Neparastas autobusu tūres: ko apskatīt Polijas dzintara galvaspilsētā

Neparastas autobusu tūres: ko apskatīt Polijas dzintara galvaspilsētā

Autobusu tūres pa Eiropu – tās ir ne tikai tūristu iemīļotās Prāga, Varšava, Berlīne. Mazās pilsētas dažkārt slēpj sevī interesantas vietas un Gdaņska ir kā pierādījums tam. Nelielajā pilsētiņā Polijas ziemeļos atrodas vairāki desmiti, dažādu laikmetu, arhitektūras un kultūras pieminekļi, un kā suvenīrus no šejienes uz mājām var aizvest oriģinālus izstrādājumus no tīra dzintara.

Ko var aplūkot Gdaņskā

Ceļojumi ar autobusu līdz Gdaņskai – tā ir laba ideja, taču izpētīt pilsētu, it īpaši tās vēsturisko daļu, labāk ar kājām. Tad Jūs noteikti neko napalaidīsiet garām. Starp Polijas dzintara galvaspilsētas galvenajām apskates vietām, ir:

  • Sv. Katrīnes baznīca – 76 m augstais tornis, kuru 13.-14. gadsimtā cēla Gdaņskas-Pomerānijas hercogi.
  • Sv. Brigitas baznīca – 16. gadsimta celtne, uzbūvēta sagrautās Sv. Magdalēnas kapellas vietā, tā ir skaista ne tikai no ārpuses, iekšpusē ir dzintara altāris un desmitiem kaltu gleznu.
  • Sv. Nikolaja baznīca – vēl viena senlaicīga baznīca un tornis, kuras iekšpusē brīnumainā kārtā saglabājušies oriģināli apgleznotie koka griesti.
  • Karaliskā kapella – 17. gadsimta celtne, kura noformēta klasiskā baroka stilā, kas raksturīgs šim laikmetam.
  • Sv. Marijas bazilika – lielākā saglabājusies ķieģeļu baznīca Eiropā, šo viduslaiku ēku 82 metru augstumā būvēja 150 gadus; kur par 10 zlotiem var uzkāpt pa spirālveida kāpnēm uz jumta novērošanas laukuma un ieraudzīt pilsētu no putna lidojuma.
  • Malborkas viduslaiku pils pārsteidz ar saglabājušos arhitektūras elementu mērogu un daudzumu, taču apmeklēt to ieteicams ar gidu, tā būs interesantāk.

Ceļojumi uz tādām pilsētām, kā Gdaņska ir labi ar to, ka nedēļas nogales tūres ietvaros, Jums izdosies apskatīt daudzas vietas un uzņemt simtiem fotoattēlu piemiņai. Turklāt, braukt uz “Baltijas Poliju” ir vērts jebkurā gadalaikā, klimats šeit tradicionāls, ar maigām ziemām un komfortablu vasaru.

Laiku, kas būs palicis pēc galveno apskates objektu apmeklēšanas, ir vērts izmantot pastaigām pa vecpilsētas ieliņām. Tur ir daudz suvenīru veikalu ar apgleznotiem traukiem, izstrādājumiem no sudraba un dzintara; kā arī desmitiem ēdināšanas uzņēmumu ar tradicionālo poļu virtuvi, par pieņemamām cenām.

Lai gūtu dažādus iespaidus un iepazītu neparastus maršrutus, jāsazinās ar tūrisma aģentūru Ap Sauli. Pie mums Jums noteikti atradīsies autobusu tūres uz tām vietām, kur vēl neesat bijuši un kur varēsiet atrast sev ko interesantu.

Pēdējās ziņas un jaunumi