Gruzijas rudens krāsas! Svētki vīnam, dvēselei un priekam! (Gruzija)

Gruzijas rudens krāsas! Svētki vīnam, dvēselei un priekam! (Gruzija)

Par Gruziju var uzzināt no grāmatām un filmām, bet to nevar izzināt, kamēr neesi spēris kāju uz šīs bagātās zemes vai aprunājies ar tiem, kas to pazīst un patiesi mīl. Neatkārtojami skaistu, sniegiem klātu kalnu, smaragzaļu ieleju,...

Ēdināšanas veids
Bed and Breakfast, BB
Skatīt aktīvus piedāvājumus

Šis ceļojums atrodas arhīvā.
Ar pašreizējiem piedāvājumiem var iepazīties, noklikšķinot uz saites.

Par Gruziju var uzzināt no grāmatām un filmām, bet to nevar izzināt, kamēr neesi spēris kāju uz šīs bagātās zemes vai aprunājies ar tiem, kas to pazīst un patiesi mīl. Neatkārtojami skaistu, sniegiem klātu kalnu, smaragzaļu ieleju, minerālavotu, lieliska vīna un brīnišķīgu cilvēku zeme. Zeme, noslēpumu ieskauta un pilna mīklām, zeme ar oriģinālu kultūru un senu vēsturi, atsaucīgu un draudzīgu cilvēku, zila debesjuma, kalnu un ziedu zeme. Nav šaubu, tas viss ir par Gruziju! Runāt par to var vēl un vēl, ļoti, ļoti daudz, bet labāk kaut vienu reizi to redzēt savām acīm!

1. diena: 02.10.23. (pirmdiena).
Tiešais lidojums no Rīgas, plkst. 23:20. Aviokompānija AirBaltic. Lidojums uz Gruziju, Plkst. 04:40 ielidošana Tbilisi. Transfērs un agrā iekārtošanās 3-zvaigžņu viesnīcā Tbilisi.

2. diena: 03.10.23. (otrrdiena). Sveicināta Gruzija!
Vēlas brokastis viesnīcā. Mūsu ceļojuma programmu iesāksim ar mierīgāku dienu. Dosimies apmeklēt vienu no Tbilisi pilsētas un visas Gruzijas vizītkartēm - lielāko un nozīmīgāko Gruzijas dievnamu – Sameba, jeb Sv.Trīsvienības pareizticīgo katedrāli, kas apburs ar savu skaisto un diženo arhitektūru, lielisko stilu un āra dekoru. Sameba katedrāle ir arī viena no lielākajām pareizticīgo katedrālēm pasaulē. Pēc tam dosimies uz Tbilisi pilsētas centru, kur kopā ar vietējo gidu iesim pastaigā un iepazīsimies ar pilsētas galveno artēriju - Rustaveli prospektu. Turpinājumā mūs sagaida brauciens cauri pilsētai uz Mtacmindi parku, kur ar panorāmas funikulieri pacelsimies svētajā Mtacminda kalnā, no kurienes paveras aizgrābjoša pilsētas panorāma. Šeit Jums būs iespēja papusdienot vienā no vecākajiem restorāniem pilsētā -“Funikulieris”, kur pasniedz gardākos gruzīnu virtuves ēdienus un visgaršīgākos pončikus pasaulē! Meistarīgi vietējie pavāri parādīs adžāriešu hačapuri un slaveno Funikuliera pončiku gatavošanas paraugdemonstrējumu meistarklasi un mēs nodegustēsim arī slavenos Lagudze ūdeņus. Brīvais laiks atpūtai vai patstāvīgai pilsētas izpētei. Vakarā iesakām izbaudīt pilsētas apburošo kolorītu un valdzinošo elpu kādā no vietējām kafejnīcām, kur var nobaudīt tradicionālos gruzīnu ēdienus, vai pastaigāties pa vecpilsētu. Iesakām apmeklēt slavenās Tbilisi sērūdens pirtis un gūt īstu baudījumu miesai un garam! Nakts viesnīcā Tbilisi.

3. diena: 04.10.23. (trešdiena). “Tbilisi – mana mīļā un dārgā!”.
Brokastis viesnīcā. Apskates ekskursija pa Tbilisi vecpilsētu: dosimies pastaigā pa vēsturisko centru, kur redzēsim “Izrādi par mīlestību akmenī” - Rezo Gabriadzes teātri - torni-dīvainas formas pulksteni, kur ik stundu var vērot muzikālu mini izrādi ar eņģeļiem! Pa vecpilsētas šaurajām ieliņām nonāksim pie Miera tilta – neparastas stikla celtnes virs Kūras upes un Rike parkā pacelsimies pa trošu ceļu uz Narikala cietoksni, lai varētu izbaudīt skaistos skatus uz pilsētu. No Narikala nokāpsim pie Abanotubani kvartāla ar slavenajām sēra pirtīm, kurās mīlēja atpūsties Puškins un Dimā. Šeit atrodas arī neparasts kanjons ar ūdenskritumu - Legvtakhevi. Pastaigāsimies pa Šardena ielu - izklaides un sabiedriskās dzīves "Meku", pie Tamadzes pieminekļa uzzināsim tā vēsturi un ievēlēsimies vēlēšanos un aplūkosim Sioni templi, kurā glabājas Gruzijas sargātājas Sv. Nino krusts. Šaurās vecpilsētas ieliņas, vīna pagrabi un gleznu galerijas glabā Tbilisi senatnes aristokrātisko garu un apbur katru tās apmeklētāju. Gruzini ir lieliski dejotāji. Tāpēc dosimies paviesoties pie mūsdienu dejas mākslas meistariem, pavērosim bačatas dejas paraugdemonstrējumus un noteikti iemācīsimies arī paši šo lielisko deju. Partneris dejai būs katram un mācību stundas noslēgumā katrs mācēs bačatas dejas soļus! Būs jautri un aizraujoši! Vakarā, brīvajā laikā Jūs varēsiet pasēdēt vietējās kafejnīcās un nobaudīt tradicionālos gruzīnu ēdienus vai pastaigāties pa pilsētu. Iesakām apmeklēt slavenās Tbilisi sērūdens pirtis un gūt īstu baudījumu miesai un garam. Nakts viesnīcā Tbilisi.

4. diena: 05.10.23. (ceturtdiena). Gruzijas svētvietas - Džvari, Mcheta.
Brokastis viesnīcā. Džvari klostera apmeklējums, no kura paveras senās Mchetas brīnišķīgā panorāma un redzama divu varenu upju – Kūras un Aragvi - savienošanās. Gluži kā putni Jūs izjutīsiet šeit brīvības garu! Saka – “Kurš nav bijis Mchetā, tas nav bijis Gruzijā”. Senā Gruzijas galvaspilsēta Mcheta ir svētceļojuma vieta un svētnīca katram gruzīnam. Tik daudz kulta vietu, kā šeit, nav nekur citur Gruzijā. Tāpēc šo seno pilsētu dēvē par “Otro Jeruzālemi”. Mēs apskatīsim Svetichoveli (Dzīvības pīlārs) katedrāli. Pastaiga pa pilsētu. Suvenīru bodītes, aromātiskas garšvielas, vīnogu našķis – čurčela, slavenā keramika un karstie hačapuri, kas tiko izņemti no krāsns! Pusdienas tradicionālā gruzīnu restorānā pie Kūras upes. Pēc tam mūs uzņems konjaka rūpnīca “Saradžišvili”, kuras vesture aizsakās 1884. gadā. Jūs iepazīstinās ar konjka gatavošanas tehnologiju, bet, nodegustējot slaveno gruzīnu konjaku, Jūs sajutīsiet samataina siltuma pieplūdumu visā ķernemī, kas nešaubīgi noskaņos Jūs jauniem iespaidiem! Atgriešanās Tbilisi. Brīvais laiks. Nakts viesnīcā Tbilisi.

5. diena: 06.10.23. (piektdiena). Signagi – Bodbe - vīnogu ražas svētki “Rtveli” Kahetijā.
Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Gruzijas austrumiem - Kahetijas reģionu. Šodien jūs uzzināsiet visu par gruzīnu vīnu un viesmīlību. Mēs apmeklēsim Bodbe sieviešu klosteri, kur atrodas Svetās Nino bazilika, kas uzcelta Gruzijas kristītājas apbedīšanas vietā, bet, nokāpjot pie Svētās Nino brīnumdarītāja avota, varēsiet ievēlēties kādu vēlēšanos, kas noteikti piepildīsies. Mēs apstāsimies Signagi – mīlestības pilsētā, ļaujot tai mūs iemānīt savu šauro, mājīgo ieliņu labirintos. Maza, bet žilbinoši skaista, Signagi slejas pakalna galā, paverot pasakainu skatu pāri Alazanas ielejai. Pilsētai ir 23 torņi un 6 vārti, un to apjož 18. gadsimtā būvēts mūris ar lielāko cietoksni Gruzijā. Pēc tam dosimies vēl dziļāk Kahetijas sirdī, jo tieši šeit mūs gaida meaizmirstams piedzīvojums - visiespaidīgākais un lieliskākais pasākums - "Rtveli"! Tie gruzīniem ir īpaši vīnogulāju un vīnogu ražas novākšanas svētki. Vācam vīnogas, dziedam dziesmas, pēc tam mīcām tās un izbaudam procesu! Jums būs iespēja piedalīties vīna gatavošanā. Ģimenes vīna pagraba – marani apmeklējums pie vietējā vīndara: šeit Jums būs lieliska iespēja nogaršot vietējo vīnu tieši no kvevri (lielām māla krūkām, kas ieraktas zemē) un piedalīties gruzīnu ēdienu gatavošanā. Mēs cepsim maizi, grillēsim šašliku uz vīnogulājiem un gatavosim saldo čurčelu. Noslēgumā Jūs gaida īstas gruzīnu dzīres ar tradicionālajiem gruzīnu ēdieniem un mājas vīnu! “Rtveli” – tie ir smiekli, joki un milzums pozitīvu emociju! Vakarā izbraukšana uz Tbilisi. Nakts viesnīcā Tbilisi.

6 diena: 07.10.23. Mēs braucam uz kalniem! “Majestātiskais Kazbegs”.
Pilnas dienas ekskursija: Ananuri – Džvari pāreja – Kazbegs – Svētās Trīsvienības templis – Gudauri .
Brokastis viesnīcā. Agri no rīta sāksies Jūsu ekskursija pa interesanto un ainavisko Gruzijas kara ceļa maršrutu, kas vēsturiski savienoja Gruziju ar Ziemeļkaukāzu. Šis senais vēsturiskai maršruts atklās Jums visu Zhinvali ezera skaistumu. Mēs apmeklēsim Ananuri viduslaiku pili, pa galvu reibinošiem šauriem kalnu ceļu serpantīniem pacelsimies uz Krusta pāreju un brauksim garām kalnu slēpošanas kūrortam Gudauri, redzēsim leģendārā "padebešu" jeb Gergeti - Sv. Trīsvienības tempļa neparasto skaistumu, ko būs iespējams vērot ne tikai no kalna pakājes. Pa seno kalnu ceļu mēs ar 4x4 džipiem dosimies uz pašu templi, kas atrodas 2170 m augstumā. No šejienes paveras nepārspējami skaists skats uz Terekas upes ieleju, Stepancmindi ciematu un majestātisko, ar mūžīgo sniegu klāto, vulkānu – Kazbegu, vienu no visskaistākajām Kaukāza kalnu virsotnēm, kas personificē pašu Gruziju – lepnu, senu, leģendāru un noslēpumainu. Pusdienas Pasananuri – slaveno hinkāļu dzimtenē. Vakarā atgriešanās Tbilisi. Nakts viesnīcā Tbilisi.

7. diena: 08.10.23. (svētdiena). Pastaiga pa Tbilisi. Suvenīri – tirgi – pirkumi.
Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks Tbilisi. Būs iespējams apmeklēt Pārtikas tirgu. Tbilisi tirgus ir īpaši brīnumaina vieta. Šeit Jūs redzēsiet visdažādāko augļu, dārzeņu, zaļumu, piedevu un garšvielu kalnus .... sastapsiet garas galdu rindas ar dažādiem sieriem un visdažādākās nokrāsas un garšas čurčelu. Varēsim pastaigāties arī pa “Sauso tiltu” (suvenīru tirgu) – galveno antikvāro lietu tirgu pilsētā. Tas kādreiz bija daļa no tilta, kas savienoja abus Kūras upes krastus. Šeit var atrast absolūti visu: senus priekšmetus, rotas, plates un fotoaparātus, pulksteņus un traukus. Tikai šeit var iegādāties tiešām unikālus rokām darinātus priekšmetus.
Vakarā – atvadu gala vakariņas tradicionālā gruzīnu restorānā. Jūs varēsiet redzēt ugunīgās gruzīnu dejas, paklausīties slaveno vīru daudzbalsīgo dziedājumu un, protams, novērtēt tradicionālo kaukāza virtuvi: khinkali, mcvadi, lobio, sacivi, gruzīnu vīnus un čaču! Atgriešanās viesnīcā. Atpūta.

8. diena: 09.10.23. (pirmdiena).
Bezgala laimīgi, mēs atstājam šo skaisto un viesmīlīgo zemi ... bet pārliecināti, ka tikai uz laiku! Transfērs uz lidostu plkst. 03:00. Izlidošana no Tbilisi plkst. 05:25. Tiešais lidojums Tbilisi - Rīga. Plkst. 08:55 ierašanās Rīgā.

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Lidojums: Rīga - Tbilisi - Rīga (avio kompānija - airBaltic);
 • Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (max svars 20 kg, 100х50х80 cm);
 • Nakšņošana tūristma klases 3* viesnīcā 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša) 7 naktis;
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcā;
 • Pavadošā pārstāvja pakalpojumi;
 • Profesionāla vietējā krievvalodīgā gida pakalpojumi;
 • Transporsta apkalpošana visa ceļojuma laikā;
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Ieejas biļetes programmā paredzētajos apskates objektos (muzejos, baznīcās, vīna pagrabos un citi);
 • Ekskursija uz Samebu, Tbilisi pilsētas centru un Matcminda kalnu;
 • Ekskursija pa Tbilisi vecpilsētu;
 • Adžāriešu hačapuri un pončiku gatavošanas paraugdemonstrējumu meistarklase;
 • Maizes, šašlika un čurčelas gatavošanas meistarklase;
 • Vīnogu novākšana – Rtveli;
 • Mielasts un vīna degustācija vīna pagrabā Kahetijā;
 • Brauciens ar 4 x 4 džipiem uz Gergeti;
 • Bačatas meistarklase;
 • Gruzīnu kolorīts un viesmīlība.

CEĻOJUMA CENĀ NAV IEKĻAUTS:

 • Ceļojuma apdrošināšana līdz 65 g. – 7 €;
 • Sēra pirtis – no 15 € personai.

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Piemaksa par vienvietīgo SGL numuru – 120 €;
 • Funikulieris Mtacminda kalnā - 7 €;
 • Pacēlājs uz Narikala cietoksni - 2 €;
 • Pusdienas ekskursiju dienās ~ 20 – 25 €;
 • Degustacija un ekskursija konjaka rūpnīcā – 15 €;
 • Gala vakariņas tradicionālā gruzīnu restorānā – 65 €.

CEĻOJUMA PASŪTĪŠANA, MAKSĀŠANAS KĀRTĪBA:

 • Lai pieteiktos ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš);
 • Pirmā avansa iemaksa 350 EUR personai;
 • Pilna ceļojuma apmaksa jāveic 6 nedēļas pirms ceļojuma.

SVARĪGI:

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, obligāti ir līdzi jābūt derīgai pasei! (derīguma termiņš ne mazak ka 6 mēn. Pēc atgriešanās no ceļojuma)
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir orientējošas un var mainīties.

!! Piedāvājam transfēru Liepāja - Rīgas lidosta – Liepāja. Maksa vienai personai 40 EUR (minimālais pasažieru skaits 16 personas).

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Lidojums: Rīga - Tbilisi - Rīga (avio kompānija - airBaltic);
 • Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (max svars 20 kg, 100х50х80 cm);
 • Nakšņošana tūristma klases 3* viesnīcā 2 – 3 vietīgos numuriņos ar ērtībām (WC, duša) 7 naktis;
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcā;
 • Pavadošā pārstāvja pakalpojumi;
 • Profesionāla vietējā krievvalodīgā gida pakalpojumi;
 • Transporsta apkalpošana visa ceļojuma laikā;
 • Visas programmā iekļautās ekskursijas, izņemot tās, kas norādītas par papildus samaksu;
 • Ieejas biļetes programmā paredzētajos apskates objektos (muzejos, baznīcās, vīna pagrabos un citi);
 • Ekskursija uz Samebu, Tbilisi pilsētas centru un Matcminda kalnu;
 • Ekskursija pa Tbilisi vecpilsētu;
 • Adžāriešu hačapuri un pončiku gatavošanas paraugdemonstrējumu meistarklase;
 • Maizes, šašlika un čurčelas gatavošanas meistarklase;
 • Vīnogu novākšana – Rtveli;
 • Mielasts un vīna degustācija vīna pagrabā Kahetijā;
 • Brauciens ar 4 x 4 džipiem uz Gergeti;
 • Bačatas meistarklase;
 • Gruzīnu kolorīts un viesmīlība.

CEĻOJUMA CENĀ NAV IEKĻAUTS:

 • Ceļojuma apdrošināšana līdz 65 g. – 7 €;
 • Sēra pirtis – no 15 € personai.

PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Piemaksa par vienvietīgo SGL numuru – 120 €;
 • Funikulieris Mtacminda kalnā - 7 €;
 • Pacēlājs uz Narikala cietoksni - 2 €;
 • Pusdienas ekskursiju dienās ~ 20 – 25 €;
 • Degustacija un ekskursija konjaka rūpnīcā – 15 €;
 • Gala vakariņas tradicionālā gruzīnu restorānā – 65 €.

CEĻOJUMA PASŪTĪŠANA, MAKSĀŠANAS KĀRTĪBA:

 • Lai pieteiktos ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš);
 • Pirmā avansa iemaksa 350 EUR personai;
 • Pilna ceļojuma apmaksa jāveic 6 nedēļas pirms ceļojuma.

SVARĪGI:

 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru.
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, obligāti ir līdzi jābūt derīgai pasei! (derīguma termiņš ne mazak ka 6 mēn. Pēc atgriešanās no ceļojuma)
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas ir orientējošas un var mainīties.

!! Piedāvājam transfēru Liepāja - Rīgas lidosta – Liepāja. Maksa vienai personai 40 EUR (minimālais pasažieru skaits 16 personas).