Ceļojuma apdrošināšana un EVAK karte

Jau kādu laiku ceļošana mums kļuvusi teju vai par ierastu. To apliecina gan tūrisma aģentūru darba apjoma pieaugums, gan ceļotāju skaistās bildes sociālajos tīklos. Taču viens jautājums saglabājis savu aktualitāti vēl līdz pat šodienai - apdrošināšana un EVAK kartes.

Nereti pat pieredzējušiem ceļotājiem skaidrojam atšķirību starp šīm divām lietām, tādēļ piekrītot teicienam "Atkārtošana - zināšanu māte!" un rūpējoties par mūsu tūristu drošību publicējam rakstu, kurš ieviesīs skaidrību šajā lietā.

CEĻOJUMA apdrošināšana.

Ceļojumu apdrošināšana ir drošākais veids kā, dodoties uz ārzemēm, pasargāt sevi un savus ģimenes locekļus no neparedzētiem izdevumiem. Ikvienam ceļotājam plānojot ceļojumu, ārpus savas valsts robežām, ir jārēķinās ar zināmiem riskiem, no kuriem, diemžēl, neviens no mums nav pasargāts, tādēļ mēs uzskatām, ka ceļojumu apdrošināšana ir svarīgs veiksmīga ceļojuma priekšnosacījums.

Pastāv daudz un dažādi ceļojumu riski, tādēļ apdrošināšanas sabiedrības un tūrisma firmu pārstāvji izstrādājuši dažādas ceļojumu apdrošināšanas programmas un tajā iekļaujamās lietas - komandējumam vai atpūtas braucienam, apdrošinot sporta inventāru, ceļojuma dokumentus, savienojuma reisa nokavēšanas riska apdrošināšana - ja ceļojuma ietvaros paredzēta pārsēšanās no vienas lidmašīnas uz citu, utt. Visu programmu pamatā, protams, ir medicīniskās palīdzības izdevumu segšana, kas ietver arī tādas lietas, kā medicīniskā transportēšana, nelaimes gadījumi un repatriācijas izdevumi. Lai neapjuktu apdrošināšanas piedāvājumos iesakām vērsties pie tūrisma aģentūru speciālistiem, kas izvērtējot Jūsu vajadzības spēs sagatavot Jūsu vajadzībām atbilstošāko apdrošināšanu. Cenu ziņā starpības nebūs - apdrošināšana tūrisma aģentūrā un noformējot internetā izmaksās vienādi.

Kas ir EVAK karte?

Valsts garantētā veselības apdrošināšana (EVAK) Nacionālā veselības dienesta (NVD) izsniegto Eiropas veselības apdrošināšanas karte, kas sniedz Jums iespēju saņemt valsts garantēto neatliekamo vai nepieciešamo medicīnisko palīdzību tādā pašā apjomā, kādā tā tiek nodrošināta tās valsts iedzīvotājiem. Šādu palīdzību sniegs ārstniecības iestādes un ārsti, kuri attiecīgajā valstī nodrošina valsts garantētos veselības aprūpes pakalpojumus. Pirms veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanas ārstniecības iestādē vai pie ārsta ir jānoskaidro, vai konkrētajā iestādē tiks akceptēta EVAK karte. Ņem vērā, ka šī karte nenodrošina bezmaksas pakalpojumus , neatbrīvo no pacienta iemaksām (saņemot veselības aprūpes pakalpojumu, jāmaksā attiecīgajā valstī noteiktā pacientu iemaksa) un nesedz repatriācijas izdevumus. Katras valsts veselības aprūpes sistēmai ir savas īpatnības, kuras izmantojot šo karti būs jāņem vērā.

Karti izsniedz bez maksas un to var saņemt Nacionālā veselības dienesta centrālajā birojā, kādā no NVD nodaļām uzrādot personu apliecinošus dokumentus, e- veselības vai www.latvija.lv portālā, vai pa pastu sūtot aizpildītu un parakstītu pieteikuma veidlapu.

EVAK neaizstāj ceļojuma apdrošināšanu. Tā neattiecas uz veselības aprūpes pakalpojumiem privātpraksēs un nesedz tādas izmaksas kā lidmašīnas biļetes cenu, kas jāmaksā, lai atgrieztos mītnes valstī, ja riska radīto iemeslu dēļ iepriekš iegādāto biļeti izmantot nav iespējams, vai zaudējumus, kas saistīti ar bojātu vai nozagtu īpašumu.

 

Pēdējās ziņas un jaunumi

 • Igaunijas interesantākās kafejnīcas

  Igaunijas interesantākās kafejnīcas

  Mēs , Latvieši, mīlam apceļot mūsu kaimiņu zemes, kaut vai tikai tādēļ, ka šāds brauciens nav ilgi jāplāno. Rezervē naktsmājas, ja paredzēts divu vairāku dienu brauciens, izpēti apskates objektus, sēdies mašīnā un brauc!...

 • Taizeme - vīza bez maksas!

  Taizeme - vīza bez maksas!

  Kad termometra stabiņš noslīd līdz pat mīnuss grādu atzīmei Taizeme ir gatava uzņemt mūsu valsts ceļot gribētājus un dāvāt tiem patiesi daudzveidīgu atpūtu, pielāgojoties un pārsteidzot ik vienu, kurš izvēlējies šo neatk...

 • Polijas atrakciju parki

  Polijas atrakciju parki

  Plānojot doties ceļojumā ar auto, Polija bieži vien asociējās ar tranzītvalsti, kur piestāt un ieturēt gardas un sātīgas pusdienas, kā arī ar ceļa posmu, kurš “apēd” mūsu ceļojumam atvēlēto laiku, pirms nokļūšanas savā v...