Simts dievnamu sala – Gotlande un viduslaiku pērle – Visbija!

Simts dievnamu sala – Gotlande un viduslaiku pērle – Visbija!

Gotlande ir Zviedrijai piederoša sala, kas ir viena no populārākajām Skandināvijas apskates vietām. Tā ir 175 km gara un 52 km plata un Gotlandi par mājām sauc aptuveni 57 tūkstoši iedzīvotāji. Gotlande ir vieta, kur zeme satiekas ar jūru un kur tagadne ik uz soļa mijas ar vēsturi. Viena no Gotlandes raksturojošām iezīmēm ir baznīcas. Uz salas ir neskaitāmas baznīcas , tādēļ par īpašām vietām tiek uzskatīti tieši ceļu krustojumi, kuros nostājoties, var saskatīt četrus dievnamus, katru savā debess pusē. Dievnami nebūt nav mazi un necili, tieši otrādi – milzu ēkas un torņi paceļas krietni virs pilsētu māju jumtiem. Gotlandes galvaspilsēta , kā arī salas pērle – Visbija, kas izceļas ar tēlainām, bruģētām ieliņām un labi saglabājušos viduslaiku ēku ansambli, kas , starp citu, saņēmusi arī UNESCO Pasaules mantojuma objekta statusu. Visbiju apjož iespaidīgs pilsētas nocietinājumu mūris. Tas tika celts 13.gadsimtā no kaļķakmens un sniedzas vairāk kā 3 km garumā, kas tika būvēts ne tikai lai aizsargātos no iebraukušajiem ienaidniekiem, bet arī no Gotlandes pašu zemniekiem un nemierniekiem. Arī mūris ir labi saglabājies līdz mūsdienām un tas ļauj aptvert Visbijas svarīgumu vēstures lapās. Pilsētai paplašinoties, mūsdienās tā “izkāpusi” ārpus mūra robežām. Lai arī sala atrodas rokas stiepiena attālumā uz to ar auto neaizbrauksiet, tādēļ jāizvēlas jūras vai gaisa ceļi. Uz Gotlandi no Zviedrijas var doties ar prāmi, kā arī ar kruīza kuģi no Rīgas Pasažieru ostas.

Ko apskatīt viesojoties Gotlandē :

Svētās Marijas katedrāle - Katedrāles ēka tika daudzreiz pārbūvēta, tāpēc tās arhitektūrā ir dažādu laikmetu elementi. Šī ir vienīgā aktīvi funkcionējošā baznīca Visbijā un vienīgā aktīvā viduslaiku baznīca Gotlandes salā. Šeit bieži notiek ērģeļu koncerti.

Visbijas Botāniskais dārzs – Nelielais un kompaktais botāniskais parks atrodas Visbijas pilsētas vecajā daļā, netālu no promenādes. Parku no abām pusēm ierobežo cietokšņa siena, tam ir vairākas ieejas un izejas. Tas darbojas jau vairāk kā 150 gadu un ļauj iepazīt augu daudzveidību no visiem kontinentiem. Visbijas botāniskais dārzs ir lieliska vieta pastaigām un piknikiem.

Gotlandes muzejs - no labākajiem Zviedrijas muzejiem. 8000 gadu bagāta vēsture no akmens laikmeta, vikingu laikmeta, viduslaikiem līdz mūsdienām. Ekspozīciju zāles atspoguļo Gotlandes bagāto kultūras vēsturi.

Lummelunda ala ir viena no garākajām alām Zviedrijā. Aizraujoša pastaiga pa stalagmītiem, stalagtītiem un interesantām fosilijām. Katru gadu to apmeklē apmēram 100 000 cilvēku, un tas ir viens no galvenajiem Gotlandes tūrisma objektiem. Alas apmeklējums ir iespējams tikai ar gida palīdzību. Pirms tūres apmeklētājiem tiek parādīta filma par tās atklāšanas vēsturi.

Kneippbyns - ģimenes atrakciju parks. Dažādas aktivitātes svaigā gaisā, tai skaitā ūdens atrakcijas, nedēļas nogalēs apmeklētājus sagaida vairāki teatrāli uzvedumi un , protams, tikšanās ar Pepiju Garzeķi.

Ja Gotlandē uzturēsieties vairākas dienas, tad noteikti vērts ir doties uz Klintehamn ciemu ( aptuveni 30 minūšu braucienā no Visbijas), kur no maija līdz augustam tiek piedāvāts doties dienas braucienā ar kuģi uz blakus esošo Stora Karlsö. Tā ir maza sala - dabas rezervāts, kas ir otrais vecākais pasaulē pēc Jeloustonas nacionālā parka. Viduslaikos tā bija galvenā marmora ieguves vieta, kas nodrošināja materiālu daudzām Gotlandes baznīcām. Gids Jūs iepazīstinās ar salu un tās apkārtni, pastāstīs par tās floru, faunu un aizraujošo vēsturi, pagātni un tagadni.

Pēdējās ziņas un jaunumi