Igaunijas interesantākās kafejnīcas

Igaunijas interesantākās kafejnīcas

Mēs , Latvieši, mīlam apceļot mūsu kaimiņu zemes, kaut vai tikai tādēļ, ka šāds brauciens nav ilgi jāplāno. Rezervē naktsmājas, ja paredzēts divu vairāku dienu brauciens, izpēti apskates objektus, sēdies mašīnā un brauc! Gan Igaunijā, gan Lietuvā ir patiesi daudz skaistu un interesantu apskates vietu, kuras katru gadu papildinās un noteikti ir Jūsu uzmanības vērtas. Taču šoreiz vairāk par to, ka katra brauciena laikā piezogas brīdis, kad visas līdzi paņemtās uzkodas ir notiesātas un prāts nesās tikai un vienīgi ēdiena virzienā, otrajā plānā atstājot sākotnēji izvirzīto mērķi – tūrisma objektu iepazīšanu. Ko mēs darām šādos brīžos? Meklējam tuvāko iespējamo vietu , kur ieturēt maltīti un nereti gadās tā, ka tuvākā maltītes vieta ir vieta ,kas apmierina tikai mūsu pamatvajadzības un noteikti neizraisa vēlmi atgriezties tur atkārtoti. Mēs apkopojām vietas, kas noteikti kļūs par skaistu papildinājumu Jūsu ceļojumam un allaž gribēsies turp atgriezties.

 

Esot Igaunijas galvaspilsētā noteikti iesākam apmeklēt krodziņu III Draakon, kas atrodas Rātsnama vecajā tiesas istabā, omulīgā pagrabiņā. Šī vieta ir īpaša ar savu unikālo 15.gadsimta ieturēto interjeru. Telpās valda patīkama, teatrāla atmosfēra. Ēdiens jābauda bez galda piederumiem un lustru vietā telpas izgaismo dažāda izmēra sveces, kas ciemošanos šajā vietā padara vēl īpašāku. Krodziņa saimniece cienās ar gardu brieža gaļas zupu, sešu šķirņu pamatīgiem pīrāgiem, medījuma gaļas grila desiņām un Rātslaukuma alu. Cenas nu dien ir draudzīgākās visā Tallinas apkaimē – piemēram firmas ēdiens – zupa ,maksā vien 2,5 EUR.
Adrese: Raekoja plats 1, 10146, Tallina

 

Ja galvaspilsētas apskates braucienā dodaties kopā ar bērniem noteikti piestājat uz maltīti kafejnīcā Koogel-Moogel. Tā ir ļoti īpaša koncepta kafejnīca, kura priecēs ne vien mazos ceļotājus, bet arī vecākus. Koogel-Moogel pret ēdiena pagatavošanu izturas kā pret mākslu, ar ļoti radošu pieeju. Gan ēdiena izvēle, gan tā pasniegšana ir kā maza teātra izrāde. Šajā vietā vari baudīt patiesi gardu un veselīgu ēdienu, turklāt kafejnīcā piedāvātie ēdieni ir gatavoti no vietējiem produktiem.
Adrese: Toom-Kooli 13, 10130, Tallina

 

Kā apvienot lietderīgo un patīkamo esot Tallinā? Apmeklējot Neitsitorn Jaunavas torņa muzeja kafejnīcu. Šī vieta brīnišķīgi apvieno divas viduslaiku Tallinas būtiskākās dzīves jomas - virtuves un kara kultūru. Ieturi gardu maltīti 14. gadsimtā celtā torņa unikālajā kafejnīcā-restorānā, kur papildus gardajiem ēdieniem var baudīt lielisko skatu uz Tallinas vecpilsētu , kā arī gūt ieskatu par ēkas un rajona vēsturi.
Adrese: Lossi plats 11/Lühike jalg 9a, Tallina

 

Kafejnīca "La Muu", Kalamaja rajonā, sniegs īstu garšas baudījumu saldējuma cienītājiem. Te saldējumu ražo jau piecus gadus un daudzi no veidiem nemaz parastajos veikalos nav iegādājami, tādēļ dodies un nobaudi šo ekskluzīvo un patiesi gardo saldējumu. Vitrīnā atradīsiet vismaz 20 saldējumu garšu veidus, turklāt tie regulāri tiek papildināti izmantojot sezonālos augļus un ogas.
Adrese: Telliskivi 60A/510412 Tallina

 

Pērnava arī piedāvā plašas ēdināšanas iespējas no kurām interesantākā ir Fishing Village ostas kafejnīca, kas atrodas upes malā, ar iespēju pašam izmakšķerēt foreli, no īpašumā esošā dīķa. Kamēr tiek grilēts tikko noķertais loms baudi kafejnīcas gardo zupu, vai dodies nelielā izbraukumā ar kuģīti pa Saugas upi.
Adrese: Uus-Sauga 62, 80033, Pērnava

 

Esot Pērnavas centrā ir vērts piestāt Piccadilly veģetāriešu kafejnīcā. Pat tad, ja tādi neesat ļaujaties interesanto un veselīgo garšu valdzinājumam. Mielojies ar lieliskām un sātīgām maltītēm, kūkām, cepumiem, pašu gatavotu šokolādi un malko īstus, dabīgus vīnus. Visi kafejnīcas ēdieni un konditorejas izstrādājumi, ir veselīgi un uzturvielām bagāti, tie nesatur laktozi, glutēnu un cukuru.
Adrese: Pühavaimu 15, 80011,Pērnava

Vēl viens Pērnavas must see ir Sooriku Bar - virtuļu bārs. Virtuļi te tiek gatavoti jau vairāk kā pusgadsimtu un ņemot vērā šīs iestādes popularitāti tā būs arī turpmāk .Te top silti un sātīgi virtuļi, kas garšos ikvienam. Tāpat te var iegādāties arī sāļos un saldos pīrāgus un dažādas kūkas. Ēdienkartē ir arī tradicionālās ķilavu maizītes un kartupeļu salāti. Vietā valda nostalģiska atmosfēra , ātra apkalpošana un demokrātiskas cenas.Adrese: Pühavaimu 15, 80011 ,Pärnu maakond, Pērnava

 

Savukārt Tartu esošā kafejnīca Tassikoogid liks gavilēt ik vienam saldummīlim. Tik lielu kūku piedāvājumu reti kur var sastapt. Šī ir pirmā cupcake boutique stila kafejnīca, kura ir apskates vērta kaut vai tikai tās interesantā interjera dēļ.
Adrese: Tähe 21,50103,Tartu

 

Vēl Tartu noteikti , ja brauciens paredzēts kopā ar mazajiem ceļotājiem, maltīti ieturēt var kafejnīcā Cafe-Lounge Ylicool. Šī ir bērniem draudzīga kafejnīca ar garšīgu un veselīgu ēdienu, interesantu pasniegšanu un nevainojamu apkalpošanu. Kafejnīcā ierīkota liela un mājīga bērnu istaba.
Adrese: Ülikooli 8, Tartu

 

Vēl mēs , latvieši, mīlam arī doties atpūtā uz Sāremā salu, pēc prāmja triecoties cauri tās priekšnamam Muhu salai, cenšoties pēc iespējas ātrāk nokļūt vēlamajā galamērķī. Visus zivju ēdienu cienītājus aicinām gan piestāt Muhu salā un apmeklēt zivju kafejnīcu Kalapoe Kohvik. Izejvielas galvenokārt nāk no vietējās jūras. Reņģes, butes, asari, līdakas u.c. Sātīgas zupas, gardi otrie ēdieni un dažādi zivju pīrāgi un salāti, kurus citviet nobaudīt nebūs iespējams. Ļoti vienkārša un sirsnīga vieta, kur, starp citu, varēsiet iegādāties arī interesantus suvenīrus.
Adrese: Līva, 94701 Sāremā apriņķis , Muhu

 

Vēl esot uz salas un dodoties uz Sāres apriņķa galvaspilsētu – Kuresāri ir vērts iegriezties kafejnīcā Nöges, kas atrodas dienvidu piekrastes ciematā Pihtla, vēsturiskajā Pihtlas pagastnamā, 1891.gadā būvētajā ēkā. Šī kafejnīca ir ģimenes uzņēmums , kur ar īpašu mīlestību un cieņu tiek apkalpots ikviens viesis. Piedāvājums sastāv tikai no vietējām izejvielām gatavotiem ēdieniem ar īpašo Sāremā pieskaņu. Iegādājies uz vietas ceptu maizi, konditorejas izstrādājumus un kūkas.
Adrese: Valla ,Pihtla-94101, Sāremā apriņķis

 

Esot Hijumā salā kā obligātu kafijas pauzi atzīmējat Padriku veikalā / kafejnīcā. Maza un omulīga vietiņa, kur rosās pati saimniece. Šeit var ieturēt maltīti, nobaudīt saimnieces gardās kanēļmaizītes un klausīties mūziku, kas skan no vecajām vinila platēm. Šī vieta gaida ciemiņus siltajā sezonā.
Adrese : Nasva, 92130 Hiiu maakond

Pēdējās ziņas un jaunumi