt.
€ 930.00
% € 898.00
Izpārdots
Adrijas jūras pērle Melnkalne ir viena no skaistākajām un senākajām Eiropas valstīm, kas vilina ar savu brīnumaino dabu, jūrā ienirstošajiem majestātiskajiem kalniem, burvīgām viduslaiku pilsētiņām un sirsnīgu viesmīlību. Tā tiek dēvēta par kalnu ieskautu dabas un vēstures dārgumu. Tie, kas tur viesojušies, iemīl to acumirklī un ar sajūsmu stāsta par to tālāk. Viena no vislielākajām vērtībām ir tās cilvēki, kurus satiekot, rodas nepārvarama vēlme paglabāt sevī to neatkārtojamību. Šeit patiesa, sirsnīga un nesamākslota viesmīlība mijas ar dāsnumu. Katrs viesis tiek sagaidīts, kā ilgi, ilgi gaidīts, un attiecīgi arī tiek godināts. Un - Melnkalne ir valsts, kur ikvienam ir laiks! Šeit grūti būs sadzirdēt teicienu “piedod, man nav laika”. Var pat šķist, ka melnkalnieši ir nedaudz slinki, jo bieži redzami atpūšamies, taču tā nebūs patiesība. Melnkalnieši ir strādīga tauta, bet no viņiem var mācīties vieglu dzīves uztveri. Melnkalne -  kur slēpjas tās šarms, kas neizbēgami savaldzina katru tās viesi? Dodies kopā ar mums aizraujošā ceļojumā, lai to sajustu, sagaršotu, redzētu un uzzinātu!
 
1.diena. 
Plkst. 05:15 tikšanās Rīgas lidostā. Reģistrācija lidojumam. Plkst. 07:10 lidojums Rīga – Tivata. Nolaišanās Tivatas lidostā 08:50. Transfērs līdz Melnkalnes kūrortpilsētai Budvai. Iekārtošanās viesnīcā. Iepazīsim Budvas apkaimi, izzināsim izklaides iespējas un atpūtīsimies pie Adrijas jūras. Piedāvājam iespēju ielūkoties arī pašā Budvas vecpilsētā kopā ar vietējo gidu. Nakts viesnīcā Budvas apkārtnē.
 
2.diena.  
Brokastis viesnīcā. Dienas pirmajā pusē brīvs laiks atpūtai pie Adrijas jūras, pastaigām vecpilsētā un apkārtnes patstāvīgai izpētei.  Izbaudiet dienu nepiespiestā gaisotnē, piepildot savus sapņus! Izbaudiet brīvības garšu, saules starus un jūras šalkas. No Budvas pludmales iespējams doties īsākās un garākās ekskursijās ar kuģīti, vietējie iedzīvotāji piedāvā laivu izbraucienus, Budvas vecpilsētas interesantākie skati paveras no senajiem mūriem, bet saulrieta krāsu spēles uzkāpiet pavērot senajā citadelē. Nakts viesnīcā Budvas apkārtnē.
 
3.diena. Skadaras ezers un Crnojevicas upe
Brokastis viesnīcā. Šai dienai piedāvājam atslodzi un relaksāciju pie dabas. Dosimies uz lielāko Melnkalnes ezeru – Skadaras ezeru. Pa ceļam pieturēsim fotopauzei, lai iemūžinātu fantastisko, Adrijas jūras piekrastē uz mazītiņas saliņas esošo, viesnīcu kompleksu Sveti Stefan. Agrāk šī vieta bija mazs zvejnieku un amatnieku ciematiņš. Laika gaitā tā tika pārveidota par slēgtu luksusa viesnīcu kompleksu, ar iespēju aizbēgt no lielpilsētu burzmas. 
Unikālais Skadaras ezers, kalnu ieskauts, radījis īstenu putnu paradīzi. Te ligzdas vij vairāk nekā 260 putnu sugas, ieskaitot Dalmācijas cirtainos pelikānus, bet ezera dzīlēs mīt aptuveni 40 zivju sugas. Visvērtīgākās ir Skadaras karpas, foreles un drūmas. Iepazīšanos ar Skadara ezeru sāksim no sena zvejnieku ciematņa ar savu gadsimtiem seno zvejniecības garu – Virpazar, kas kādreiz bija lielākā tirdzniecības pilsētiņa šajā apkaimē. Dosimies braucienā ar kuģīti pa ezeru un vērosim ezera krastā esošos zvejnieku ciematiņus, skaistas saliņas, harmoniskas ainavas, putnus un fantastiskus ūdensrožu laukus. Lai divu stundu ilgo ceļojumu ar kuģīti padarītu vēl pievilcīgāku, tiks piedāvātas arī uzkodas un atspirdzinoši dzērieni. Protams, būs iespēja arī nopeldēties ezerā! Pēc tam dosimies ar laivu taisnā ceļā uz Crnojevicas upi uz ļoti skaistām vietām, no kurām paveras brīnišķīgs skats uz neskarto dabu. Pēc ekskursijas, laiks pusdienām. Vēlu pēcpusdienā atgriežamies viesnīcā. Brīvs vakars Adrijas jūras baudīšanai.
 
4.diena. Lielā kanjonu tūre
Brokastis viesnīcā. Šodien rīts sāksies agri. Dosimies pasakainā ekskursijā uz Melnkalnes visskaistākajiem kanjoniem un redzēsim dabu, kurai skaistumā līdzīgu uz zemes ir grūti atrast! Mūsu ceļš vedīs uz skaistāko no Nacionālajiem parkiem -  Durmitor parku, kur apmeklēsim trīs slavenākos kanjonus Melnkalnē. Šis būs brīnišķīgs brauciens pa ceļu cauri Moračas upes kanjonam, pastāvīgi dodoties kalnā un baudot aizraujošus skatus. Mūsu pirmā apstāšanās būs dziļākā kanjona vieta foto uzņemšanai. Lai pa ceļam papildinātu spēkus, ieturēsim tradicionālas Melnkalnes pusdienas kādā no mazajiem kalnu ciematiņiem.
Pēc pusdienām apmeklēsim varenāko un dziļāko kanjonu Eiropā un otru dziļāko pasaulē - Taras kanjonu! Dosimies pāri elpu aizraujošam “Djurdjevica Tara” tiltam – Melnkalnes simbolam, kura augstums ir 172 metri, un tam ir lielākā arka Eiropā. Mums pavērsies varens skats uz ieleju un Durmitora kalnu grēdu. Daži pasakaini foto, un pēc tam mēs turpināsim ceļu pa Nacionālo parku “Durmitor” un apmeklēsim Melno ezeru, ko veido divi savienoti ezeri, kuri tautā tiek dēvēti par kalnu acīm. Durmitora kalnos atrodas 18 ezeri, no kuriem Melnais ezers ir visainaviskākais.
Pēc tam mūs gaida aizraujošs ceļš pāri augstkalnu pārejai Sedlo. Reljefs šeit ir tik daudzveidīgs, ka ainavas mainisies no visām pusēm. Daudzi pat salīdzina šo teritoriju ar Mēness virsmu. Lejā no pārejas dosimies pa apbrīnojamu serpantīnu ceļu, daļa no kura burtiski iet iekšā kalnu grēdā un cilpas ir paslēptas tuneļos.
Apmeklēsim brīnišķīgo Pivas upes kanjonu un Pivas ezeru, kura pārsteidzošas smaragdkrāsas ūdeņos atspoguļojas majestātiskie kalni un zilās debesis. Kādreiz šeit plūda neliela, bet strauja kalnu upīte Piva. 20. gadsimtā aizu aizsprostoja milzīgs dambis, un tajā izveidojās ezers, ko no abām pusēm ieskauj kalnu grēdas. Vakarā atgriežamies viesnīcā. Brīvs laiks, lai dotos nosvinēt saulrietu Adrijas jūrā un izbaudīt vakara peldi.
 
5.diena. Kotoras līcis - Perasta – Kotora – Lovčena serpentīnu panorāmas ceļš
Brokastis viesnīcā. Melnkalne – tā ir gan brīnumaini dabas skati, gan arī skaistas pilsētas ar ievērojamu arhitektūru. Šajā dienā iepazīsimies ar skaistākajām Melnkalnes pērlēm. Ar kalnu gredzenu, kas atstarojas zilajos ūdeņos, ieskautais fjordam līdzīgais unikālais Kotoras līcis ir viena no visievērojamākajām Adrijas jūras ainavām. Mūs gaida panorāmas brauciens gar Kotoras līci līdz Perastai – vēsturiskajai un senajai jūrnieku un kapteiņu pilsētai, kas saglabājusies nemainīgā izskatā vēl kopš 17.gs.. Šeit kāpsim kuģītī un apmeklēsim Klints Dievmātes mākslīgo salu (Gospa od Škrpjela). Pēc drošas atgriešanās mājās, jūrnieki šajā vietā meta akmeņus un nogremdēja vecas, ar akmeņiem piepildītas laivas, līdz pakāpeniski izveidojās sala kā pamats baznīcai. 
Ceļš no Perastu uz Kotoru vijas gar pašu, pašu Adrijas jūras krastu un ūdenī var redzēt lielus baseinus. Tās ir austeru un mīdiju fermas. Adrijas jūras austeru audzēšanai šeit ir īpaši piemēroti apstākļi, jo Adrijas jūras sāļums te sajaucas ar saldūdeni, kas ieplūst no kalnu upēm un strautiem nu gliemenes aug gaļīgas un brangas. Šī ir lieliska vieta, kur baudīt tās īpaši svaigas un gardas. Dosimies uz austeru fermu, kur redzēsim, kādos apstākļos gliemenes tiek audzētas. Mums būs iespēja nogaršot svaigākās austeres un gardu mājas vīnu.
Kotoras vecpilsēta (UNESCO) – izseni slavens politiskais, tirdzniecības un kultūras centrs ar izcilu flotes vēsturi, slavenu ostu un noskaņām bagātu vecpilsētu aiz nocietinājuma vaļņiem. Eskskursija gida pavadībā brīniškīgajā Kotoras vecpilsētā. Pēc ekskursijas brīvais laiks patstāvīgai pilsētas apskatei. 
Ekskursijas turpinajumā pa Lovčena kalna serpentīniem dosimies uz Melnkalnes sirdi. Ceļojums būs aizraujošs – no vairāk nekā 1000 metru augstuma redzamā Kotoras līča panorāma noteikti neatstās vienaldzīgus! Un kas gan tā būtu par ekskursiju, kurā nebūtu gastronomiskas baudas?! Protams, būs iespēja nogaršot pršuto un sieru Njegušā. Vakarpusē atgriežamies viesnīcā. Brīvs laiks, lai dotos vakara pastaigā pa jau pazīstamo promenādi un vecpilsētu un nodotos jūras baudīšanai.
 
6.diena. Ostrogas klosteris un Cetina.
Brokastis viesnīcā.  Šajā dienā iepazīsimies ar vienu no skaistākajām Melnkalnes pilsētām un brīnumaināko svētvietu. Ostrogas klosteris, izcirsts stāvā klintī, gandrīz kilometra augstumā (900m vjl.), ir apbrīnojama svētvieta un nelielās valstiņas garīguma simbols. Pateicoties unikālajai arhitektūrai, cilvēka un dabas radītajai harmonijai, sniegbaltais klosteris parādās uz pelēcīgo klinšu fona no ievērojama attāluma un ļauj noticēt, ka ir gluži vai dievišķi radīts. Ostrogas klosteris ir vienīgā svētceļnieku pielūgsmes vieta visā pasaulē, kuru bez pareizticīgajiem apmeklē arī katoļi, musulmaņi un neticīgie. Kā papildinājums klostera skaistumam, atmiņā paliks arī neaizmirstamā apkārtnes panorāma! Uz īsu brīdi piestāsim kādā no mazajiem lauku ciematiņiem pa ceļam, kur atspirdzināsimies un papusdienosim.
Cetina – senā pirmā Melnkalnes galvaspilsēta 500 gadu garumā, šodienas Melnkalnes kultūras centrs. Cetinā viss ir miniatūrā un nav tūristu burzmas, tā ir pilsēta muzejs, Melnkalnes vēstures lieciniece un dārgums. Pilsētas arhitektūras pieminekļi un muzeji iepazīstinās mūs ar kādreiz nelielās kalnu kņazistes vēsturi: Cetinas klosteris, Petra II Negoša rezidence, kņaza Daņilas Zilā pils, Dievmātes dzimšanas baznīca un bijušās Eiropas valstu vēstniecības, kurās mūsdienās darbojas dažādas kultūras iestādes. Brīvais laiks patstāvīgai pilsētas apskatei. Atgriešanās viesnīcā. Vakarā brīvs laiks, lai dotos nosvinēt saulrietu Adrijas jūrā un izbaudīt vakara peldi.
 
7.diena. Melnkalnes nacionālais folkloras vakars
Brokastis viesnīcā. Atpūta Melnkalnē nav tikai izzinošas un interesantas ekskursijas. Atpūta – nozīmē pašiem brīvi pārvaldīt savu laiku, laiski sauļoties, peldēties un vienkārši relaksēties. Šī būs brīva diena, kuru varat piepildīt ar savām iedomātām idejām. Ir iespēja pacelties virs jūras ar izpletni, ir iespēja pavizināties karuseļos, noīrēt laiviņu, doties jūras izbraukumā, nogaršot gardās jūras veltes kāda no jaukajiem piekrastes restorāniņiem. Viss, ko sirds vēlas un naudas maciņš atļauj!
Vakarā piedāvājam iepazīties ar Melnkalnes tradīcijām, virtuvi un folkloru,  apmeklējot folkloras vakaru tradicionālā krodziņā.  Šajā vakarā mēs ēdīsim dažādus tradicionālos melnkalniešu ēdienus, uzdzersim to visu ar rakiju, vīnu un ūdeni, kā arī uzzināsim, kādas ir Melnkalnes kāzu tradīcijas. Kad rakija būs mūs iekustinājusi, izlocīsim kājas ugunīgā dejā. Noguruši, bet laimīgi, atgrizīsimies viesnīcā.
 
8.diena. 
Arī sapņiem diemžēl reiz jābeidzas un jāatgriežas realitātē. Izbraukšana uz Tivatas lidostu. Vēl pēdējais skats uz Kotoras līci, atvadamies  no Melnkalnes un apgūstam lidostas telpas. Reģistrēšanās lidojumam, plkst. 09:40 lidojums Tivata – Rīga, plkst. Nolaišanās Rīgas lidostā 13:20. 

 

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS: 

 • Tiešais lidojums ar aviokompāniju AirBaltic: Rīga – Tivata - Rīga (ekonomiskā klase);
 • Nododamā bagāža līdz 23 kg, rokas bagāža līdz 8 kg;
 • Transfērs lidosta – viesnīca - lidosta;
 • AP SAULI grupas vadītāja pakalpojumi;
 • Nakšņošana tūristu klases viesnīcā 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša) 7 naktis;
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcā;
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Vietējā gida pakalpojumi visās ekskursijās krievu valodā;
 • Komfortabls transports visās ekskursijās;
 • Degvielas izdevumi, autoceļu nodokļi, transporta izdevumi, stāvvietas;
 • Kuģītis pa Skadara ezeru, uzkodas un atspirdzinoši dzērieni;
 • Ieejas biļetes apskates objektos;
 • Kuģītis Pertasta - Dievmātes sala – Perasta;
 • Ekskursija ar gidu Kotoras vecpilsētā.

PAPILDUS IZMAKSAS: 

 • Melnkalnes nacionālais folkloras vakars (programma ar dziesmām un dejām, vakariņas, dzērieni, transports) – 75 EUR;
 • Ekskursija pa Budvu ar vietējo gidu (min. 10 cilv.) – 10 EUR;
 • Tūrisma nodeva Skadaras NP, Durmitor NP, Biogradskas NP, Kotorā, Perastā, Ostrogā, Cetinā, Žabļak nodeva – 25 EUR;
 • Austeru degustācija + glāze vīna ~ 16 EUR;
 • Prošuto un siera degustācija Ņegušā – 5 EUR;
 • Kūrorta nodoklis viesnīcā – 1.50 EUR (personai dienā);
 • Pusdienas ekskursiju dienās - no 17 EUR;
 • Piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 110 EUR.

CEĻOJUMA PASŪTĪŠANA, MAKSĀŠANAS KĀRTĪBA:

 • Lai pieteiktos ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš);
 • Pirmā avansa iemaksa 350 EUR personai;
 • Pilna ceļojuma apmaksa jāveic 6 nedēļas pirms ceļojuma.

 

SVARĪGI:

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei vai identifikācijas kartei.
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.

 

!! Piedāvājam transfēru Liepāja - Rīgas lidosta – Liepāja. Maksa vienai personai 40 EUR (minimālais pasažieru skaits 16 personas). 

 

 

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS: 

 • Tiešais lidojums ar aviokompāniju AirBaltic: Rīga – Tivata - Rīga (ekonomiskā klase);
 • Nododamā bagāža līdz 23 kg, rokas bagāža līdz 8 kg;
 • Transfērs lidosta – viesnīca - lidosta;
 • AP SAULI grupas vadītāja pakalpojumi;
 • Nakšņošana tūristu klases viesnīcā 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša) 7 naktis;
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcā;
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Vietējā gida pakalpojumi visās ekskursijās krievu valodā;
 • Komfortabls transports visās ekskursijās;
 • Degvielas izdevumi, autoceļu nodokļi, transporta izdevumi, stāvvietas;
 • Kuģītis pa Skadara ezeru, uzkodas un atspirdzinoši dzērieni;
 • Ieejas biļetes apskates objektos;
 • Kuģītis Pertasta - Dievmātes sala – Perasta;
 • Ekskursija ar gidu Kotoras vecpilsētā.

PAPILDUS IZMAKSAS: 

 • Melnkalnes nacionālais folkloras vakars (programma ar dziesmām un dejām, vakariņas, dzērieni, transports) – 75 EUR;
 • Ekskursija pa Budvu ar vietējo gidu (min. 10 cilv.) – 10 EUR;
 • Tūrisma nodeva Skadaras NP, Durmitor NP, Biogradskas NP, Kotorā, Perastā, Ostrogā, Cetinā, Žabļak nodeva – 25 EUR;
 • Austeru degustācija + glāze vīna ~ 16 EUR;
 • Prošuto un siera degustācija Ņegušā – 5 EUR;
 • Kūrorta nodoklis viesnīcā – 1.50 EUR (personai dienā);
 • Pusdienas ekskursiju dienās - no 17 EUR;
 • Piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 110 EUR.

 

CEĻOJUMA PASŪTĪŠANA, MAKSĀŠANAS KĀRTĪBA:

 • Lai pieteiktos ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš);
 • Pirmā avansa iemaksa 350 EUR personai;
 • Pilna ceļojuma apmaksa jāveic 6 nedēļas pirms ceļojuma.

 

SVARĪGI:

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei vai identifikācijas kartei.
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir 2023. gada un var mainīties.

 

!! Piedāvājam transfēru Liepāja - Rīgas lidosta – Liepāja. Maksa vienai personai 40 EUR (minimālais pasažieru skaits 16 personas).